Ukraińcy nieprędko uciekną z Polski na Zachód. Teraz pomagają nam załatać FUS

autor: Grzegorz Osiecki, Magdalena Cedro20.12.2018, 07:20; Aktualizacja: 20.12.2018, 07:32
Większość Ukraińców pracuje w Polsce sezonowo. Firmy załatwiają im oświadczenia wcześniej, co oznacza, że mogą zacząć zarabiać pierwszego dnia po przyjeździe

Większość Ukraińców pracuje w Polsce sezonowo. Firmy załatwiają im oświadczenia wcześniej, co oznacza, że mogą zacząć zarabiać pierwszego dnia po przyjeździeźródło: ShutterStock

Dzięki bardzo dobrym wynikom, ZUS ponownie nie musi sięgać po 2 mld zł dotacji z budżetu. Dla minister finansów Teresy Czerwińskiej oznacza to już 10,5 mld zł oszczędności w tym roku. Wyższe wpływy ze składek to efekt dobrej sytuacji na rynku pracy: rosnącego zatrudnienia i pensji, napływu imigrantów oraz wprowadzenia e-składki.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • vt(2018-12-25 09:32) Zgłoś naruszenie 30

    To dlczego nie ma wyzszych podwyzek emerytur przeciez Ukrainiec ich nie dostanie w Polse i to wszystko idzie na 500+ czy na nowe limuzyny dla wladzy?

    Odpowiedz
  • Polecam Film Berlińskie Psy(2018-12-23 19:52) Zgłoś naruszenie 20

    Jest to obraz współczesnego Berlina i całych Niemiec

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2018-12-20 18:26) Zgłoś naruszenie 61

    ...POmogli nam również w pozbyciu się niedochodowego Lwowa ... Z przyległościami zresztą ...

    Odpowiedz
  • Ryszard/1945 Olsztyn(2018-12-20 18:18) Zgłoś naruszenie 90

    A gdzie podziewają się pieniądze z emerytur ludzi zmarłych, co roku ok. 480 tyś. inne cywilizowane kraje zostawiają małżonkowi ok.75% ostatniej emerytury, u nas jest zabierana i zostaje gdzieś w kieszeniach pseudo polityków, czy kiedyś będzie normalnie?.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • konrad(2018-12-20 13:34) Zgłoś naruszenie 130

    Skoro na rynku pracy jest tak dobrze to po co utrzymujemy Urzędy Pracy czy KRUS.?

    Odpowiedz
  • +(2018-12-20 11:08) Zgłoś naruszenie 140

    Jedno jest ciekawe - składki płaci ok 600 tys Ukraińców, a jest ich w Polsce w granicach 1,5 mln (każdy kto zetknął się zawodowo z legalizacją ich pobytu to potwierdzi). Co zatem z resztą?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Wyjadą....a to szkoda(2018-12-20 09:37) Zgłoś naruszenie 20

    Bo Płace muszą wówczas pójść w górę.... i co wtedy ludzie zrobią z pieniędzmi i co zrobi Rząd z nadwyżką w Budżecie i w ZUS

    Odpowiedz
  • W latach 50tych rodziło się 2 mln Niemców rocznie!(2018-12-20 08:51) Zgłoś naruszenie 81

    Brakuje jakieś 2 mln rocznie na zastępstwo tych co odchodzą z pracy !!!!! Skąd ich brać ???? Polska, Litwa, Białoruś już mocno straciła młodych ludzi, a Perspektywy są takie że gospodarka Niemiec zrobi wszystko by ściągnąć młodych ludzi. Przy zachodniej granicy jest nabór do szkół i na kursy zawodowe w Niemczech i już ucząc się dostajesz wiecej niż na etacie w Polsce !!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • niewyrozumiały(2018-12-20 08:27) Zgłoś naruszenie 181

    Jednego dnia piszecie, że wyjadą, drugiego, że zostają. Zdecydujcie się na coś.

    Odpowiedz
  • A(2018-12-20 08:06) Zgłoś naruszenie 12

    Super.

    Odpowiedz