Jakie zmiany dla urzędników w 2017 roku?

autor: Artur Radwan29.12.2016, 07:19; Aktualizacja: 29.12.2016, 10:03
podatki dokumenty urzędnik

W przyszłym roku fundusze wynagrodzeń w poszczególnych urzędach administracji rządowej nie wzrosną (tak jak w tym roku) od 5 do 6 proc.źródło: ShutterStock

W 2017 r. członków korpusu służby cywilnej czeka niewielka podwyżka i to nie dla każdego. Zwiększy się za to szansa na zostanie urzędnikiem mianowanym. Bardziej rząd zadbał o osoby zatrudnione w jednostkach samorządowych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (19)

  • AnkaSkakanka(2018-01-24 19:34) Zgłoś naruszenie 00

    Ile??? Jestem starszym referentem i mam 1.862 zł na rękę! Czuje się jak wół roboczy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Zzz(2017-09-08 18:37) Zgłoś naruszenie 00

    To jakiś dramat! To ile zarabia referent w tej całej machinie?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kasta Najmniej Zarabiających.....(2016-12-30 09:16) Zgłoś naruszenie 211

    W roku 2017r odejdzie z Urzedów trochę ludzi bo są rozgoryczeni..... .....Ale zostaną Naczelnicy i Dyr Generalni i troche staruchów przed emką.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • To ludzie Komuny......(2016-12-29 15:13) Zgłoś naruszenie 352

    głodem ich głodem..... W ten sposób w końcu zredukujemy w Kraju liczbę darmozjadów - Urzędników z czasów Komuny znaczy.

    Odpowiedz
  • Nea(2016-12-29 14:54) Zgłoś naruszenie 530

    Praca w Urzędzie - brak jakiejkolwiek perspektywy, brak podwyżek, ciągłe narzekanie, szybciej, opinie i IPRZ w służbie cywilnej to fikcja, kto ma dostać podwyżkę ten dostanie a reszta dostanie takie oceny, aby nic nie dostać. Taka jest Polska Służba Cywilna, o której nawet nasz rząd zapomniał :(((((.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • bvo(2016-12-29 14:28) Zgłoś naruszenie 490

    Chyba Ukraińców zaczną zatrudniać w urzędach za taką kasę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Idę do fabryki mercedesa....(2016-12-29 14:04) Zgłoś naruszenie 340

    Na szczęście mam wykształcenie średnie mechaniczne....dyplom i kursy powieszę w WC. W końcu zarobię więcej i po pracy będę wolny od ciągłego zabierania pracy do domu lub myślenia czy podjęłem właściwą decyzję.... A tam po pracy jesteś Wolny Człowiek.... W Urzędach co Wybory to Cyrk i zamęt mam dość.......

    Odpowiedz
  • Melani(2016-12-29 12:51) Zgłoś naruszenie 800

    Dla służby cywilnej oznacza to kolejny rok już 9 bez podwyżek wynagrodzeń. Kwota bazowa jak była na poziomie około 1873 zł 9 lat temu nadal obowiązuje. To jest tragikomedia, ponieważ 9 lat najniższe wynagrodzenie wynosiło 880 zł brutto a od 1 stycznia 2017 r. 2000 zł brutto, a kwota bazowa cały czas nietknięta. Młodzi nie chcą już pracować w urzędach za marne pieniądze poniżej pensji w Biedronce. Oczywiście nie dotyczy to kierowników, naczelników, dyrektorów oni umieją zadbać o siebie. Wystarczy zobaczyć jak ludzie pracują w urzędzie, większość tak robi, aby nic z tego nie wynikało. Z polskim przysłowiem "jaka płaca taka praca". Niedługo będzie geriatria i będą to urzędy starości smutne ale prawdziwe.

    Odpowiedz
  • Alek(2016-12-29 12:23) Zgłoś naruszenie 300

    "przyszłoroczny limit mianowań zostanie zwiększony z 200 do 280 miejsc. Ponieważ w tym roku brakowało chętnych" -to jaki jest sens zwiekszania limitu? czy ktos sie kieruje jakas logika? "W przyszłym roku fundusze wynagrodzeń w poszczególnych urzędach administracji rządowej nie wzrosną (tak jak w tym roku) od 5 do 6 proc." -co z tego ze wzrosly jak skonsumowała podwyzke grupa wyzszych urzednikow ktorych wyłoniono po wejsciu w zycie nowelizacji ustawy o sł.cyw. "wzrost płac wyniesie średnio niewiele ponad 100 zł (w tym roku było to trzykrotnie więcej). Przy czym nie wszyscy otrzymają podwyżki." - jak tak bedzie to specjalistami w adm.rzadowej beda osoby bez odpowiedniego wyksztalcenia i kompetencji... bo zarabiac 2500 zł brutto to ja moge w markecie

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • "podwyżki" Demotywacyjne.....(2016-12-29 11:04) Zgłoś naruszenie 501

    Niezły Demotywator by być tzw. Urzędnikiem..... Jeszcze kilka lat takiej polityki i już nie tylko przysłowiowy debil i złodziej (wg. słów pani minister) .......ale faktycznie tylko debile będą aplikować do Urzędu. A może i dobrze - bo wg. ocen społecznych Urzędnik to ............. i ................ .

    Odpowiedz
  • pamiętamy(2016-12-29 09:14) Zgłoś naruszenie 2317

    Za PeOwczej władzy przez 8 lat nie było nawet rewaloryzacji. Przez 8 lat PeOwcza władza pozbawiała nas pieniędzy inflacją.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz