Trzynastka i czternastka: Zobacz, komu przysługuje dodatkowa pensja

autor: Agnieszka Brzostek19.12.2016, 07:00
pieniądze, finanse, złotówki

Pracodawca musi wypłacić trzynastą pensję najpóźniej do 31 marca.źródło: ShutterStock

Trzynastka to nagroda roczna, przysługująca wszystkim pracownikom budżetówki. Wybrane branże mogą liczyć także na czternastkę.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (20)

  • prawnik - Szczecin(2016-12-19 08:01) Zgłoś naruszenie 236

    Przydałaby się podwyżka pensji w sferze budżetowej. Po drugie, nauczyciele nie mają czternastki - artykuł jest dość luźny, gdyż owa "czternastka" nie odpowiadała pełnej pensji. Gdyby tak było, to jeszcze bym zrozumiał terminologię, jakiej użył autor.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • qwerty(2016-12-19 08:59) Zgłoś naruszenie 357

    Skończcie pisać o jakiejś 14-tce dla nauczycieli. To jest wyrównanie za nie wypłaconą wcześniej część naleznego WCZEŚNIEJ wynagrodzenia. Czy pani Brzostek chciałaby otrzymać część wynagrodzenia za np. styczeń 2016r dopiero w roku 2017 ?

    Odpowiedz
  • qwerty(2016-12-19 09:00) Zgłoś naruszenie 223

    A jak nazwać kwartalne premie dla urzędników 4 razy w roku ? Może 14-tki ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • qwerty(2016-12-19 09:34) Zgłoś naruszenie 426

    Większość dziennikarzy jako "twórcy" też maja 14-tki. Dostają zwrot z US za nadpłacony podatek PIT. Odliczają 50% z przychodu do 85000zł. Może szczucie warto zacząć od siebie ?

    Odpowiedz
  • sinner(2016-12-19 10:19) Zgłoś naruszenie 74

    urzędnik US, 5 lata stażu, 3 fakultety, najwyższy stopień służbowy w Dziale Postępowań Podatkowych: wynagrodzenie + premie (najwyższe możliwe) + 13tka = średnio 2,5 tys netto / miesiąc (w 2015r.). To dużo waszym zdaniem?

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • sputnick(2016-12-19 10:25) Zgłoś naruszenie 141

    13stka to nie żadna premia tylko zamrożenie części wynagrodzenia do przyszłego roku i to pod warunkiem pełnej frekwencji. Gdy przychodziłem do pracy to powiedzieli, że zarobisz tyle i tyle, ale jeszcze w przyszłym roku dostaniesz tyle, wiec podzieliłem to przez 12 i dodałem do tego co dostaję co miesiąc i tyle uważam, że zarabiam.

    Odpowiedz
  • wawa(2016-12-19 11:12) Zgłoś naruszenie 133

    A kiedy emeryci dostaną 13 - stki.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mural(2016-12-20 07:21) Zgłoś naruszenie 102

    sinner(2016-12-19 13:42) Mural: zależy ile godzin pracy w tygodniu?//Odpowiadam: nauczyciel bibliotekarz, 30 godzin etat+ dwie nadal obowiązujące w mojej szkole 2 "eks-karciane." Spójrz na datę i godzinę mojego postu. Od 6:40 w pracy. Czyli lekko wyrabiam 40. W przeszłości było nawet 60 tygodniowo i płacili za 30. Tak, oświata lubi entuzjastów. Ale jak się jest samemu i robota do zrobienia, to się robi, nie? NIE? Tak, przyznaję, jestem pracoholikiem ale w oświacie nie negocjuje się wynagrodzeń. TYLE.

    Odpowiedz
  • urzędas(2016-12-21 22:46) Zgłoś naruszenie 60

    Jestem urzędnikiem i dostaję "trzynastkę", ale też uczestniczę w jej naliczaniu i wiem, że co roku jest mały koszmar, bo przepisy są tutaj skandalicznie nieprecyzyjne i nie wiadomo do końca, co zrobić w różnych sytuacjach nietypowych (przerwy w pracy, dwie umowy o pracę z tym samym pracownikiem, urlopy okolicznościowe itp.) Ponieważ wartości motywacyjnej trzynastka nie ma, uważam, że należy podnieść płace, a trzynastkę zlikwidować, bo tylko jest dodatkowa robota i mnóstwo problemów.

    Odpowiedz
  • Nauczyciel z kujawsko-pomorskiego (2017-01-16 11:27) Zgłoś naruszenie 11

    Jak dotąd Gazeta Prawna była dla mnie jednym z dobrych czasopism na rynku. Po przeczytaniu artykułu pana Artura Radwana pt."Oświatowe związki uratowały przed likwidacją jednorazowy dodatek uzupełniający dla pedagogów. Skutek może być jednak taki, że więcej osób uczących w wygaszanych gimnazjach straci pracę" STRACIŁAM ZAUFANIE CO DO RZETELNOŚCI INFORMACJI podawanych przez dziennikarzy tegoż czasopisma. Z komentarzy wynika, że jest to rodzaj SZCZUCIA społeczeństwa na nauczycieli. Panie Radwan- na jakich źródłach opierał się pan pisząc takie BZDURY? Czy tylko na W-wie , czy tam nauczyciele dyplomowani otrzymują wynagrodzenie w wysokości 5.000 zł + czternastkę? W-wa to nie cała POLSKA! Proszę pisać rzetelnie,jak panu nie wstyd powierzchowny karierowiczu! Dochody brutto ,a netto powinien pan rozróżniać!

    Odpowiedz
  • górnik(2017-06-05 15:13) Zgłoś naruszenie 12

    Pracuję już w górnictwie 15 lat, 14 pensje były od zawsze wypłacane i zawsze wypłacane będą.

    Odpowiedz