Outlets-Online.pl, Oferty-Online.com, TanieAukcje.com, TanieZakupy.pl czy AleGratka.eu. Co łączy te serwisy? Sprytnie poukrywane opłaty za korzystanie z ich usług. W walce z nimi miała pomóc ustawa o ochronie konsumentów. Miała, tyle że serwisy niespecjalnie przejęły się jej zapisami.
„Administrator nie pobiera żadnych innych opłat przez pierwsze trzy miesiące począwszy od daty pierwszego zamieszczenia ogłoszenia w Serwisie lub portalach z nim współpracujących. W okresie testowym Klient może w każdej chwili odstąpić od Umowy na piśmie, wysyłając odstąpienie na adres mailowy Administratora. Po upływie darmowego okresu testowego – o ile Klient nie odstąpi od Umowy – umowa o korzystanie z usług Serwisu zostaje zawarta na czas nieokreślony na warunkach określonych w niniejszym Regulaminie. Wynagrodzenie za jeden miesiąc świadczenia usługi wynosi 490,77 złotych” – tak wygląda zapis w regulaminie serwisu oferującego – wydawać by się mogło – najzwyklejszą usługę publikowania ogłoszeń sprzedaży nieruchomości.
Na głównej stronie serwisu krzyczy napis „trzy miesiące za darmo”, jednak dopiero przebrnięcie przez regulamin tłumaczy, że jeżeli klient nie wypowie przed ich upływem umowy, potem przyjdzie mu sporo zapłacić za ogłoszenie. Klienci tego serwisu ostrzegają się nawzajem, że to powtórzony sposób działania serwisu Oferty-Online.com. Ten już z sieci zniknął, ale jego eksklienci wciąż dostają faktury do zapłaty.