Podatnik może pomniejszyć swój dochód w rocznym zeznaniu PIT o 130 zł za każdy litr oddanej honorowo krwi lub jej składników. Wystarczy wziąć ze stacji krwiodawstwa zaświadczenie o darowiźnie.

Czy ulga obejmuje nieodpłatne przekazanie krwi

Student oddawał w ubiegłym roku krew. Za część otrzymywał wynagrodzenie. Czy od dochodu może odliczyć tylko ekwiwalent za krew, którą oddał bezpłatnie?

Czy uzyskanie dochodu jest warunkiem odliczenia

W ubiegłym roku podatniczka nie pracowała. Jednak oddawała honorowo krew. Czy do skorzystania z ulgi na krew konieczne jest uzyskanie dochodów?

Czy podatnik samodzielnie musi obliczyć ekwiwalent

W maju i październiku 2011 r. podatnik oddawał krew. Za każdym razem po 450 ml. Czy musi samodzielnie obliczyć kwotę do odliczenia w PIT?

Czy odliczenie ogranicza wysokość zarobków podatnika

Podatnik zarobił w 2011 r. 100 tys. zł. To jego dochód. Oddał honorowo krew, której wartość wynosi 300 zł. Czy odliczenie od dochodu zależy od wysokości zarobków?

Czy podatnika obowiązuje w PIT limit odliczenia

Podatnik w 2011 r. oddał 2,5 litra osocza i litr krwi. Chce skorzystać z ulgi podatkowej. Czy jest ograniczony limitem?

Czy trzeba wystąpić o wypisanie zaświadczenia

W 2011 roku podatniczka trzykrotnie oddawała krew, ale nie wzięła żadnego zaświadczenia. Czy taki dokument jest potrzebny, aby uwzględnić wartość przekazanej krwi w rozliczeniu z fiskusem?

Czy ekwiwalent wykazuje się w zeznaniu PIT

Podatnik w zeznaniu PIT za 2011 rok chce wykazać ulgę na krew. Czy zeznania roczne mają specjalne części na wpisanie odliczenia z tytułu ulgi na krew?

Czy fiskus może kontrolować prawo do wykorzystanej ulgi

Od 10 lat podatnik regularnie oddaje honorowo krew. Korzysta również z ulgi podatkowej (od 2007 r.). Czy urząd skarbowy może skontrolować prawidłowość dokonanego odliczenia?

Czy można przekazać krew konkretnej osobie

Od roku matka podatniczki choruje i potrzebuje ciągłych transfuzji. W związku z tym córka regularnie oddaje krew ze wskazaniem, że chce ją przekazać na leczenie mamy. Czy może skorzystać z ulgi na krew?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak w zeznaniu rocznym PIT skorzystać z ulgi na krew
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania.