Zerowy PIT a ulga na dziecko. Zwolnienie młodych z podatku pozbawi innych preferencji?

autor: Katarzyna Witwicka31.07.2019, 09:30; Aktualizacja: 06.08.2019, 11:57
Zderzenie ulgi dla młodych i odliczenia ulgi na dziecko ma miejsce w dwóch przypadkach.

Zderzenie ulgi dla młodych i odliczenia ulgi na dziecko ma miejsce w dwóch przypadkach.źródło: ShutterStock

Zderzenie ulgi dla młodych i odliczenia ulgi na dziecko ma miejsce w dwóch przypadkach. Po pierwsze, gdy sami jesteśmy młodymi rodzicami i przysługuje nam zwolnienie z PIT. Po drugie, gdy nasze dziecko zarabia i nie ukończyło 25 lat.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

  • kaszubka(2020-04-20 23:53) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo proszę o pomoc, W czerwcu jak załatwiłam synowi prace na 1 miesiąc(lipiec), obliczyłam, że dochód za tę pracę wyniesie około 2600(3200- koszty 20%) , wiedziałam, że limit dochodu do ulgi wynosi 3089. Ostatniego dnia lipca w tej firmie kazali mu podpisać oświadczenie dla jego dobra, więc nie czytając podpisał. Szef wiedział, że syn pracuje tylko miesiąc abym nie straciła ulgi, teraz gdy zaczęłam rozliczać pit, okazuje się, że już nie ma dochodu, tylko jest przychód, który wynosi 3200, a ponieważ jest to trzecie dziecko, tracę w tym momencie 2 tyś, bo nie ma kosztów, prosiłam księgową aby nam pomogła i zrobiła korektę na pit po staremu, ale odmówiła... Proszę o poradę ... Skąd w czerwcu miałam wiedzieć, że to się tak pozmienia, czy nie można tego jakoś odwrócić?

    Odpowiedz
  • kaszubka(2020-04-20 20:33) Zgłoś naruszenie 10

    Bardzo proszę o pomoc, W czerwcu jak załatwiłam synowi prace na 1 miesiąc(lipiec), obliczyłam, że dochód za tę pracę wyniesie około 2600(3200- koszty 20%) , wiedziałam, że limit dochodu do ulgi wynosi 3089. Ostatniego dnia lipca w tej firmie kazali mu podpisać oświadczenie dla jego dobra, więc nie czytając podpisał. Szef wiedział, że syn pracuje tylko miesiąc abym nie straciła ulgi, teraz gdy zaczęłam rozliczać pit, okazuje się, że już nie ma dochodu, tylko jest przychód, który wynosi 3200, a poniewąż jest to trzecie dziecko, tracę w tym momencie 2 tyś, bo nie ma kosztów, prosiłam księgową aby nam pomogła(przecież wypisując pit 11 widziała jaka widnieje tam kwota) i zrobiła korektę na pit po staremu, tak jak to było przewidziane. ale odmówiła... Proszę o poradę ... Skąd w czerwcu miałam wiedzieć, że to się tak pozmienia, czy nie można tego jakoś odwrócić?

    Odpowiedz
  • Ania B(2020-02-26 13:41) Zgłoś naruszenie 00

    A czy mi przysługuje ulga na nieletnie dziecko (17 lat) , które zarobiło niewiele ponad 4000 zł? Czy ten próg 3089 obowiązuje dla wszystkich, czy tylko pełnoletnich, uczących się do 25 roku życia?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • aneta(2020-02-25 15:16) Zgłoś naruszenie 00

    Witam syn student w wakacje pracował zarobił; dochód 768, przychód zwolniony z podatku 2775 i dostał nagrodę prezydenta miasta 820 czy należy sie ulga prorodzinna

    Odpowiedz
  • szjanek(2020-02-18 21:34) Zgłoś naruszenie 00

    Witam ,mój syn ma 22 lat studiuje zarobił 1141,70 dochód i 3052 przychodu zwolnione z podatku czy mogę odliczyć ulgę prorodzinną

    Odpowiedz
  • Mamusia(2020-02-17 12:52) Zgłoś naruszenie 10

    Witam, czy jest ktoś kto może jednoznacznie mi odpowiedzieć? Mam 21 letniego studenta, który pracuje od czerwca 2019, osiągnął dochód w wysokości 5384 złote i jest zwolniony z podatku. Moje pytnie brzmi zy możemy z meżem sobie odliczyć ulgę prorodziną?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Rodzic(2019-08-01 15:55) Zgłoś naruszenie 20

    Nie wszystkich rodziców stać aby dziecko mogło wyjechać na studia!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mama(2019-08-01 15:53) Zgłoś naruszenie 57

    Powinno być 500 plus dla studentów dziennych, żeby moi się krztałcic

    Odpowiedz
  • mol(2019-07-31 20:08) Zgłoś naruszenie 517

    Platfusy nie dawali prawie nic i tak niektórzy na nich głosują.i cieszą się , że kradli w dzień i w nocy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • aaa(2019-07-31 11:26) Zgłoś naruszenie 122

    Trudno by bylo, zeby ten co nie palci podatku dostawal jeszcze ulge. Czyli moje slowa ze niedlugo panstwo bedzie doplacac do tych co pracuja zaczyna sie sprawdzac.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz