Twój e-PIT w 2019 roku. Odpowiadamy na najważniejsze pytania

autor: Katarzyna Witwicka09.02.2019, 08:30
Jak skorzystać z usługi Twój E-PIT?

Jak skorzystać z usługi Twój E-PIT?źródło: ShutterStock

Rozliczenie PIT za 2018 rok dla niektórych podatników będzie jeszcze łatwiejsze. Wszystko za sprawą nowej usługi resortu finansów – Twój e-PIT. Zgodnie z założeniem, to urzędnicy wypełnią PIT za podatnika.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (18)

  • karla(2019-02-09 10:37) Zgłoś naruszenie 915

    ustawa powinna dawać możliwość podatnikowi na samodzielność, jeśli US chce mnie rozliczać to powinna być deklaracja od płatnika podatku, wyrażającego zgodę na rozliczanie przez US, ale w końcu mamy demokrację i kto będzie się pytał obatela

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Cela(2019-02-09 13:59) Zgłoś naruszenie 412

    podawać przychody za 2017, 2018???Czy US tego nie ma? Powinien pesel wystarczyć. Moja znajoma nie ma komputera, jak sprawdzi, czy ma dopłacić???Bez logowania się na e-PIT?Pozostaje jej rozliczenie w jakimś biurze księgowym.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • GS(2019-02-12 08:54) Zgłoś naruszenie 10

    Co ma zrobić osoba w podeszłym wieku, chce odliczyć np, ulgę na rehabilitację lub przeznaczyć 1 procent, nie zna się na komputerze, nie ma komuputera, nie wie o istnieniu e-PIT i nic nie zrobi z e-PIT, a swoje indywidualne zeznanie PIT na papierze złoży 30 kwietnia 2019 r?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • werte(2019-02-13 00:04) Zgłoś naruszenie 10

    Do logowania powinien być użyty telefon i SMS jak w banku a nie Pesel czy kwoty dochodów. Te dane w przypadku pracującego w jednym miejscu zna księgowa a zatem szef i kogo tam pani księgowa lubi. Szef może być zainteresowany naszymi dochodami, ulgami czy darowiznami. Jak ma się do tego ochrona danych osobowych?

    Odpowiedz
  • stan(2019-02-10 11:32) Zgłoś naruszenie 04

    trudno,

    Odpowiedz
  • wika(2019-02-15 12:19) Zgłoś naruszenie 00

    U mnie też wyskakuje cały czas błąd uwierzytelnienia

    Odpowiedz
  • Abrut(2019-02-15 11:45) Zgłoś naruszenie 02

    wyskakuje cały czas błąd uwierzytelnienia

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • emeryt pracujący(2019-02-14 11:44) Zgłoś naruszenie 01

    A co z 1% sami wyznaczą cel?

    Odpowiedz
  • ab(2019-02-15 18:15) Zgłoś naruszenie 00

    Błąd uwierzytelnienia małżonka czy tylko u mnie jest ten problem? Próbowałam na moim koncie jak również u męża i nic , system mnie nie przepuścił dalej, tylko zablokowałam oba konta na dziś.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz