Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jak chronić swoją prywatność i dane w Internecie?

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
1. Uważaj na otwarte sieci Wi-Fi Darmowe hot-spoty Wi-Fi to jedno z największych dobrodziejstwa XXI wieku. Niestety równie dobrze mogą one okazać się twoim największym wrogiem. Nie brakuje osób, które "łapią" nieświadomych internautów na darmowe W-Fi. Gdy połączysz się z taką spreparowaną siecią, oszust może swobodnie przyglądać się twojej internetowej aktywności lub nawet przechwycić wpisywane przez ciebie hasła za pomocą odpowiedniego oprogramowania. Dlatego jeśli nie masz wyjścia i musisz połączyć się z darmowym hot-spotem, to nigdy nie korzystaj z serwisów wymagających logowania i podawania prywatnych danych (np. serwisy bankowe). Jeśli często podróżujesz i korzystanie z hot-spotów jest dla ciebie codziennością, to może warto zainwestować w usługę VPN (Virtual Private Network)? Dzięki niej, wszystkie dane, które przekazujesz podczas surfowania po sieci są odpowiednio zaszyfrowane i niedostępne dla osób trzecich.
1. Uważaj na otwarte sieci Wi-Fi Darmowe hot-spoty Wi-Fi to jedno z największych dobrodziejstwa XXI wieku. Niestety równie dobrze mogą one okazać się twoim największym wrogiem. Nie brakuje osób, które "łapią" nieświadomych internautów na darmowe W-Fi. Gdy połączysz się z taką spreparowaną siecią, oszust może swobodnie przyglądać się twojej internetowej aktywności lub nawet przechwycić wpisywane przez ciebie hasła za pomocą odpowiedniego oprogramowania. Dlatego jeśli nie masz wyjścia i musisz połączyć się z darmowym hot-spotem, to nigdy nie korzystaj z serwisów wymagających logowania i podawania prywatnych danych (np. serwisy bankowe). Jeśli często podróżujesz i korzystanie z hot-spotów jest dla ciebie codziennością, to może warto zainwestować w usługę VPN (Virtual Private Network)? Dzięki niej, wszystkie dane, które przekazujesz podczas surfowania po sieci są odpowiednio zaszyfrowane i niedostępne dla osób trzecich. / ShutterStock

Powiązane

Reklama

Komentarze(48)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Paulina
  2017-10-18 17:05:48
  Jedna z najlepszych obecnie usług służących do zwiększania prywatności i anonimowości online została zaprezentowana na tym nagraniu: https://www.youtube.com/watch?v=ve7d2VaRGFk Wraz z nią otrzymujesz dostęp do 750 serwerów zlokalizowanych w 141 krajach. Połączenia są szybkie i niezawodne. Z usługi możesz korzystać nawet na 5 urządzeniach jednocześnie. Podejmij decyzję już dziś, a z pewnością będziesz zadowolony :)
  1
  pokażodpowiedzi (10)
 • jamato
  2018-09-25 12:37:29
  Dla mnie ochrona prywatności w necie jest praktycznie niemożliwa, bo jak ktoś będzie chciał się o nas czegoś dowiedzieć to i tak to zrobi. Warto ograniczać po prostu dane podawane w serwisach interenetowych, a w świecie realnym wykupić jakąś dobrą ochronę jak chronpesel.pl na przykład i spać spokojnie.
  0
  pokażodpowiedzi (6)
 • Kazik
  2018-09-26 13:16:01
  Ja tam sie nie znam na tych super nowoczesnych technologiach. Mam laptopa z antywirusem i tyle. Ale z ochrony danycb w chronpesel.pl korzystam, bo uważam ze tam są spece od tych technologii którzy zadbają o mnie najlepiej.
  0
  pokażodpowiedzi (4)
 • narkil
  2018-09-25 20:14:49
  jestem szczęśliwą posiadaczką abonamentu w chronpesel więc ja się o swoje dane nie martwię. To wg mnie wystarczająca ochrona
  0
  pokażodpowiedzi (5)
 • senior
  2018-10-01 20:22:36
  ja już mam dość tych wycieków bo nie oszukujmy się - swoich danych nie da się ochronić i tyle. Najlepszym i chyba jedynym prawdziwym sposobem ochrony danych jest chronpesel
  0
  pokażodpowiedzi (1)
 • Neta
  2020-05-11 19:20:56
  Za ochronę danych w chronpesel trzeba zapłacić i to nie małe pieniądze ok. 1 zł za dzień. Za darmo nic nie ma. To jest dla mnie wyłudzanie pieniędzy od naiwnych Polaków. W dobie rozwoju cyfryzacji, wszyscy o wszystkich wiedzą, ale najbardziej chronieni są wyłudzacze. Każdy komputer (laptop) i telefon komórkowy ma swój indywidualny numer IP, więc czego się bać. Jak Was ktoś oszuka, to łatwo go namierzyć. Może, to zrobić Policja. Pytanie czy to zrobi? Na zachodzie podaje się przez telefon dane karty płatniczej, a w Polsce??? Wciąż się robi z nas głupków. Jak długo damy się tak wodzić za nos?!
  0
 • justin42
  2018-02-20 23:56:17
  Też ludzie wpisują swoje dane wszędzie gdzie popadnie niestety, niedawno trafiłem na porady na co powinniśmy uważać na https://www.vivus.pl/moje-finanse/poradnik-pozyczkobiorcy/jak-bezpiecznie-korzystac-z-internetu-i-chronic-dane-w-sieci/ człowiek czasem sobie nie zdaje sprawy z zagrożenia ;/
  0
  pokażodpowiedzi (8)
Reklama
Reklama

Zobacz więcej