Mieszkanie dla Młodych: pomagając Polakom, rząd chce zarobić na nowym programie

autor: Łukasz Wilkowicz15.11.2012, 06:59; Aktualizacja: 15.11.2012, 11:15
Rząd miałby lepsze efekty, gdyby wspierał oszczędzanie na zakup mieszkań, a nie kredyty na nieruchomości - twierdzą eksperci.

Rząd miałby lepsze efekty, gdyby wspierał oszczędzanie na zakup mieszkań, a nie kredyty na nieruchomości - twierdzą eksperci.źródło: ShutterStock

Setki milionów złotych dopłacanych przez rząd do programu preferencyjnych kredytów mieszkaniowych, dzięki nowemu programowi „Mieszkanie dla młodych” (MdM) zamienią się w zyski dla budżetu – twierdzi resort budownictwa. Dopłata z budżetu państwa może sięgnąć nawet 20 proc. wartości kredytu.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • ludź z polski B(2012-11-22 17:33) Zgłoś naruszenie 00

    dyskryminacja ... a kto pomoże młodym z małych miast i wsi

    Odpowiedz
  • gbart(2012-11-19 10:35) Zgłoś naruszenie 00

    Rzeczywiście pieniądze z tego dofinansowania pójdą do kieszeni deweloperów, ale też i banków, a płacić za to będą wszyscy podatnicy.
    Proszę o odpowiedź czemu z tego planowanego programu Mdm chce się wyrzucić nieruchomości z rynku wtórnego? Jakie jest tego uzasadnienie?

    Odpowiedz
  • mieszkaniec wsi(2012-11-16 19:37) Zgłoś naruszenie 00

    czemu jest dyskryminacja i nie ma mieszkań na wsiach i małych miasteczkach czemu PSL mnie nie bronisz - na wsiach w Polsce B naprawdę są głodowe pensje, a już do domu to się nie należy pomoc

    Odpowiedz
  • g(2012-11-15 17:58) Zgłoś naruszenie 00

    ja mam kredyt ledwo piszczę nie załapałem się na żadne dopłaty do odsetek i komunalne frico. Dlaczego mam jeszcze płącić dodatkowo za kolejne cudze mieszkanie? Przecież na kupno mojego własnego musiałem brać kredyt? Polacy naród zawistny, chciwy, podły, od tysiącleci sprzedajny, sami pod swoimi doły kopią i wołają daj nam za free, a pieniądze niech spadają z nieba. Tfu, nie dziwię się że Ci co emigrują z tym ****** polskim nic nie chcą mieć wspólnego i nie przyznają że są polakami. To Ci ludzie którzy mentalność mają inną niż zgniła masa.

    Odpowiedz
  • cesa(2012-11-15 16:11) Zgłoś naruszenie 00

    To kto ma w końcu na tym zarobić, kredytobiorca, bank czy państwo ??? bo jak tak wszyscy są chętni to tej kasy dużo nie będzie do podziału

    Odpowiedz
  • do Antoniny(2012-11-15 14:03) Zgłoś naruszenie 00

    Wiele kobiet z dziećmi widziałem na Egipskich plażach...
    Rosjanki dostają becikowe o równowartości 36 tys złotych i je stać na wszystko...

    A My w UE możemy dostać 36...ale % podatku VAT na artykuły dla dzieci. Przykro gadac ale Nam do dobrego zarządzania jeszcze daleko.

    Odpowiedz
  • ble ble(2012-11-15 12:26) Zgłoś naruszenie 00

    Masz rację Antonina... Przykre to wszystko , ale niestety prawdziwe.Wykształciuchy Gold Tuska jednak nie widzą w tym problemu.

    Odpowiedz
  • Lex(2012-11-15 12:14) Zgłoś naruszenie 00

    Znow pieniazki do reki dewelopera. A tch co nie stać na kupno gotowego mieszkania będą placic pelna stawke vat. Jaki rząd taki kraj 

    Odpowiedz
  • Antonina(2012-11-15 11:15) Zgłoś naruszenie 00

    Przepraszam, ale jak ja, 27-letnia kobieta, po studiach, z wypłatą 1500zł "na rękę" mam kupić mieszkanie, spłodzić dzieci i spłacać kredyt?
    Jak Polacy mają się rozmnażać? Za marne jałmużne becikowe? Za brak pracy i niepewny następny dzień? Dlaczego młodym małżeństwom z dziećmi państwo nie da mieszkania? Jak to możliwe, że noworodek już ma dług publiczny?
    Polska jakiś czas temu przestała być krajem do życia. Odliczam dni do momentu gdy ludzie w końcu wyjdą na ulice. Będę wśród nich.

    Odpowiedz
  • A można inaczej...Bezkosztowo...(2012-11-15 09:19) Zgłoś naruszenie 00

    W USA projekty domów parterowych do 100m2 są praktycznie wyłaczone z ich prawa budowlanego. Małe parterowe obiekty budowlane sa tak proste konstrukcyjnie że nie sposób popełnić bład budowlany.

    Moim zdaniem w Polsce powinno sie wypromować budownictwo sposobem gospodarczym prostych budynków które dosłownie mozna zubować samodzielnie w oparciu o dokumentacje zrozumiałą dla laika.
    Państwo może sfinansowac prokekty kilku typowych domków z opisem wykonawstwa dla bladynki.

    Ja sam zbudowałem dom parterowy o pow 70m2 i uwazam że to zajęcie dla kazdego od kobiety, dziecka po faceta z 2 lewymi rekoma.

    A najważniejsze można takie domki zbudowac ...za grosze. Bo obciązenia konstrukcyjne sa zadne. W stanach takie domy buduje się np. z bloczków ziemnych które robi się samodzielnie. Zresztą każdy to wie...

    Odpowiedz
  • Michał(2012-11-15 08:02) Zgłoś naruszenie 10

    Osobiście liczę, że dzięki zakończeniu programu RNS i założeniom programu MDM ceny na rynku wtórnym drastycznie spadną. Teoretycznie i logicznie tak powinno właśnie być, bo możliwości kredytowe ludzi spadną o wysokość dotychczasowej dopłaty z RNS i nie będzie ich stać na zakup mieszkań po dotychczasowych cenach. Ergo - ceny muszą spaść. A spadać mają z czego.

    Odpowiedz