Najem krótkoterminowy. Państwo ma prawo wprowadzać zezwolenia na wynajmowanie mieszkania turystom

autor: Patryk Słowik21.04.2020, 07:10; Aktualizacja: 21.04.2020, 07:10
najem, wynajem

Polska zamierza przygotować rejestr obiektów noclegowych. Zgłoszenie do niego lokalu ma być obowiązkoweźródło: ShutterStock

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby osoba chcąca wynajmować swoje mieszkanie turystom musiała uzyskać zezwolenie – uznał rzecznik generalny Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • Ona(2020-05-07 14:03) Zgłoś naruszenie 03

    Polecam zainteresowac się różnymi większymi inwestycjami pod wynajem. Może np. firmą Apartmenty Lubicz, która postawiła wspaniałe mieszkania w Rowach? Wg mnie idealna inwestycja na lata, która pozwoli zarabiać i zabezpieczyć się finansowo na trudne czasy. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • Zniesmaczony.(2020-04-22 20:30) Zgłoś naruszenie 34

    Niestety, władza dąży do coraz większej inwiligacji obywateli na każdym polu i nie chodzi tu tylko o podatki. W końcu lokal kupiłem sam i zapłaciłem podatek, kupiłem za zarobione i opodatkowane pieniądze. To czego jeszcze chcą? Chcą wiedzieć co robisz z tymi pieniędzmi. Za nic mają prawo własności, to tylko mydlenie oczu plebsowi.

    Odpowiedz
  • pepe(2020-04-21 16:35) Zgłoś naruszenie 26

    W tym popaPranym kraju to kaczor może wszystko, a ja jako właściciel swojego mieszkania muszę pytać o zgodę na wynajęcie mojego mieszkania tych śmiesznych urzędasów? NIGDY!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • Dudek(2020-04-21 14:45) Zgłoś naruszenie 30

    Chyba pomylili przychód z dochodem, czyli bez kosztów utrzymania.

    Odpowiedz
  • Piotr(2020-04-21 13:44) Zgłoś naruszenie 92

    W Niemczech, prawo jest takie, że jak właściciel najmuje mieszkanie na krótki termin, turystycznie, to musi sam wtedy tam przebywać. W Polsce, jak wiocha zwala sie na "krótki wynajm" w mieszkaniu w bloku, to cyrk sie dzieje. Żadnych zasad ludzkich, chlanie to rana i wrzaski, taka jest prawda.

    Odpowiedz
  • Luk(2020-04-21 08:15) Zgłoś naruszenie 40

    Parę lat za późno... ceny najmu mieszkań w Warszawie są takie jak w Berlinie. Bańka mieszkaniowa wywindowała ceny mieszkań do kwoty 11 tyś za m2. Gdyby taki zakaz obowiązywał od paru lat ceny zakupu i najmu mieszkania byłby o połowę niższe. Brak dostępności mieszkań w sensownej cenie doprowadził do bezdzietności wyżu lat 80-tych. W 2100 będzie nas 18 mln... ktoś kiedyś rozliczy za to zaniechanie polityków?

    Odpowiedz
  • :((2020-04-21 08:11) Zgłoś naruszenie 29

    kurcze, 20 lat temu uczono mnie na studiach że prawo własności jest święte. A tu, przychodzi p. B, i mówi, że nie. Robimy się kołchozem, niedługo by kichnąć trzeba będzie mieć zgodę co najmniej 3 organów, w tym oczywiście świętego ministra zdrowia. To nie problem wynajmujących że służby skarbowe sobie z nimi nie radzą Czy UE dąży do komunizmu? Elity francuskie zawsze podziwiały Moskwę radziecką i chyba to się nie zmieniło

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz