Nie da się już prowadzić poważnego biznesu bez sprawnie działającej strony internetowej, poczty firmowej czy aplikacji mobilnych, np. programów do fakturowania, systemów informowania klientów czy dostępu online do dokumentów firmowych z każdego miejsca na świecie
Reklama
CYKL: NOWOCZESNE MSP
Niełatwo sobie wyobrazić funkcjonowanie firmy bez bieżącego dostępu do zasobów sieci. W dzisiejszych czasach internet mobilny to nie tylko korzystanie z poczty firmowej, lecz także bardzo użyteczne rozwiązania, które oferuje chmura.
Przechowywanie danych
Chmura to wielofunkcyjne, wirtualne środowisko, które przenosi na nowy poziom komunikację w firmie oraz relacje z klientami. Wystarczy dostęp do sieci, aby korzystać z bogatej oferty usług w ramach tej platformy. Pracownicy firmy mogą w dowolnym miejscu wykorzystywać firmowe dane – przeglądać faktury, prezentacje, raporty. Rozwiązania w chmurze są przydatne podczas coraz bardziej popularnej pracy zdalnej, w podróży lub na spotkaniach biznesowych, gdy potrzebny jest dostęp do dokumentacji firmowej. Dzięki platformie można także wystawiać zdalnie faktury, wysyłać wiadomości do klientów, tworzyć dokumenty, do których po umieszczeniu w chmurze natychmiast mogą sięgnąć inni pracownicy. Wystarczy dostęp do internetu mobilnego.
Wielką zaletą wykorzystywania chmury jest bezpieczeństwo. Dzięki automatycznej archiwizacji danych dokumenty firmowe pozostają zabezpieczone nawet w przypadku awarii lub utraty sprzętu – laptopa, tabletu czy smartfona.
Aplikacje
Obecność w sieci może zdecydować o sukcesie firmy, a za pomocą specjalnych aplikacji w chmurze można łatwo stworzyć sklep internetowy, stronę WWW czy wirtualną centralę telefoniczną. Wybór tego typu rozwiązań pomaga zwiększyć skalę działania firmy, być widocznym dla klientów i partnerów biznesowych. Korzystanie z tych rozwiązań daje także wymierne oszczędności małym i średnim przedsiębiorstwom. Nie trzeba przeznaczać ogromnych środków finansowych na rozbudowę infrastruktury informatycznej czy zatrudnianie dodatkowych osób do jej obsługi.
E-commerce
Bez dostępu do szybkiego internetu mobilnego praktycznie nie da się prowadzić handlu w sieci. Sklepów internetowych przybywa bardzo szybko. Przetrwają ci, którzy mają doskonale zaprojektowaną stronę, wykorzystującą w pełni wszystkie jej funkcjonalności, np. analizę wyników i narzędzia do kontaktów z klientami. Dzięki temu można na bieżąco monitorować, które towary cieszą się największym zainteresowaniem, sprawdzać stany magazynowe czy wprowadzać promocje na niektóre produkty. Można także organizować konkursy dla klientów czy błyskawicznie odpowiadać na wiadomości. Bez internetu mobilnego byłoby to niewykonalne.
Hosting
W dzisiejszych czasach większość ludzi sprawdza informacje o firmie, z którą chce się skontaktować, w internecie. Dlatego firma bez strony internetowej jest mało wiarygodna. Warto zadbać o wizerunek, budując profesjonalną stronę WWW. Można przy tym wybrać własną domenę internetową, która będzie wyróżniać firmę w sieci. Warto też skorzystać z dodatkowych funkcjonalności, np. dodać do strony blog czy bogatą galerię zdjęć. Dzięki temu odwiedzający stronę klienci będą na bieżąco z wydarzeniami w firmie, co pomaga budować zaufanie do marki i produktów.
Monitoring GPS
To wygodne rozwiązanie pozwalające na monitorowanie pracy firmowej floty samochodowej.
Usługa ta powinna przydać się szczególnie w firmach, które zatrudniają pracowników wykonujących swoją pracę w terenie. Doskonałym przykładem są tu korporacje taksówkowe, firmy kurierskie czy transportowe, których pracownicy rozwożą towar po kraju lub podróżują służbowo.
Odpowiednia platforma przy wykorzystaniu sygnału GPS ze służbowego urządzenia pracownika jest w stanie dostarczyć informacje na temat położenia samochodu wskazanej osoby, ustalić, ile kilometrów danego dnia przejechało auto, kiedy było tankowane i na ile kilometrów wystarczy paliwa. To pozwala lepiej zorganizować pracę kierowców i dostawców, a co za tym idzie, optymalizować koszty prowadzenia firmy oraz zwiększać zyski przez eliminację pustych przebiegów albo przestojów w pracy. GPS to oczywiście nie tylko monitoring, ale także nawigacja samochodowa przydatna w podróżach służbowych, których celem często są zupełnie nowe miejsca.
PARTNER CYKLU