Rekordowy spadek oglądalności TVP, TVN-u i Polsatu. Czy to koniec tradycyjnej telewizji?

autor: Michał Fura24.06.2013, 07:00; Aktualizacja: 24.06.2013, 10:52
Nadawcy czterech największych telewizji mają twardy orzech do zgryzienia. W tym roku udział w oglądalności TVP 1, TVP 2, TVN i Polsatu był średnio o 13,2 proc. mniejszy niż rok wcześniej

Nadawcy czterech największych telewizji mają twardy orzech do zgryzienia. W tym roku udział w oglądalności TVP 1, TVP 2, TVN i Polsatu był średnio o 13,2 proc. mniejszy niż rok wcześniejźródło: ShutterStock

Nadawcy czterech największych telewizji mają twardy orzech do zgryzienia. W tym roku udział w oglądalności TVP 1, TVP 2, TVN i Polsatu był średnio o 13,2 proc. mniejszy niż rok wcześniej – wynika z danych Nielsen Audience Measurement od stycznia do 13 czerwca. Ich łączny udział w rynku skurczył się w efekcie do najniższego poziomu w historii, poniżej 40 proc. Wygrywają mniejsze stacje.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (74)

  • john(2013-06-24 20:30) Zgłoś naruszenie 60

    Jeszcze więcej reklam i nikt nie będzie oglądał tv...

    Odpowiedz
  • xd(2013-06-25 07:09) Zgłoś naruszenie 30

    Bo telewizja klamie ;d Lepiej nie bedzie ;p mlodzi wola usiasc przed pc niz przed tv.

    Odpowiedz
  • hacel(2013-06-24 18:12) Zgłoś naruszenie 30

    Szmira, bubel i badziewie, czyli mści się nieustanne ogłupianie. Trzeba mieć inteligencję ameby i ślepotę kreta, aby nie zauważyć, że Polacy zmądrzeli przez prawie 24 lata .
    Te same i to samo paplające głowy, reklamy przerywane starymi serialami, filmy ze śmietnika w Hollywood, programy rozrywkowe o poziomie gminnej świetlicy itd. Najśmieszniejsze są prognozy pogody, na każdym kanale co innego wróżą śliczne panienki, a wszystko to co im do ślicznych maleńkich główek wpadnie.

    Odpowiedz
  • Tak, to koniec !(2013-06-24 21:22) Zgłoś naruszenie 20

    Widać, że jaśnie państwo z KRRiTV raczy tego nie zauważać, bo z upartością osła forsuje sprawę abonamentu. Panowie, to wasz koniec, obudźcie się wreszcie, komuna skończyła się ćwierć wieku temu.

    Odpowiedz
  • bit(2013-06-24 20:03) Zgłoś naruszenie 20

    "...odsetek widzów w wieku 16-49 lat, czyli w grupie najbardziej cenionej przez reklamodawców..." . To oczywiste. Ludzie powyżej 49 lat, jako najbardziej doświadczeni życiowo, są jak te stare wróble, które nie dadzą się na końskie łajno złapać.

    Odpowiedz
  • Przecz z klamcami,precz z unijna hunta ........(2013-06-25 10:34) Zgłoś naruszenie 10

    Spadek ? Bo klamia. My mlodzi wolimy czytac i ogladac media niezalezne,ktore rzetelnie przekazuja prawde takie jak Niezalezna, pl .TV Trwam,Radio Matyja,Nasz Dziennik,Gazeta Polska.Kazdy mlody czlowiekmajacy inteligencje odroznia bagno klamcow od uczciwych,ktorym zalezy na przyszlosci,na Ojczyznie,prawdzie.
    Dzisiaj mamy inne media,w tym interent i znajdujemy prawde o zdrajcach,sprzedawczykach Polski.Kim jest obecny rzad antynarodwy ? Unijne karly sprzedajace wlasne dniazdo,gdzie sie wyknuly.
    Propaganda wrogow Polski dalej wtlacza lemingom gwozdzie do mozgow ale madrzy wiedza o co chodzi.

    Odpowiedz
  • zzz(2013-06-24 08:42) Zgłoś naruszenie 00

    szmira w TVP powtórki i beznadziejne seriale

    Odpowiedz
  • Lusia(2013-06-30 08:35) Zgłoś naruszenie 00

    Beznadziejne programy, brak obiektywizmu i prawdy tak się właśnie mszczą

    Odpowiedz
  • Jożin z bażin(2013-06-25 00:04) Zgłoś naruszenie 00

    Wiem co nastąpi.Zostanie wprowadzona obowiązkowa opłata za oglądanie telewizora dla wszystkich pełnoletnich obywateli , nawet tych którzy odbiornika nie mają.
    To jedyna deska ratunku dla publicznych "mendiów", które za robią wodę z mózgów abonentom za ich własne pieniądze.

    Odpowiedz
  • Ave(2013-06-24 23:59) Zgłoś naruszenie 00

    Za syf puszczany się płaci , nie ma sie co dziwic jak szambo puszczaj.

    Odpowiedz
  • Ealing(2013-06-24 22:08) Zgłoś naruszenie 00

    z tego powodu podwyższą jedynie abonament i ceny reklam - oglądalność oglądalnością, ale dochód zawsze musi być na właściwym poziomie... takim sposobem upadała Poczta Polska, PKP... Fajnie, że ludzie mądrzeją, zamieniając TV na książkę, teatr i inne PRAWDZIWE środki kultury, bo w TV wszystko od A do Z jest pseudo - nie wyłączając nawet wiadomości.

    Odpowiedz
  • nie chcę telewizji(2013-06-24 21:50) Zgłoś naruszenie 00

    A czego innego spodziewali się po tej telewizyjnej szmirze?
    Ludzie dość już mają tego brutalizmu , bandytyzmu, mordobicia, gwałtów i zeszmaconego seksu, a także powtórek na okrągło i tandetnych programów śpiewaczych. No, więc telewizja jest im całkowicie zbędna! I to jeszcze za coraz droższy abonament, he he he...

    Odpowiedz
  • bezPARTYJNY(2013-06-24 21:49) Zgłoś naruszenie 00

    W TEJ TELEWIZJI ..k... nie ma co oglądać!!! A, płacić? PRZECIEZ Tusk POwiedział,ŻE TYLKO GŁUPEK PŁACI ABONAMENT../coś w tym stylu.POwiedział,,jak "ubiegał się o stołek.. ABY MÓGŁ SIEBIE I ŻONĘ I CÓRKĘ I SYNA ZA PUBLICZNE PIENIĄDZE UBIERAĆ W..ciuchy..I SAMOLOTEM SE LATAĆ..do Gdańska.. i z POwrotem..ZA PODATNIKÓW KRWAWICE..

    Odpowiedz
  • bik(2013-06-24 18:36) Zgłoś naruszenie 00

    same powtorki i szmira , komentarze tych samych specow co zadluzali kraj , az sie zygac chce ,baj baj tv, bedzie wylaczanie jak w grecji

    Odpowiedz
  • xrs(2013-06-24 21:23) Zgłoś naruszenie 00

    Treść do d... to czego oni się spodziewają. Jedynie co da się oglądać to filmy przyrodnicze zrealizowane przez BBC z serii "czytała Krystyna Czubówna", Cejrowskiego i mecze (byle nie te z udziałem naszej reprezentacyjki) i czasem jakiś film ale to rzadko, rzadko Nic dziwnego że szmira pod tytułem Nazi Matki Nazi Ojcowie biła rekordy oglądalności. Większość czasu wypełniają durne teleturnieje, durne tele-showy, jeszcze bardziej durne programy "informacyjne" i chyba najbardziej kretyńskie serie "paradokumentalne" typu ukryta prawda, dlaczego ja itp. Dlatego ja telewizora używam głównie w parze z blu-rayem.

    Odpowiedz
  • kasia26(2013-06-30 20:28) Zgłoś naruszenie 00

    a wiadomosciach maja ciagle same podobne tematy do tego mocno sterowane politycznie (!)

    Odpowiedz
  • Kiedyś Państwo powinno się nimi zająć(2013-06-24 18:21) Zgłoś naruszenie 00

    Rząd biadoli że w kasie nie ma pieniędzy na nić, dziwne że ma pieniądze na programy w stacjach komercyjnych - a niema ich na TVP niby publiczną niby państwową, powinni teraz zwracać ten szmal kasie Państwowej z własnych pieniędzy bo okradali KRAJ i NARÓD.

    Odpowiedz
  • Mam nadzieje że do tego kiedyś dojdzie(2013-06-24 18:09) Zgłoś naruszenie 00

    Niech więcej zdziercy chcą brać za abonament, to oglądalność będzie o 50% niższa, redaktorzy zarabiają 30-60000zł a ludzie pracy 1200-2000zł mając na utrzymaniu rodziny. Prezesi spółek skarbu państwa zarabiają po 300-800000zł , nic więcej nie robią tylko podwyższają produkty jak np.paliwo gaz, węgiel itd. pytam w czym jest ich obrotność , w firmach należących do państwa nie powinny być wyższe od 10 krotności najniższego wynagrodzenia obowiązującego w kraju. JAK IM SIĘ NIE PODOBA TO DROGA WOLNA zobaczymy ile zaoferuje im UE na pewno nie dostaną 600-800razy więcej od pracowników

    Odpowiedz
  • sonia(2013-06-24 17:27) Zgłoś naruszenie 00

    Dajcie więcej reklam i powtórek, to TV pójdą na śmietnikia, EWy an zielona trawkę i na zasiłki socjalne.
    Wy zarabiacie a my płącimy abonament i osiagamy zenit wytzrymałosci nerwowej po waszych reklamach.
    TV jest dla nas widzów, a nie na zbijacie Waszej kasy.

    Odpowiedz
  • Krzysiek(2013-06-24 16:42) Zgłoś naruszenie 00

    TVP w dzień puszcza jakąś papkę dla idiotów w nocy gdy czas spać, bo rano do roboty trza wstać to porządnego coś puszczą...
    Polsat, TVN... Reeeeeklaaaaaaamyyyyyy...