Telewizja TVN ostro tnie zatrudnienie – jak informuje portal Wirtualnemedia.pl. z ekonomicznego programu TVN CNBC zwolniono połowę redakcji, w tym wszystkich jej szefów. Stacja zrezygnuje też z licencji CNBC. Jednocześnie deklaruje, że zachowany zostanie program ekonomiczny, tyle, że zostanie on uzupełniony o elementy polityczne.

TVN CNBC był kanałem przeznaczonym dla osób zajmujących się biznesem, informował o sytuacji ekonomicznej i gospodarczej w Polsce i na świecie. Jest wspólnym przedsięwzięciem Grupy TVN i CNBC Europe.

Jak informuje portal Wirtualnemedia.pl, w TVN CNBC pracę straciło około 10 osób. Nie kieruje nim już Roman Młodkowski, wypowiedzenia w poniedziałek otrzymali zastępca redaktora naczelnego TVN CNBC Beata Chądzyńska, szef zespołu reporterów i prowadzący “Dzień na rynkach” Mikołaj Kunica, szef zespołu redaktorów Radosław Wróblewski, zwolniono też dwóch wydawców, dwie redaktorki i kilku producentów.

Z informacji portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że restrukturyzacja stacji związana jest z decyzją Grupy TVN o likwidacji kanału pod marką TVN CNBC, co prawdopodobnie nastąpi pod koniec roku. Telewizyjna spółka chce jednak nadal emitować kanał ekonomiczny, ale jego oferta poszerzona zostanie o programy publicystyczne dotyczące polityki. - Ma to być taki lepszy TVN24 – deklaruje stacja. Kanał prawdopodobnie mieni nazwę - możliwe, że na TVN Biznes.

To kolejne cięcia w TVN CNBC w ostatnich miesiącach. W maju br. spadło z anteny kilka programów. Natomiast czerwcu br. przeniesiono do studia TVN24 magazyn “Bilans” i zwolniono wówczas osoby odpowiedzialne za jego realizację w newsroomie TVN CNBC. W ostatnich tygodniach z kanału na własne życzenie odeszło też trzech wydawców.

W najbliższym czasie można spodziewać się kolejnych cięć - firma może rozstać się też z częścią osób zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych - oceniaja Wirtualnemedia.pl.