W specjalnym komunikacie rzecznik prasowy TVP Jacek Rakowiecki poinformował, że "Wieczorynka" zniknie z ramówki telewizji publicznej dopiero po rozpoczęciu emisji przez nowy kanał tematyczny TVP ABC.
Reklama

Kilka dni temu na łamach "Tele Tygodnia", prezes TVP Juliusz Braun poinformował, że czasy świetności wieczornego programu dla dzieci już dawno minęły i ze względu na słabe wyniki oglądalności "Wieczorynka wkrótce zniknie anteny. Braun podkreślił również, że obecnie największą część jej widowni stanowią nie dzieci, a ich rodzice, dziadkowie i babcie.

Po tej wypowiedzi w internecie zawrzało. Widzowie TVP nie kryli rozczarowania, że program, który przez 60 lat bawił i uczył najmłodszych, nagle zakończy swój żywot. TVP postanowiło odpowiedzieć na krytykę widzów.

"Przede wszystkim – „Wieczorynka” opuści swoje miejsce w Jedynce TVP nie zaraz, jak sugerowały tytuły w mediach, ale wtedy, gdy na rynku telewizyjnym będzie miał pojawić się przygotowywany przez Telewizję Polską specjalny kanał telewizyjny dla dzieci – TVP ABC – emitujący wielogodzinny program złożony w znacznej części z najlepszych polskich produkcji dla najmłodszych oraz ulubionych dziecięcych animacji i programów z całego świata. TVP ABC ruszy prawdopodobnie w 2014 roku i Wieczorynka znajdzie w nim swoje nowe, znakomite miejsce" - napisał Jacek Rakowiecki, rzecznik prasowy TVP w specjalnym oświadczeniu dla mediów.

Rakowiecki potwierdził również słowa Juliusza Brauna, dotyczące słabej oglądalności "Wieczorynki". Połowę widowni dobranocki stanowią obecnie osoby dorosłe, a 89% dzieci oglądających wieczorem telewizję wybiera konkurencyjne dla "Wieczorynki" kanały tematyczne.