Kilka dni temu na łamach "Tele Tygodnia", prezes TVP Juliusz Braun poinformował, że czasy świetności wieczornego programu dla dzieci już dawno minęły i ze względu na słabe wyniki oglądalności "Wieczorynka wkrótce zniknie anteny. Braun podkreślił również, że obecnie największą część jej widowni stanowią nie dzieci, a ich rodzice, dziadkowie i babcie.

Po tej wypowiedzi w internecie zawrzało. Widzowie TVP nie kryli rozczarowania, że program, który przez 60 lat bawił i uczył najmłodszych, nagle zakończy swój żywot. TVP postanowiło odpowiedzieć na krytykę widzów.

"Przede wszystkim – „Wieczorynka” opuści swoje miejsce w Jedynce TVP nie zaraz, jak sugerowały tytuły w mediach, ale wtedy, gdy na rynku telewizyjnym będzie miał pojawić się przygotowywany przez Telewizję Polską specjalny kanał telewizyjny dla dzieci – TVP ABC – emitujący wielogodzinny program złożony w znacznej części z najlepszych polskich produkcji dla najmłodszych oraz ulubionych dziecięcych animacji i programów z całego świata. TVP ABC ruszy prawdopodobnie w 2014 roku i Wieczorynka znajdzie w nim swoje nowe, znakomite miejsce" - napisał Jacek Rakowiecki, rzecznik prasowy TVP w specjalnym oświadczeniu dla mediów.

Rakowiecki potwierdził również słowa Juliusza Brauna, dotyczące słabej oglądalności "Wieczorynki". Połowę widowni dobranocki stanowią obecnie osoby dorosłe, a 89% dzieci oglądających wieczorem telewizję wybiera konkurencyjne dla "Wieczorynki" kanały tematyczne.