statystyki

Zmniejsza się popularność filmów i seriali z nielegalnych źródeł

autor: Elżbieta Rutkowska23.07.2019, 07:45; Aktualizacja: 23.07.2019, 07:46
telewizja, telewizor

Utracone przychody samych serwisów internetowych z legalnymi treściami i płatnej telewizji w USA według firmy badawczej Parks Associates wyniosą w br. 9,1 mld dol. (oprócz piractwa uwzględniono tu też wpływ współdzielenia jednej subskrypcji przez kilka osób).źródło: ShutterStock

Im więcej czasu poświęcamy na korzystanie z legalnych internetowych serwisów wideo, tym szybciej zmniejsza się popularność filmów i seriali z nielegalnych źródeł.

Internauci w Stanach Zjednoczonych i największych państwach Europy oglądają pirackie materiały wideo rzadziej niż jeszcze dwa lata temu – wynika z badania przeprowadzonego przez firmę Ampere Analysis. Zbadała ona poziom korzystania ze stron i serwisów internetowych z nielegalnymi filmami i serialami w 10 krajach. Prawie wszędzie popularność pirackich źródeł w I kw. br. okazała się niższa od zanotowanej w analogicznym okresie 2017 r.

Największe zmiany zaszły we Francji, USA, Holandii i Hiszpanii. W tym pierwszym kraju z pirackich serwisów streamingowych dwa lata temu korzystało 5 proc. internautów – a w pierwszym kwartale br. tylko 2 proc. W ten sposób Francja dołączyła do Niemiec, jako kraj o najniższym współczynniku korzystania z platform internetowych oferujących treści z nielegalnych źródeł. W USA i Holandii zainteresowanie pirackimi serwisami spadło z 9 proc. do 4 proc., a w Hiszpanii z 12 proc. do 7 proc. – przy czym nielegalne serwisy są tam nadal najpopularniejsze. W Wielkiej Brytanii i Niemczech odsetek internautów oglądających pirackie materiały wideo spadł o jedną trzecią (odpowiednio do 2 proc. i 4 proc.), a we Włoszech prawie o jedną trzecią (do 5 proc.). W Polsce i Szwecji zmniejszył się z 7 proc. do 6 proc.


Pozostało jeszcze 64% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane