Zobacz, jak odzyskać pieniądze z polisolokat

25.06.2016, 07:00
pieniądze

Utracone środki można odzyskać.źródło: ShutterStock

Jeszcze do niedawna jednym z popularniejszych sposobów lokowania oszczędności były tzw. polisolokaty. Instrumenty te, oprócz ubezpieczenia, na ogół gwarantowały też wyższe niż lokaty bankowe oprocentowanie. Problem zaczynał się w momencie, gdy z jakichś powodów musieliśmy wycofać swój kapitał. Przeważnie wiązało się to ze stratą większości wpłaconych środków. Jak się okazuje, pieniądze te można dziś jednak odzyskać.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: Źródło zewnętrzne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

 • Anna Gronkiewicz(2019-04-18 13:12) Zgłoś naruszenie 11

  zachęcona komentarzami też skorzystałam z usług kancelarii z Wrocławia choć sama że jestem z Bydgoszczy. Odzyskali moje pieniądze od TU Europa i ze Skandi bardzo szybko bez żadnych kosztów na starcie. Ja zadzwoniłam na numer 883-555-181, bo zanlazłam go na forach. Poleciłam w styczniu mojego brata i koleżankę, którzy też mieli polisolokaty i już otrzymali zwroty.

  Odpowiedz
 • Grażyna(2018-04-17 13:49) Zgłoś naruszenie 00

  Wszystkie osoby z forum polecają pomoc kancelarii, a ja mając odrobinę doświadczenia z pisaniem pozwu, podjęłam się sama powalczyć o odzyskanie moich pieniędzy. Po kilku niekorzystnych wyrokach dla Towarzystw Ubezpieczeniowych, to w którym miałam polisolokatę łaskawie zgodziło się na podpisanie aneksu i zatrzymało sobie jedynie 5 procent moich pieniędzy. Nie było to duża kwota bo ok. 1500 zł. w związku z tym nie bardzo kalkulowało mi się zlecać sprawę kancelarii. A jeszcze dygresja Towarzystwo przysłało aneks, że pobiera 5 procenta a suma moich składek to 18 600 zł. Z prostego obliczenia wynika, że 5 procent od tej kwoty to ok. 900 zł a nie 1 560 zł. Napisałam krótki pozew (nie było to żadnym problemem) opłata wynosiła 30 zł. Rozprawa się odbyła, chociaż czas oczekiwania to ok. 10 miesięcy. Czekam na wyrok, mam nadzieję, że korzystny dla mnie, bo oczywiście adwokat drugiej strony nawet się nie pofatygował na sprawę o tak małą kwotę.

  Odpowiedz
 • Tathagatagarbha(2017-11-27 12:30) Zgłoś naruszenie 02

  Witam! Oferuję pomoc w uzyskiwaniu jak najwyższych odszkodowań z tytułu wypadku komunikacyjnego, błędu medycznego, niesłusznego pozbawienia wolności, poślizgnięcia i upadku, śmierci osoby bliskiej, wypadku przy pracy, szkody pożarowej, NNW, szkody lotniczej, wypadku rolniczego, likwidacji polisolokaty itp. Tel. 732 445 393

  Odpowiedz
 • Karol(2017-09-13 13:19) Zgłoś naruszenie 01

  Polecam pomoc kancelarii Gocal. Specjalizują się w uzyskiwaniu środków z Polisolokat. Gwarantują bezpłatną analizę.

  Odpowiedz
 • Tubek(2017-01-24 19:39) Zgłoś naruszenie 01

  Mojej znajomej w takiej sytuacji bardzo pomogła http://www.kancelaria-lex.org/ :) Z tego co wiem reprezentowała ją Magdalena Szymańska, która była bardzo dobrze przygotowana do tej sprawy i dokładnie wiedziała w jaki sposób poprowadzić rozprawę by doprowadzić do wygranej :)

  Odpowiedz
 • Kinga(2016-10-31 12:09) Zgłoś naruszenie 43

  Ja niestety też zaliczam się do grona oszukanych. Pomogła mi Kancelaria Invictus z Wrocławia, z którą można się kontaktować pod tym numerem: 733 171 161. Sprawa nie była łatwa, ale się udało. Kancelaria jak najbardziej godna polecenia i bardzo profesjonalna :) Polecam, bo wiem, że mogą jeszcze komuś pomóc :)

  Odpowiedz
 • ktokogo(2016-06-27 10:31) Zgłoś naruszenie 20

  Nie tak łatwo odzyskać pieniądze z polisolokat. Po pierwsze należy złożyć pozew. Większość osób posiłkuje się prawnikami, dochodzi opłata wpisu itd. Można składać pozew indywidualnie lub zbiorowo. Skala zjawiska jest tak duża, że powstały stowarzyszenia takie jak przywiązani do polisy. Kto chce powalczyć o odzyskanie pieniędzy powinien uzbroić się w cierpliwość

  Odpowiedz
 • jgujug(2016-06-26 13:39) Zgłoś naruszenie 90

  ~justyna reklama sponsorowana ?

  Odpowiedz
 • Justyna(2016-06-26 11:09) Zgłoś naruszenie 411

  Ja dałam się kiedyś namówić agentowi na polisę w Generali. Opisywał polisę jako zupełnie bezpieczną, z gwarancją zwrotu kapitału. Po ponad trzech latach sumiennego wpłacania składek, zrobiłam bilans i okazało się, że wartość mojego rachunku jest niższa niż suma wszystkich wpłaconych składek. Zaprzestałam opłacania dalszych składek i wniosłam o wypłatę tego co znajdowało się na moim rachunku. Niestety otrzymałam ok. 20% tej kwoty, z wpłaconych prawie 130 tys., wypłacili mi niecałe 25 tys. Wielokrotnie wzywałam ich do zapłaty pozostałej kwoty, ale oczywiście bezskutecznie, powoływali się za każdym razem na treść umowy i mnie zbywali. Postanowiłam jednak z nimi walczyć, znajomy który sam wpakował się w podobną polisę w Axie, polecił mi Kancelarię Virtus z Krakowa, która pomogła mu odzyskać opłatę pobraną przez Axę. Zleciłam im również i moją sprawę Generali. Wskutek ich działań, Generali zwróciło ponad 100 tys. zł. Z tych pieniędzy opłaciłam prawnika z Kancelarii Virtus, na początku nie wzięli ode mnie ani złotówki.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane