statystyki

Jak wycofać się bez strat z polisolokaty

autor: Danuta Pawłowska27.06.2014, 07:34; Aktualizacja: 27.06.2014, 08:40
pieniądze-finanse-złoty

Polisolokata to hybryda ubezpieczenia na życie i dożycie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym.źródło: ShutterStock

Dałem się skusić na założenie polisolokaty. Wpłacam niemałe sumy, ale moje pieniądze nie dość, że nie zarabiają, to jest ich mniej, niż wpłaciłem. Chciałbym się wycofać, ale opłata likwidacyjna jest tak wysoka, że przepadnie niemal wszystko, co udało się zgromadzić. Czy można odzyskać pieniądze bez straty? – martwi się pan Jacek.

Polisolokata to hybryda ubezpieczenia na życie i dożycie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. W rzeczywistości to rodzaj wieloletniej inwestycji, w dodatku obarczonej bardzo dużym ryzykiem. Klienci często zostają wprowadzeni w błąd poprzez podanie nieprawdziwych informacji na temat czasu trwania umowy oraz istnieniu opłat związanych z jej zerwaniem. Decydując się na wycofanie przed końcem umowy środków na lokacie, w najgorszym wypadku stracimy obiecywane odsetki, ale nikt nam nie zabierze kapitału. Natomiast przy polisolokacie, na podstawie ogólnych warunków ubezpieczenia, towarzystwo ubezpieczeniowe pobiera automatycznie opłatę likwidacyjną, która może pochłonąć nawet cały zgromadzony kapitał. Co robić w takiej sytuacji?


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze FB:

Komentarze (9)

 • janeczka(2016-08-11 14:04) Zgłoś naruszenie 50

  ile kasuje kancelaria

  Odpowiedz
 • Kamila Krk(2015-12-20 19:19) Zgłoś naruszenie 410

  Żeby odzyskać swoje pieniadze musiałam oddać sprawę specjalistycznej kancelarii, która wytoczyła sprawę Generali. Po wyroku korzystnym dla mnie odzyskałam pieniądze z odsetkami. Polecam innym również tą drogę. Sprawę prowdział Kancelaria Virtus.

  Odpowiedz
 • obywatel(2014-06-27 17:13) Zgłoś naruszenie 30

  gdzie jest "Państwo", które nie potrafi określić maksymalnych widełek dla opłat likwidacyjnych, aby nie była możliwa taka bezczelna lichwa. Jednym z głównych zadań "Państwa" jest zapewnienie równomiernych szans dla obu stron, szczególnie w sytuacji gdzie jedna strona to zawodowcy doskonale zorientowani w temacie, którzy stosują pułapki doskonale wiedząc, że jest spora grupa klientów nie mających takiej wiedzy, więc wpadną w sidła reklamy i nie zorientują się, gdzie tkwi pułapka.

  Odpowiedz
 • Doradca 1(2016-01-07 19:25) Zgłoś naruszenie 20

  Skutecznie pomagamy odzyskać pieniądze z tzw polisolokat. Nie pobieramy opłat wstępnych, wykładamy koszty za klienta. Kancelaria z 16-letnim doświadczeniem. Wszelkie informacje pod nr telefonu 519 302 170

  Odpowiedz
 • CelinaSas(2017-03-30 06:53) Zgłoś naruszenie 26

  Ja także zostałam oszukana. Jednak postanowiłam walczyć o swoje. Znajomy polecił mi Kancelarię LEX. Dzięki jej działaniom odzyskałam środki z opłat likwidacyjnych. Kancelaria sama zajęła się wszystkimi formalnościami. Serdecznie polecam. Ich strona internetowa to www.kancelaria-lex.org . Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Tom(2014-08-29 14:48) Zgłoś naruszenie 12

  tutaj jest co zrobić w takiej sytuacji
  http://jak.cosik.pl/na-kazdy-temat/9-jak-odzyskac-pieniadze-z-polisolokat-pareto-libra-lucra-stabilny-wzrost-itd.html

  Odpowiedz
 • rubens(2015-01-27 09:48) Zgłoś naruszenie 16

  Nie da się wycofać bez strat z czegoś takiego, ale można powalczyć... tylko do tego trzeba sadu, kancelarii - mi akurat pomógł Lex z Wrocka, także mogę z czystym sumieniem polecić. Podaje nr do p. Łukasza, który pomógł mi: 533-133-590.

  Odpowiedz
 • Goldek(2017-03-03 16:12) Zgłoś naruszenie 02

  Przerażające, że polisolokaty tak bardzo pozbawiają ludzi ich pieniędzy. Osobiście wiem, że podstawą jest to by jednak domagać się swoich praw :) Sama gdyby nie pomoc pani Eweliny Pruszyńskiej z Kancelaria Prawna Invictus to nie odzyskałabym swoich pieniędzy. Jednak pani Ewelina w sądzie wykazała fachową obronę i dzięki temu dzisiaj jestem szczęśliwcem, który odzyskał swoje pieniądze.

  Odpowiedz
 • FK_(2014-06-27 11:01) Zgłoś naruszenie 03

  polisolokaty czy polisy inwestycyjne? Nie czasem te drugie?
  Z tymi pierwszymi walczylo panstwo, bo nie trzeba bylo.. wciaz chyba nie trzeba placic 'belki', tyle ze banki bodajze odpuscily pod wplywem KNF i daja nedzne oprocentowanie...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane