Prezydent Andrzej Duda będzie hojny dla frankowiczów. Po zwycięstwie PiS zostanie przeprowadzony audyt kredytów frankowych

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki14.09.2015, 07:43; Aktualizacja: 14.09.2015, 08:51
frank szwajcarski - monety

Choć prace nad ustawą zgłoszoną przez posłów PO można by szybko zakończyć (Senat odesłał ją do Sejmu z poprawkami, które przywracają jej pierwotny kształt, w tym co do kosztów przewalutowania, mających po połowie obciążyć banki i klientów), zapewne wyląduje ona w koszu.źródło: ShutterStock

Przewalutowanie kredytów po kursie z dnia ich zaciągnięcia. I wyłącznie na koszt banków – taki projekt wpłynie do nowego Sejmu. Po zwycięstwie PiS zostanie przeprowadzony też audyt kredytów frankowych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (56)

  • Doccc(2015-09-14 08:37) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo :) Czas uporządkować ten złodziejski system, żadnych pieniędzy z budzetu - to banki wymyśliły i wciskały te pseudo kredyty więc niech same to skonsumują!

    Odpowiedz
  • Van Helsing(2015-09-14 09:00) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli ogólnie trzeba głosować za PIS-em, bo pomysł PO - utworzenie funduszu dla dogorywających kredytobiorców to jakaś beczka śmiechu.

    Odpowiedz
  • siekierkę na kijek;-)(2015-09-14 09:16) Zgłoś naruszenie 00

    Banksterzy wystraszyli POPSLa, a PiS kręci im jeszcze lepszy stryczek - zamienił stryjek...

    Odpowiedz
  • won z lichwą(2015-09-14 09:37) Zgłoś naruszenie 00

    SĄDY WE WSZYSTKICH EUROPEJSKICH KRAJACH (OSTATNIO NAWET W RUMUNII) UNIEWAŻNIŁY KREDYTY TZW. WALUTOWE .TYLKO W POLSCE ŻYDOWSKIE BANKI MAJĄ POZWOLENIE OD ŻYDÓW Z WIEJSKIEJ NA OKRADANIE POLAKÓW.

    Odpowiedz
  • viator(2015-09-14 09:48) Zgłoś naruszenie 00

    Propozycja jest po to, aby PIS wygrał wybory. Potem nikt nie kiwnie nawet palcem. W tym kraju banki i kościół są nietykalne.

    Odpowiedz
  • kredyty trzeba spłacać(2015-09-14 10:03) Zgłoś naruszenie 00

    Nie stety prawda jest taka że wzieło się to trzeba spłacać. Umowe chyba czytali, a przewalutowania żadnego nie będzie, kielbasa wyborcza. Andrzej paruwa niech zajmie się lepiej tym co na obiecywał... Po za tym głosujcie i czekajcie jak wyjdą za kurty słynny ekspert lotniczy i jego szef

    Odpowiedz
  • misiek(2015-09-14 10:18) Zgłoś naruszenie 00

    to w końcu są to kredyty walutowe, czy zakazane instrumenty finansowe pochodne na kurs franka?

    jakby banki dały ludziom te franki, to teraz by je wymienili na złotówki po kursie 4,0 PLN i byłoby po sprawie

    Odpowiedz
  • as(2015-09-14 10:23) Zgłoś naruszenie 00

    Przepraszam, czegoś tu nie rozumiem. Czy mój kredyt zaciągnięty w złotówkach ktoś mi umorzy w jakiejś części?Nie wzięłam kredytu we frankach, bo stwierdziłam, że ryzyko z tym związane jest zbyt wysokie. Nie rozumiem dlaczego ma być doceniony ktoś, kto zaryzykował i traci, a ten, który przewidział ryzyko ma do tego dokładać. Nie ma co się bowiem oszukiwać, że za frankowiczów zapłacą banki. Zapłacą pozostali kredytobiorcy i klienci banków.

    Odpowiedz
  • Postronny(2015-09-14 10:45) Zgłoś naruszenie 00

    Widzę, że i tutaj "frankowyłudzacze" mają silne lobby... noc cóż czego człowiek z siebie nie zrobi by trochę wyłudzić... idiotę, bo nie wiedział co to ryzyko kursowe (podejmując decyzję o kredycie, która często była/jest "na całe życie")... analfabetę bo nie umiał ze zrozumieniem przeczytać umowy kredytowej... a co do PiS to partia, która była przeciw rekomendacji S ograniczającej akcję kredytową we franku i twierdząca, iż z tego powodu bani są "niedobre i bee" teraz mówi, iż te same banki są "niedobre i bee" bo takich kredytów udzielały... banda populistów i tyle... niestety PO pod rządami "taj Pani" niczym się od nich nie różni... przecież "ciemny lud" wszystko kupi...

    Odpowiedz
  • emeryt(2015-09-14 10:50) Zgłoś naruszenie 00

    Zagraniczni bankierzy w prywatnych rozmowach przyznają , że absolutnie nie są w stanie zrozumieć, jak można dać się tak rżnąć, jak Polacy – przy pełnej akceptacji najwyższych czynników państwowych: od premiera, prezydenta, po urzędy skarbowe – mówi Janusz Szewczak, główny ekonomista SKOK, w rozmowie z miesięcznikiem „WPIS – Wiara, Patriotyzm i Sztuka”.

    Odpowiedz
  • 007KAL(2015-09-14 11:03) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Prezydent Duda jak chce być nie tylko "naszym, ale też moim prezydentem", to niech popracuje nad tym, aby frankowicze (którzy chcą) mieli prawo do skorygowania umowy kredytowej (na dzień zaciągania kredytu), ale do warunków identycznych jak dostali złotówkowicze.

    Odpowiedz
  • Postronny(2015-09-14 11:04) Zgłoś naruszenie 00

    No n ie cytuje się tutaj "specjalistów" ze SKOKów - piramidy finansowej pod egidą PiSu, która wyciągnęła z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego TRZY MILIARDY ZŁOTYCH... więcej takich "profesjonalistów" nam potrzeba...

    Odpowiedz
  • POlak(2015-09-14 11:12) Zgłoś naruszenie 00

    Ja całe szczęscie nie mam żadnego kredytu.. ale jak widzę komentarze "złotówkowiczów" żeby nie pomagać "frankowiczom" to od razu kojarzy mi się to z typowym POlaczkowym podejściem "Mi jest lepiej jeśli innym jest gorzej"

    Odpowiedz
  • Emeryt(2015-09-14 11:21) Zgłoś naruszenie 00

    Czy ktoś zmuszał tych frankowiczów do brania kredytów Dziwię się temu POlakowi za tak idiotyczne podejście. Ludzie, którzy wzięli kredyty w złotówkach nie mogą liczyć na żadną pomoc. A przecież jesteśmy równi wobec prawa. Nie ma lepszych i gorszych Polaków.

    Odpowiedz
  • Gość(2015-09-14 11:36) Zgłoś naruszenie 00

    Żeby pan Prezydent pomagał następnym grupom rodaków to najpierw godność i honor urzędu Prezydenta wymaga spełnienia wcześniejszych zobowiązań wobec wyborców ,obiecanej poprawy stopy życiowej wielu grup społecznych ,radykalnej poprawy wzrostu gospodarczego, znaczącej poprawy wyposarzenia armii itd. na wartość 300 mld zł. . Dalsze obiecywanie rodakom czegokolwiek sprowadza Urząd Prezydenta do rangi budki psa łańcuchowego u Polskiego rolnika na zagrodzie. On też dużo szczeka i nic z tego nie wynika co najwyżej z wściekłości szkód narobi, zagryzając ptactwo domowe..

    Odpowiedz
  • Kredyt nie był zły......(2015-09-14 11:53) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko nie rozumiem ( a raczej rozumiem) czemuż Banki dawały kredyt we Franku skupując go od Nieszczęśników po 1.80 zł za Frank... już na starcie pogrążając własnego Klienta...

    No bo kto inny jak nie Bank miał świadomość, że skupując Franki po 1.80zł robi złoty interes.
    Frank nigdy w1000 letniej historii Polski nie stał tak nisko.

    Bank z góry wiedział, że kurs wzrośnie, że pakuje Klienta (czytaj Frajera) w nie lada kłopoty !!!

    Trzeba było zrobić Audyt ilu Klientów sprzedało Bankom Franki w cenie poniżej 2 zł i te Banki rozliczyć z narażania Klientów na pewne straty...

    Odpowiedz
  • Piraniusz(2015-09-14 12:14) Zgłoś naruszenie 00

    https://www.youtube.com/watch?v=PB6a6UXY_Xg

    Obejrzyjcie koniecznie Wy zawistni złotówkowicze. Zamiast razem walczyć z niemieckimi czy portugalskimi instytucjami , które nas Polaków okradają i wywożą kasę do siebie , wy buraki jedziecie na innych Polaków. Użyjcie wreszcie swoich mózgów i zobaczcie jak nas Polaków wszyscy rżną . Was również na wiborze i ubezpieczeniach kredytu , które niczego nie ubezpieczają po za bankiem

    Odpowiedz
  • marian(2015-09-14 12:36) Zgłoś naruszenie 00

    nikt nie musi dawać prezentów kredytobiorcom indeksowanym w walucie. Niech tylko zaczną przestrzegać wyroki prawa w tym EU. I już przestanie być pisane że ten, tamten bałwanek coś daj. Tylko banki zaczęły by robić masowe ugody - tak było w innych krajach gdzie sądy zaczęły egzekwować zapisy prawa

    Odpowiedz
  • Wegocha(2015-09-14 12:46) Zgłoś naruszenie 00

    Tu nie ma zawistnych złotówkowiczów - to bankowe Trolle - opłacani przez banki podstawieni "niby oburzeni Polacy". Banki mają jeszcze takie miliardy do zarobienia na frankowiczach, ze dla obrony tego swojego zarobku sa gotowe w tej chwili na wszystko...
    Opłacenie kilkudziesięciu osób, poinstruowanie ich jak i co mają pisać /wzorce wypowiedzi "oburzonych Polaków"/, to drobiazg

    Odpowiedz
  • anna(2015-09-14 12:52) Zgłoś naruszenie 00

    ja nie rozumiem skad to rozgoryczenie zlotowkowiczow - banki zarobily miliony (o ile nie miliardy)na frankowiczach - dzieki temu nie byly podnoszone inne oplaty - a zdrowia frankowiczom nikt nie zwroci ( pomysl jeden z drugim jakie to jest uczucie kiedy zamiast jednego kredytu nagle ci sie robia dwa )

    Odpowiedz