Private Banking to usługa dla najzamożniejszych klientów. Powierzając bankowi swoje miliony, możesz liczyć na pomoc w wielu sytuacjach, zarówno codziennych jak i bardziej skomplikowanych. Indywidualna obsługa i specjalnie przygotowane warunki to kolejna z zalet. Sprawdź, w którym banku możesz zyskać najwięcej. Eksperci TotalMoney.pl przyjrzeli się bliżej aktualnym ofertom.

Private Banking, czyli bankowość prywatna, to kompleksowa, zindywidualizowana obsługa dla najzamożniejszych klientów banku. Kto więc zalicza się do grona najbogatszych? Otóż, by móc zostać klientem bankowości prywatnej, należy posiadać aktywa finansowe o dużej wartości, sięgającej kilkuset tysięcy złotych. Nie ma ustalonej jednej minimalnej kwoty – każdy bank sam określa jaka ma być wartość aktywów otwierających klientowi drzwi do usługi. Jak to wygląda w konkretnych bankach?

Konto osobiste bez oplat? Porównaj niezaleznie i wybierz najlepsze!

Tylko dla wybranychEksperci TotalMoney.pl zapytali przedstawicieli tych instytucji o minimalne kwoty będące przepustką do świata bankowości prywatnej. Oto wyniki:
- w Banku Millennium, Banku Pekao SA i w PKO Banku Polskim minimalne aktywa, jakie powinien posiadać klient korzystający z Private Bankingu wynoszą 1 000 000 zł
- w Raiffeisen Polbanku są dwa poziomy minimalnej wysokości aktywów: 1 000 000 zł w przypadku Friedrich Wilhelm Raiffeisen lub 2 000 000 zł (Friedrich Wilhelm Diamond)
- Bank BGŻ BNP Paribas wymaga aktywów wynoszących co najmniej 600 000 zł
- ING Bank Śląski określa dwa poziomy aktywów: 500 000 zł lub 2 000 000 zł, w przypadku Wealth Management
- w Alior Banku konieczne jest spełnienie jednego z dwóch warunków: posiadania aktywów w wysokości co najmniej 400 000 złlub kredytu w wysokości min. 1 000 000 zł
- Deutsche Bank, Bank Zachodni WBK, Citi Handlowy i Lion’s Bank nie określają minimalnej wysokości aktywów. Pobierają za to opłaty za prowadzenie konta, w Deutsche Banku wynosi ona np. 500 zł (wysokość opłaty może być negocjowana).
W pełni indywidualne podejście do potrzeb, dedykowany doradca, priorytetowa obsługa w oddziałach, na infolinii oraz online to podstawowe zalety bycia klientem bankowości prywatnej. Organizacja opieki nad dziećmi, rezerwacja biletów na samolot, wydarzenia kulturalne, rezerwacja miejsca w hotelu czy wybranej restauracji oraz pomoc w spełnianiu codziennych i niecodziennych życzeń – doręczaniu prezentów, kwiatów czy zakupów, to kolejne z zalet. Na co jeszcze mogą liczyć najbogatsi klienci? Platynowe karty płatnicze, produkty bankowe przygotowane specjalnie dla nich, oprocentowane rachunki bankowe, szeroka gama funduszy inwestycyjnych, usług maklerskich, kredytów na atrakcyjnych warunkach czy programów rabatowych. Niektóre banki ponadto oferują Wealth Consulting, czyli doradztwo prawno-podatkowe, edukacyjne, w zakresie inwestowania czy optymalizacji podatkowej. Warto dodać, że im więcej środków na koncie posiada klient, na tym pełniejszy pakiet doradztwa czy większą liczbę specjalnych, ekskluzywnych produktów może liczyć. Sprawdźmy, co oferują banki.


pdf icon Private Banking
pobierz plik

Bank Millennium proponuje swoim VIP-om m.in. rozwiązania inwestycyjne z pełną gwarancją kapitału dostępne w formie obligacji, bankowych papierów wartościowych oraz lokat bankowych. Zainteresowani inwestowaniem mogą korzystać również z Art Banking, czyli inwestycji w dzieła sztuki, antyki czy zabytkowe zegarki. Specjalny program World MasterCard Rewards pozwala wymieniać punkty przyznawane za każdą transakcję bezgotówkową m.in. na bilety lotnicze, noclegi w hotelach na całym świecie, wynajem samochodów, organizowanie transportu z/na lotnisko, a także produkty dostępne w katalogu nagród. Sumy Ubezpieczenia w Podróży Zagranicznej - np. NNW – sięgają aż do 500 tys. EUR, a koszty leczenia za granicą aż do 1 mln EUR. Świadczenia ubezpieczeniowe osobie towarzyszącej to bezpłatny wstęp do saloników na lotniskach w wielu miastach na całym świecie w ramach Programu PriorityPass.

Decydując się na korzystanie z bankowości prywatnej w Banku Zachodnim WBK otrzymamy m.in. opiekę Doradcy VIP, platynową kartękredytową, indywidualne ceny, dostęp do bezpłatnych rachunków inwestycyjnych VIP, lokat strukturyzowanych oraz zniżki i rabaty w sklepach online i stacjonarnych u partnerów Programu Rabatowego.
Bank Citi Handlowy stawia m.in. na globalne rozwiązania finansowe: darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie, darmowe przelewy międzynarodowe (na rachunki Citi), darmowe konta walutowe, awaryjne wypłaty za granicą, możliwość przepinania karty debetowej między rachunkiem w złotychi w innych walutach oraz możliwość otwarcia konta za granicą dla klientów przeprowadzających się.

PKO Bank Polski umożliwia dostęp do prestiżowych usług bankowych, maklerskich czy funduszy inwestycyjnych, a ponadto oferuje elastyczne procedury i indywidualnie uzgadniane warunki transakcji oraz opiekę doradcy.

Bankowość dla przedsiębiorcy i przedsiębiorstwa, strukturyzacja majątkowa, zakup i sprzedaż dłużnych instrumentów finansowych, dostęp do międzynarodowych usług BNP Paribas Wealth Management (Art Banking, inwestycje alternatywne czy pośrednictwo w zakupie nieruchomości za granicą – to tylko niektórez VIP-owskichusług Banku BGŻ BNP Paribas.
Z kolei ING Bank Śląski oprócz dedykowanego doradcy czy platynowych kart płatniczych pozwala korzystać m.in. z usług Doradztwa Inwestycyjnego, Wealth Consultingu, Serwisu Premium oraz oferty FIZ.

Raiffeisen Polbank do dodatkowych usług wpisuje opiekę Osobistego Opiekuna, dealera walutowego, maklera papierów wartościowych czy usługę R-Alerts. Rachunki lokacyjne, pomocnicze i walutowe w 16 walutach to kolejne zalety Private Bankingu w tym banku.
Lion’s Bank oprócz pakietu Concierge umożliwia swoim klientom wycenę posiadanych nieruchomości poprzez skorzystanie z bankowości internetowej.
Jeśli zdecydujemy się na usługi Alior Banku, będziemy uprawnieni do korzystania z elitarnego programu MasterCard Rewards (wspomnieliśmy o nim opisując ofertę Banku Millennium) czy składania zleceń telekomunikacyjnych. Bank zagwarantuje nam także większą anonimowość poprzez utajnione saldo.

Porównaj online konta z dostepem przez Internet!

Zanim powierzysz bankowi swoje miliony, dokładnie przeanalizuj wszystkie oferty. Private Banking dostępny jest tylko w niektórych instytucjach, a oferowane przez nie usługi znacznie się od siebie różnią. Dopasuj więc ofertę do swoich potrzeb i sprecyzuj swoje wymagania. Zastanów się czy zależy Ci tylko na pomocy w sytuacjach codziennych, czy chciałbyś również korzystać z pomocy doradcy nieruchomości lub uzyskać porady inwestycyjne.