Rebranding BRE Banku i MultiBanku, w ramach którego nazwy te zostaną zastąpione przez brand mBank, planowany jest na 25 listopada br., poinformowała instytucja.

"Rebranding BRE Banku i MultiBanku planowany jest na 25 listopada 2013 roku (rebranding spółek Grupy zakończy się do końca 2013 roku)" - czytamy w raporcie kwartalnym banku.

BRE Bank podkreśla, że planowane zmiany mają w dużej mierze charakter wizerunkowy, ale ich głównym zamierzeniem jest stworzenie oferty bankowej łączącej oferty dotychczasowych marek, w tym BRE Banku, mBanku, MultiBanku oraz BRE Private Banking & Wealth Management.

W ramach rebrandingu modyfikacji ulegną nazwa banku i logotyp, zmieni się także wygląd oddziałów korporacyjnych. "Oddziały zyskają nowe logo, a docelowo placówki detaliczne i korporacyjne banku zostaną połączone i zmodernizowane. Proces ten zakończy się w 2018 roku" - zapowiada bank w raporcie.

O rozpoczęciu procesu rebrandingu bank informował w czerwcu br. Wówczas zapowiadano, że marki BRE i MultiBank będą funkcjonować do listopada, kiedy zostaną zastąpione nową nazwą - mBank. W tym czasie swoje znaki zmienią również spółki zależne - Dom Inwestycyjny BRE Banku oraz BRE Private Banking & Wealth Management. Na projekt ten bank przeznaczył 100 mln zł.