PKO Bank Polski jako pierwszy bank w Polsce oferuje najmłodszym klientom naklejkę zbliżeniową Visa, którą można umieścić np. na telefonie komórkowym.

– W miesiąc po udostępnieniu przedpłaconej karty Visa, PKO Bank Polski – jako pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych w Europie – udostępnił swoim najmłodszym klientom naklejkę zbliżeniową Visa w ramach programu PKO Junior dla dzieci poniżej 13. roku życia. Zarówno naklejka, jak i karta w postaci klasycznego plastiku, umożliwiają młodym użytkownikom korzystanie z nowoczesnych płatności zbliżeniowych Visa. Przedpłacone karty Visa wydawane w ofercie PKO Junior to pierwsze w Polsce, a także jedne z nielicznych na świecie karty dla dzieci poniżej 13. roku życia. Nie są powiązane z kontem i wymagają zasilenia przez rodziców, którzy mają wgląd w transakcje dziecka i kontrolują stan środków na karcie.

W programie PKO Junior oferowane są karty przedpłacone Visa w dwóch formach. Pierwsza to standardowa karta chipowa, która umożliwia wypłacanie pieniędzy z bankomatów, płatności stykowe, płatności zbliżeniowe oraz płatności drogą internetową. Druga to naklejka zbliżeniowa Visa połączona z kartą do płatności w internecie – po wyłamaniu naklejki służącej do płatności zbliżeniowych pozostała część „plastiku”, dzięki przypisanemu jej numerowi karty, umożliwia dokonywanie zakupów online.
Naklejkę zbliżeniową Visa można przykleić np. do telefonu komórkowego, a dokonując płatności wystarczy zbliżyć telefon do terminala. Płatności zbliżeniowe dokonywane za pomocą karty chipowej lub naklejki zbliżeniowej Visa wydawanych w ofercie PKO Junior bez konieczności podawania numeru PIN są ograniczone do kwoty 30 zł.

Rodzice mają pełen wgląd w płatności dokonywane przez najmłodszych za pomocą karty przedpłaconej Visa i naklejki zbliżeniowej Visa dzięki Aplikacji Rodzica w serwisie transakcyjnym iPKO. Mogą decydować o uzupełnieniu stanu środków na karcie i zarządzać limitami dziennych i miesięcznych wydatków.

Wszystkie karty przedpłacone Visa wydane w ramach programu PKO Junior mogą być używane przez dzieci zarówno w kraju, jak i za granicą. PKO Junior to jeden z pierwszych na świecie serwisów bankowości internetowej dla najmłodszych i zarazem kompleksowy program edukacji finansowej. Po 10 miesiącach funkcjonowania PKO Junior na rynku z programu korzysta już ponad 100 tys. dzieci poniżej 13. roku życia. PKO Bank Polski jest największym wydawcą kart Visa w Polsce – do tej pory wyemitował ich już 6,4 mln.