Karta została przygotowana z myślą o dzieciach, które nie ukończyły 13 lat, jednak jej posiadaczem jest zawsze osoba dorosła. Rodzic może przekazać kartę w użytkowanie swojemu dziecku, ale może także sam jej używać.

W ramach oferty PKO Junior Bank udostępnił przedpłaconą kartę PKO Junior w formie klasycznego plastiku umożliwiającego dokonywanie płatności na całym świecie w punktach akceptujących płatności kartami VISA, w Internecie oraz wypłaty z bankomatów. W ponad 3 tysiącach bankomatów należących do PKO Banku Polskiego, bankomaty automatycznie rozpoznają kartę PKO Junior, wyświetlając ekrany dostosowane do wieku dzieci, zarówno pod względem wyglądu, jak i języka.

- Udostępniamy naszym najmłodszym klientom łatwe i wygodne narzędzie płatnicze dostosowane do ich potrzeb, umożliwiając im dokonywanie transakcji bezgotówkowych. Jesteśmy przekonani, że nowoczesne, kolorowe i dopasowane do gustu dzieci grafiki i wzory, spotkają się z ich uznaniem – mówi Ewa Grabarczyk, Dyrektor Departamentu Kart Kredytowych w PKO Banku Polskim.

W kolejnych miesiącach oferta PKO Junior zostanie uzupełniona o:

• Naklejkę zbliżeniową PKO Junior do płatności zbliżeniowych na całym świecie w punktach akceptujących płatności kartami VISA, z dodatkową kartą umożliwiającą transakcje w Internecie; jest to pierwsza w Polsce naklejka zbliżeniowa VISA,

• Śmigacz PKO Junior, czyli gadżet do płacenia zbliżeniowo na całym świecie w punktach akceptujących płatności kartami MasterCard, z dodatkową kartą do transakcji w Internecie.

Wszystkie trzy rodzaje kart i gadżetów przedpłaconych mogą być używane przez dzieci zarówno w kraju, jak i za granicą, a rodzice - poprzez Aplikację Rodzica w serwisie transakcyjnym iPKO - mają pełny wgląd w płatności dokonywane przez ich dziecko, kontrolują stan środków na karcie, decydują o ich uzupełnianiu, mogą również zarządzać limitami dziennych i miesięcznych wydatków.