Szykuje się olbrzymi pozew zbiorowy przeciwo bankom? Czy Polacy zaskarżą umowy kredytowe we frankach?

08.08.2013, 15:03; Aktualizacja: 08.08.2013, 15:29

Niezadowoleni z rosnącej wysokości rat klienci banków szykują pozew zbiorowy przeciwko instytucjom, w których wzięli kredyt. Idą tropem orzeczeń sądowych w Chorwacji i Hiszpanii, gdzie sądy uznały, że kredyty we frankach są narzędziem spekulacyjnym. Analityk finansowy Łukasz Bugaj podchodzi sceptycznie do roszczeń osób zadłużonych we frankach szwajcarskich.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (48)

  • Tomasz B(2014-01-18 11:45) Zgłoś naruszenie 10

    Jestem ZA, Gdzie i w jaki sposób można się dołączyć do takiego pozwu proszę o info?

    Odpowiedz
  • jpartyka(2014-01-21 11:15) Zgłoś naruszenie 10

    Z przyjemnością dołączę się do tego pozwu zbiorowego. Spłacam kredyt nie istniejącemu już Citi Bankowi rękami BPH po kursie jaki oni sobie w sypialni z kochaną ustalają na bieżąco.Trzeba wybić im z tej chytrej łepetyny te bezeceństwa , które na nas uprawiają. Roślinki też nie rosną, jak zimy nie było, wiosną cały czas lało i grzmiało a latem przyszedł mróz. Zatem moi drodzy. Banksterzy uznali zapewne, że nie wiadomo jaki by kataklizm dotknął owce to wełna z nich i tak musi być i już. Wydaje im się, że owce to może szlak trafić na przykład, lecz ich już nie, bo siedzą w puszcze Faradaja. Trzeba zatem odłączyć im prąd.

    Odpowiedz
  • aga(2014-01-24 21:13) Zgłoś naruszenie 10

    Witajcie.Moja koleżanka też ma we frankach kredyt hipoteczny ale w banku Millenium,tam już wzięła się grupa adwokacka za tą sprawę. Poprosiłam ją aby spytała adwokata co z klientami innych banków.W poniedziałek będę miała odpowiedzieć to napisze.

    Odpowiedz
  • zibi(2014-03-09 18:05) Zgłoś naruszenie 10

    jestem za ,bo czas najwyższy by ukrocic ten złodziejski proceder.

    Odpowiedz
  • Anna A.(2014-11-08 13:49) Zgłoś naruszenie 10

    Witam, wzięliśmy z mężem kredyt hipoteczny we frankach w Kredyt Banku we Wrocławiu w 2007. Teraz BZWBK. Pani bardzo sybko i chętnie przygotowała umowę. Było dużo czytania, wiec z grubsza wytłumaczyła to, czego w umowie nie rozumielismy. Nie było tam mowy o tym, ze kurs franka może AŻ tak wzrosnąć. Nawet nie było mowy o kredycie zlotowkowym, kiedy się okazało, ze spełniamy kryteria na kredyt frankowy. Chętnie dołączymy się do pozwu. Czujemy się oszukani. Czy jest grupa przeciw KB? A,Z.

    Odpowiedz
  • Teresa Kielce(2015-01-16 19:57) Zgłoś naruszenie 10

    Wszyscy tu ,wpadliśmy w pułapkę kredytową... i niech mi nikt nie mówi ,że z powodu pazerności.., bo oprocentowanie kredytu złotowego w 2007 było porównywalne z frankowym-- to było celowe działanie pośredników bankowych i zachwalanie tej waluty jako najstabilniejszej we "wszechświecie" słowa które brzmią mi w uszach do dziś cyt." na przestrzeni ostatnich 70 lat kurs max. CHF był 2,50".takie ryzyko - kalkulowałam. To z czym mamy teraz do czynienia to jawne oszustwo. Jeśli ktoś znajdzie kancelarię którą się podejmie poprowadzenia tej sprawy- napiszcie kontakt. Ja zaczynam szukać- też dam info...

    Odpowiedz
  • kasiapulina@wp.pl(2014-05-08 22:45) Zgłoś naruszenie 10

    Witam, my tez chcemy sie dolaczyc. Tylko nie wiemy w jaki sposòb to zrobic bo obecnie mieszkamy w Niemczech?

    Odpowiedz
  • AGAT(2015-01-22 19:23) Zgłoś naruszenie 10

    Popieran Teresę Kielce,mam podobny problem, tylko taki kredyt właśnie w CHF mogłam zaciągnąć, w PLN nie posiadałam zdolności kredytowej, kredyt mam na maksymalny okres na 40 lat więc opcja wydłużenia okresu spłaty jak Panowie Politycy mówią nie wchodzi w grę, na wakcje kredytowe nie stać mnie bo i tak odsetki trzeba zapłacić, a rata kapitałowa zostaje rozterminowana za pozostałe raty do spłaty suma sumarum rata wzrasat ale o tym się nie mówi bo znowu może dziesiątki tysięcy frankowiczów na to pójdzie bo przecierz wszyscy chcą im pomóc, a zostaną wydojeni jeszcze raz. Wzięłam 240tys, wpłaciłam już prawie 100 tys PLN z czego tylko 10 tys. poszło na kapitał, a zadłużenie jeszcze bardziej mi wzrosło, do spłaty kapitału mam 340 tys. Mój kredyt we frankach dostałam w złotówkach, spłacam jeszcze regularnie w złotówkach bo nie mogę spłacać w walucie, chcę go spłacać ale tyle ile faktycznie pożyczyłam oczywiście z procentem, ale nie jak w filmie " DŁUG"
    Ja też szukam kancelarii bo jestem

    Odpowiedz
  • mszostak@poczta.onet.pl(2014-02-09 15:47) Zgłoś naruszenie 10

    my tez chcemy sie dolaczyc ale nie wiemy jak obecnie przebywamy w angli

    Odpowiedz
  • zibi(2014-03-09 18:17) Zgłoś naruszenie 10

    może ktoś ma wiedze w jaki sposób polozyc kres tej udręce i pozwolić sadom wprowadzić normalność, by bankowi mafiozi przestali się panoszyć i niszczyc nas i nasze dzieci. podajcie jakies konkretne namiary ,gdzie się udac by zbiorowo to ruszyc?

    Odpowiedz
  • AGAT(2015-01-22 19:28) Zgłoś naruszenie 10

    bo jestem w desperacji:(

    Odpowiedz
  • zibi(2014-03-09 18:12) Zgłoś naruszenie 10

    chętnie się dolacze. Czas by wreszcie ktoś zakonczyl ten złodziejski proceder

    Odpowiedz
  • hanna(2014-01-18 14:57) Zgłoś naruszenie 00

    prosze o info na facebooku... pt.<<pozew>

    Odpowiedz
  • robert99(2014-01-07 00:29) Zgłoś naruszenie 00

    kazdy chce sie przylaczyc, ale nie ma do czego bo nikt nie wniosl jeszcze pozwu.

    Odpowiedz
  • andi(2014-01-10 09:57) Zgłoś naruszenie 00

    Zalatwilismy sie sami ale jak wyjsc z tego

    Odpowiedz
  • hanna(2014-01-18 14:55) Zgłoś naruszenie 00

    tez chcę sie dołączyć do pozwu

    Odpowiedz
  • Anna(2013-08-21 22:00) Zgłoś naruszenie 00

    Mam kredyt we frankach zawarty w 2008 roku. Gdzie mogę znaleźć informację o pozwie zbiorowym i w jaki sposób mogę się do niego przyłączyć?Czy jakaś kancelaria adwokacka już się tym zajęła?

    Odpowiedz
  • hanna(2014-01-18 14:58) Zgłoś naruszenie 00

    wiadomości przez facebook

    Odpowiedz
  • tomek(2014-01-18 00:10) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem na tak nie dajmy się wykorzystywac

    Odpowiedz
  • Franek(2020-02-14 09:21) Zgłoś naruszenie 00

    Również mam kredytu w CHF i w spirali której nie jestem wstanie splacic pozdrawiam.

    Odpowiedz