Szef PFR: Wyrok TSUE ws. kredytów frankowych może doprowadzić do prawdziwego kryzysu gospodarczego w Polsce [WYWIAD]

autor: Bartek Godusławski, Grzegorz Osiecki03.09.2019, 07:33; Aktualizacja: 01.10.2019, 15:59
Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International

Paweł Borysźródło: Wikimedia Commons

- Jeśli unijny trybunał uzna, że kredyty frankowe należy zamienić na złotowe, ale utrzymać oprocentowanie takie jak w szwajcarskiej walucie, to możemy mieć prawdziwy kryzys gospodarczy – uważa Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju, jeden z najbliższych współpracowników premiera

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (37)

  • abc(2019-09-27 10:26) Zgłoś naruszenie 10

    Panie Pawle, niech Pan nie dyga, Chorwacja dała radę choć jest mniejszym krajem i ma 2 razy więcej frankowiczów to i Polska da radę, żadnego kryzysu nie będzie. 500+ więcej kosztuje podatników.

    Odpowiedz
  • Frank bank(2019-09-04 07:47) Zgłoś naruszenie 10

    Mieliście kupę czasu na uregulowanie tej sprawy. Jak żarło było ok a teraz lament. Nosił wilk razy kilka....

    Odpowiedz
  • Chf(2019-09-04 07:40) Zgłoś naruszenie 10

    Ma ludzi za idiotów. Czyli gdyby frank był teraz po 2 pln to mielibysmy kryzys?

    Odpowiedz
  • Mirko(2019-09-04 04:06) Zgłoś naruszenie 10

    PROSZĘ O ODANIA PRSWDY ILE TO BANKI JUŻ ZAROBIŁY NA KREDYTACH W CHF!!! -tego nikt nie pidaaje tylko jakie straty przniesie przewalutowanie itp.

    Odpowiedz
  • Przemek(2019-09-04 00:57) Zgłoś naruszenie 10

    Proponowałem bankowi ugodę. Zbyli mnie pustym pismem, w związku z czym wystąpiłem na drogę sądową i prawie od roku czekam na termin rozprawy. Od paru tygodni czytam jaki to armagedon ma banki (i nas) czekać i to tylko dlatego, iż nie dam się oskubać do zera.

    Odpowiedz
  • Matrix(2019-09-03 22:08) Zgłoś naruszenie 10

    PIS, Kaczyński i Duda obiecywali wsparcie Frankowiczów, a teraz przed wyborami doradca premiera straszy swoich wyborców....totalna głupota polityczna. Czy ktoś w PIS to widzi??..........?

    Odpowiedz
  • Jolka(2019-09-03 21:33) Zgłoś naruszenie 10

    I dobrze. BANSTERZY NIECH ZAPŁACĄ I DUDA kłamczuch za niedotrzymane obietnice przedwyborcze. Mogli nie oszukiwać przy umowach i dawaniu niby to atrakcyjnych kredytów czy NAS KREDYTOBIORCÓW KTOŚ WTEDY ŻAŁOWAŁ.....?

    Odpowiedz
  • kredytobiorca(2019-09-03 21:13) Zgłoś naruszenie 10

    Co na to Pan Premier. Za czasów jego panowania w Banku Zachodnim mimo, że miałem konto i stałe dochody odmówiono mi kredytu w złotówkach a na siłę pchano mi kredyt we frankach. Jak odmówiłem to nie dostałem nic.Na szczęście dostałem kredyt w złotych w PKO bo w takich pieniądzach zarabiałem. Pracownicy BZ i pewnie góra podobno mieli premie za sprzedawanie kredytów we frankach dlatego nie udzielali w złotówkach i pchali ludzi w sytuację jak teraz.

    Odpowiedz
  • BBK(2019-09-03 17:43) Zgłoś naruszenie 10

    Przed złożeniem pozwu jak chciało by się wypracować jakiś kompromis czy ugodę, to nikt w banku nie chciał nawet o tym rozmawiać

    Odpowiedz
  • ola(2019-09-03 17:40) Zgłoś naruszenie 10

    "Espercik" przede wszystkim liczy swoje srebrniki za wypisywanie bredni. Musiał się nieźle nachapać...

    Odpowiedz
  • Ola(2019-09-03 16:51) Zgłoś naruszenie 30

    Nie trzeba było pozwalać na takie kredyty. Jak "frankowicze" teraz wygrywają w sądach to Państwo zaczyna się bać haha.

    Odpowiedz
  • emeryt(2019-09-03 14:19) Zgłoś naruszenie 10

    Nie da się tego czytać, nerwy wysiadają. Czy młody, wykształcony prezes i pojętny uczeń premiera ma myślących Polaków za idiotów?!

    Odpowiedz
  • ja(2019-09-03 13:52) Zgłoś naruszenie 160

    Panie Borys, zdecydujcie się wreszcie na "górze". Jak jest mowa o kondycji "Frankowiczów" to sprawa kredytów jest marginalna, drobny procent w całej puli kredytowej, bardzo dobrze się spłacające. A jak jest mowa o bankach i podważaniu PRAWNYM umów kredytowych, to kredyty "frankowe" zdestabilizują gospodarkę państwa, a może i całego świata. Kolega Morawiecki pana wystawił , czy pan sam z własnej inicjatywy udziela takich głupich wywiadów ?

    Odpowiedz
  • upadły_fiducjarny(2019-09-03 13:27) Zgłoś naruszenie 110

    Dla banksterów jest specjalny krąg w piekle.

    Odpowiedz
  • Pawel(2019-09-03 13:20) Zgłoś naruszenie 160

    Wielokrotnie reklamowałem nielegalne przepisy w umowach, zbywali mnie śmiechem i bełkotem. Nagle banki się przestraszyły i sieją propagande że to nie ich ręka do tego się przyłożyła?

    Odpowiedz
  • Anielo(2019-09-03 12:49) Zgłoś naruszenie 200

    Banki w panice płacą każdemu, kto będzie straszył kryzysem. W Polskę ma iść zwarty przekaż - frankowicze doprowadzą Polskę do bankructwa. Żałosne jest to jak media bezrefleksyjnie publikują te materiały

    Odpowiedz
  • Stachu(2019-09-03 12:02) Zgłoś naruszenie 11

    A jaka była by reakcja ,,frankowiczów,, gdyby na dzień dzisiejszy frank kosztował 50 groszy ?

    Odpowiedz
  • juzrk007(2019-09-03 11:43) Zgłoś naruszenie 140

    Będziecie mniej żreć i pić , banksterzy. ot i co.

    Odpowiedz
  • szura(2019-09-03 11:26) Zgłoś naruszenie 03

    Dajcie spokój! Facet wcale nie broni banków i nie opowiada się po żadnej stronie. Mowi jedynie, co będzie, gdyby było to i to.

    Odpowiedz
  • Jaro(2019-09-03 11:25) Zgłoś naruszenie 40

    Nie brak "ekspertów" na tym świecie.

    Odpowiedz