„Klucze za dług”: KNF szykuje rewolucje w kredytach mieszkaniowych

autor: Łukasz Wilkowicz20.08.2018, 07:57; Aktualizacja: 20.08.2018, 08:03
W opublikowanym kilka dni temu projekcie rekomendacji nadzoru dotyczącej hipotek znalazły się nowe rozwiązania

W opublikowanym kilka dni temu projekcie rekomendacji nadzoru dotyczącej hipotek znalazły się nowe rozwiązaniaźródło: ShutterStock

Komisja Nadzoru Finansowego robi grunt pod rewolucję na rynku kredytów mieszkaniowych. Długo jednak może do niej nie dojść. Nadzór umożliwi wprowadzenie kredytów na zasadzie „klucze za dług”.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • franco z pko bp(2018-08-24 14:07) Zgłoś naruszenie 10

    Banksterami w Polsce już dawno powinna się zainteresować prokuratura ! OBECNIE PROKURATURA REGIONALNA I ABW W SZCZECINIE SPRAWDZA LICHWIARSKIE UMOWY KREDYTOWE Z 20 BANKÓW . CZEKAMY NIECIERPLIWIE NA OSTATECZNE WYNIKI ŚLEDZTWA....Model islandzki zapewne będzie wprowadzony w Polsce i kilkunastu lichwiarzy trafi do Rawicza lub Wronek na długie lata !!! Raport NIK potwierdza ,że banksterzy oszukiwali kredytobiorców na ogromną skalę.

    Odpowiedz
  • kaszub(2018-08-21 16:45) Zgłoś naruszenie 30

    Mam kolegę który wziął kredyt na budowę domu, po kilkunastu latach spłaty stracił prace , udał się do banku powiadamiając o tym, bank w ciągu miesiąca załatwił mu nową pracę o podobnych dochodach i dziś dalej spłaca, dzieje się to w Niemczech a nie w złodziejskiej Polsce, tu by mu mafia zabrała dom

    Odpowiedz
  • Mariusz(2018-08-20 15:15) Zgłoś naruszenie 40

    Bankowy tytuł wykonawczy i fikcyjne hipoteki to największe zło systemu bankowego. Komornik najpierw zajmie wszystkie Twoje ruchomości, źródła dochodu zanim wykorzysta hipotekę. Czyli defacto dyskwalifikuje się dłużnika z normalnego funkcjonowania. To dlaczego ustanawia się 2x większe hipoteki niż wartość nieruchomości?

    Odpowiedz
  • _arp(2018-08-20 14:10) Zgłoś naruszenie 30

    KNF uwolnić należy od nacisków lichwiarskich, jest wtedy szansa wyjścia z tego bagna na twardy grunt..

    Odpowiedz
  • _arp(2018-08-20 14:07) Zgłoś naruszenie 30

    Komisja Nadzoru Finansowego raz na zawsze uwolniona być powinna od nacisków lichwiarskich bo nigdy nie wyjdziemy z tego bagna..

    Odpowiedz
  • le-vy(2018-08-20 13:52) Zgłoś naruszenie 60

    OD ZAWSZE TAK POWINNO BYĆ

    Odpowiedz
  • wjw(2018-08-20 11:53) Zgłoś naruszenie 07

    A mieszkać potem pod mostem ?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Cezar(2018-08-20 11:32) Zgłoś naruszenie 91

    Klucze za dług powinno być już dawno ale w odpowiedniej formie, nie tak jak chcą banksterzy bo co to za interes oddać mieszkanie warte 300000 ze spłaconym kredytem np. w połowie 150 czyli pożyczając mi te 300000 dostają 450tys. Albo tak jak sobie Pan w artykule wymyślił wkład własny 50% hehe dobre banksterskie myślenie. Ogólnie widzę inny problem, psioczą na narzucone na nich warunki, a tak naprawdę tylko jak mają swoją kasę to powinni dać kredyt a nie finansować to z pieniędzy lokat. Piramidki tworzą sami, a ryzyka nie ponoszą własną kasą bo państwo da z naszych bo banki nie mogą upaść bo będzie koniec świata (jaki znamy :))

    Odpowiedz