Gospodarczą racją naszego kraju jest istnienie polskiego górnictwa - mówiła wiceprezes PiS Beata Szydło w Jastrzębiu Zdroju. Zadeklarowała, że jej partia opracuje strategię rozwoju polskiego górnictwa i energetyki.

Reklama

Beata Szydło zaznzczyła, że należy dobrze wybierać firmy, które deklarują chęć zainwestowania w nasze kopalnie. Można zaczynać współpracę z przedsiębiorcami, którzy będą stwarzać miejsca pracy i przyczyniać się do rozwoju regionu, a nie z takimi, którzy chcą tylko czerpać z kopalni zyski, co w końcu doprowadzi te zakłady do upadłości - dodała Szydło.

Wiceprzewodnicząca PiS uważa, że obchody rocznic, związanych z Solidarnością - takich jak podpisanie Porozumień Sierpniowych - powinny być organizowane w jak najbardziej oddolny sposób. Przypomniała, że Sierpień'80 był zrywem obywatelskim. "Niech obywatele mają prawo organizować to święto, bo robią to doskonale" - dodała Szydło.
W Jastrzębiu Zdroju trwają obchody 35. rocznicy podpisania Porozumień Jastrzębskich. Zaczęły się Mszą świętą w kościele p.w. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Później uroczystości przeniosły się przed pomnik Porozumienia Jastrzębskiego przy kopalni Zofiówka.