Inteligentne liczniki prądu: czemu masz płacić za prąd złej jakości?

autor: Tomasz Jurczak16.01.2014, 06:00
Wdrażanie inteligentnych sieci ma na celu aktywne zaangażowane odbiorców w podnoszenie efektywności energetycznej, ale przede wszystkim poprawę niezawodności i efektywności dostaw.

Wdrażanie inteligentnych sieci ma na celu aktywne zaangażowane odbiorców w podnoszenie efektywności energetycznej, ale przede wszystkim poprawę niezawodności i efektywności dostaw.źródło: ShutterStock

Czy kupując prąd od dystrybutora energii, zastanawiamy się nad jakością tego produktu? Od tego przecież zależy awaryjność naszych urządzeń elektronicznych, często bardzo drogich gadżetów czy sprzętu RTV/AGD. Wdrożenie inteligentnych sieci i opomiarowania pozwoli w końcu otrzymywać taki produkt, za jaki rzeczywiście płacimy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

  • zgryz(2014-01-16 16:23) Zgłoś naruszenie 00

    sprawdza się powiedzenie jednego z polityków " durny naród to kupi"

    Odpowiedz
  • Kecaj(2014-01-16 08:15) Zgłoś naruszenie 00

    "Jakość dostawy energii elektronicznej jest niezwykle ważna. Zastanówmy się, czy produkt, za który tyle płacimy, jest dobrej jakości. Mamy prawo do tego, aby domagać się od dostawcy energii elektronicznej dobrego produktu. Smart grid pozwoli na kontrole i egzekwowanie naszych praw” Jestem pewien, że to "prawo" będzie działało dokładnie tak jak nagrywanie rozmów z operatorami telekomów.
    Panie Redaktorze mnie pan nie przekonał ! Proszę jeszcze dodać, że za licznik i wymianę zapłaci klient, a liczniki smart należy wymieniac dwa razy częściej niż aktualnie stosowane. Ktoś tu rączki zaciera - będzie kasa !

    Odpowiedz
  • Zez(2014-01-17 08:00) Zgłoś naruszenie 00

    Do Jeronimo.
    To nie był elektryk,to był za elektryka, bez wykształcenia.

    Odpowiedz
  • czytewlnik(2014-01-16 09:33) Zgłoś naruszenie 00

    Inteligentny licznik nie ma nic z jakością dostarczanej energii elektrycznej. Teoretycznie może mówić o odchyleniach ale który sprzedawca usługi sam siebie osądzi. To samo jest np.: ze sprzedażą kiełbasy i wielu innych produktów. Kupujący ma tyle do powiedzenia co płód w łonie matki. Nowe liczniki to tylko biznes do producentów a " głupi naród " wszystko kupi. I tak zapłacimy my klienci.

    Odpowiedz
  • Ola(2014-01-16 10:03) Zgłoś naruszenie 00

    A jak się sprawdza jakość prądu. Jak dotknę przewodu to mnie tylko popieści a nie porazi?

    Odpowiedz
  • macgiwer(2014-01-16 10:08) Zgłoś naruszenie 00

    I znowu zgraja cwaniaków zarobi na naiwnych i ciemnych odbiorcach prądu.
    Jak skończy się kadencja tu i ówdzie śmialutko będzie można wskoczyć w cieplutki i dobrze płatny biznes.Czyż nie???

    Odpowiedz
  • cogito(2014-01-16 11:26) Zgłoś naruszenie 00

    nic te głąby nie rozumieją i sieją panikę. Nic za nowy licznik nie zapłacisz, niemoto, bo to własność dostawcy pradu. Licznik nie produkuje pradu, więc jego jakośc nie ma z nim nic wspólnego. Parametry en, elektrycznej są w Polsce dość wymagajace i w całosci zachowane. A pojęcie "jakość" pau8je do kiełbasy, raczej. To tyle. Sensatów i histeryków nie brakuje, obsesji, że wszyscy chcą cie oszukac, okraść itd , też. To cecha typowo starcza.

    Odpowiedz
  • abc(2014-01-16 11:33) Zgłoś naruszenie 00

    A może najpierw sprawdzimy co jest w przewodach gazowych tu o wiele łatwiej oszukać.

    Odpowiedz
  • Kecaj(2014-01-16 12:10) Zgłoś naruszenie 00

    do 5. Cogito "Nic za nowy licznik nie zapłacisz, niemoto, bo to własność dostawcy pradu." Nie spotkałem jeszcze przypadku żeby ktoś komuś dał urządzenie za darmo - patrz opłaty stałe, zmienne i niewiadomo jeszcze jakie ! Nie znam spółki prawa handlowego, która by rozdawała coś za darmo - w takiej sytuacji zarząd spółki do wymiany.

    Odpowiedz
  • A fe!(2014-01-16 12:53) Zgłoś naruszenie 00

    nastepnysponsorowany artykul... a fe!

    Odpowiedz
  • Czytelnik(2014-01-16 13:59) Zgłoś naruszenie 00

    Do cogito.Oczywiście że zapłacimy za liczniki i nic nie zyska odbiorca, to wynika
    z artykułów pismaków sponsorowanych,które ukazały się w całym okresie
    przygotowawczym .Pytania- zabezpieczą wyłączenia zasilania?,spadki napięć?
    (w styczniu 2014 drugi raz wyłączono prąd).Nic dodać w tej sprawie.
    '

    Odpowiedz
  • jeronimo(2014-01-16 16:09) Zgłoś naruszenie 00

    U nas elektryk był prezydentem - od tego czasu mamy najlepszy prąd w europie!!!

    Odpowiedz
  • opa(2014-01-16 18:48) Zgłoś naruszenie 00

    W sprzedaży są już mierniki wskazujące , ile jest prądu w prądzie.

    Odpowiedz