Od dzisiaj tanieje prąd, ale drożeje gaz. Jak bardzo?

01.01.2014, 09:00; Aktualizacja: 01.01.2014, 09:14
Energia, prąd, pieniądze

Energia, prąd, pieniądzeźródło: ShutterStock

Urząd Regulacji Energii wyjaśnił, że same ceny energii elektrycznej zostaną obniżone o 6 procent, wzrastają natomiast opłaty za dystrybucję, co przełoży się na średni spadek naszych rachunków o 2,5 procent. Natomiast za gaz będziemy płacić średnio o 1,5 proc. więcej niż do tej pory.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (23)

  • taka jest prawda(2014-01-01 10:45) Zgłoś naruszenie 00

    ten droższy gaz dzieki Pawlakowi z PSL

    Odpowiedz
  • marcin639(2014-01-01 17:33) Zgłoś naruszenie 00

    dzieki pawlakowi ten gaz drozszy. powinno sie go postawic przed sadem,panie kaczynski i cale pis zrobcie to a macie moj glos na wyborach

    Odpowiedz
  • PWP(2014-02-13 20:19) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli zdrożeje 19 groszy za m3 to za ogrzewanie zapłaci się 500 m3 x 19 groszy = 100 zł miesięcznie a nie 19 zł

    Odpowiedz
  • odbiorca gazu do celów grzewczych(2014-02-12 15:15) Zgłoś naruszenie 00

    To jawne oszustwo -gaz przed podwyżką kosztował 1,9227 zł/metr sześcienny a teraz 2,118 zł/metr sześcienny -czyli podrożał o 10,15% za msześcienny.Rzecznik PGNiG podaje Kłamliwe informacje!!!

    Odpowiedz
  • F(2014-01-08 13:32) Zgłoś naruszenie 00

    Tańszy prąd to ściema. Przeliczyłem i według nowych stawek za tyle samo zużytych kWh zapłacę więcej. Cena samej zużytej energii faktycznie spadła, ale wzrosły inne opłaty i de facto jest drożej. Przed "obniżką" za zużyte 10 kWh wliczając dodatkowe opłaty płaciłem ok. 56 gr mniej. Nie ściemniajcie ludziom, że jest taniej gdy tak na prawdę po tej "obniżce" faktura za prąd będzie wyższa niż gdyby była liczona po stawkach przed "obniżką" z 2013 roku.

    Odpowiedz
  • znowu wałek(2014-01-09 10:46) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli jeżeli spadną ceny prądu to Coolczyk podniesie ceny dystrybucji o 3,5 procent(przesyłu przez kable które już posiada)a za rok podniosą cenę prądu i Polacy mają podwójną podwyżkę ceny wprowadzoną po cichutku. Drodzy Redaktorzy proszę o uzasadnienie takiego wzrostu ceny przesyłu z informacją kto dopuścił do sprzedaży większości sieci przesyłowych w PL?

    Odpowiedz
  • Janek(2014-01-03 16:13) Zgłoś naruszenie 00

    Ja też potrafię tak rządzić.

    Odpowiedz
  • janszubrych@gmail.com(2014-01-04 12:20) Zgłoś naruszenie 00

    zwracam się do wszystkich nie głosujcie na tych poslow po odejściu od koryta musza z głodu zniknąć to jest kara za to coni wyrabiają to sa bezmózgowcy Do zobaczenia na bezrobotnym

    Odpowiedz
  • wrb(2014-01-02 00:14) Zgłoś naruszenie 00

    czekam tylko aż polskie "przyjazne państwo" zacznie żądać od obywateli zapłaty za ustaloną z góry ilość gazu, czy go wykorzystają czy nie, jak to ruski robią razem z naszymi politykami na szczeblu państwowym. czekam na taką ustawę, bo to by było w duchu zrzucania problemów przez państwo na obywateli i równocześnie okradania ich, jak to się już od dobrych kilku lat dzieje w cudacznej III RP.

    Odpowiedz
  • jeronimo(2014-01-01 18:03) Zgłoś naruszenie 00

    Cieplejsza zima, zyski spadły - to trzeba narobić, bo budżet pęknie.

    Odpowiedz
  • jeronimo(2014-01-01 18:00) Zgłoś naruszenie 00

    Dzięki polityce proekologicznej w tym kraju niedługo przerzucę się z gazu na tańszy flot węglowy.

    Odpowiedz
  • polaczek(2014-01-01 16:18) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedyś samochód był luksusem tak będzie prąd i gaz obecnie uważany za luksus.

    Odpowiedz
  • kwakwa(2014-01-01 11:38) Zgłoś naruszenie 00

    dzięki pianistce z PGNiG ,byłej prezes -potaniało,aj waj i chazary.

    Odpowiedz
  • julian(2014-01-01 16:10) Zgłoś naruszenie 00

    zlodziwje jeszcze raz zlodzieje???

    Odpowiedz
  • ,(2014-01-01 14:35) Zgłoś naruszenie 00

    ,

    Odpowiedz
  • ANARCHISTA(2014-01-01 14:12) Zgłoś naruszenie 00

    Bandziory polityczne okradają tchórzliwe , leniwe , głupie , bierne społeczeństwo .

    Odpowiedz
  • bohun(2014-01-01 13:19) Zgłoś naruszenie 00

    Tak od Gomułki,cd cd cd cd cd cd ...CHAMY STOŁOWEGO gangu...Nienormalne państwo,którzy wzorcowo doprowadzali pkraj do rozbiorów...holokaust sprawiedliony...

    Odpowiedz
  • bogu(2014-01-01 13:10) Zgłoś naruszenie 00

    A o ile drożeją koszty przesyłu energii elektrycznej ? Nie piszcie bzdur gdyż z początkiem roku tradycyjnie i generalnie drożeje wszystko.

    Odpowiedz
  • Andrzej(2014-01-01 13:06) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli jak co roku podwyżki, podwyżki i wzrost bezrobocia no to szczęśliwego nowego roku!

    Odpowiedz
  • adsenior(2014-01-01 13:02) Zgłoś naruszenie 00

    Kiedy Waldi, tak jak Julita z Ukrainy, beknie za ten przekręt gazowy???

    Odpowiedz