statystyki

Zieliński: Wychodzenie z kryzysu będzie sprzyjać zielonym inwestycjom [WYWIAD]

autor: Łukasz Wilkowicz18.05.2020, 08:23; Aktualizacja: 18.05.2020, 08:23
Trudno promować zieloną gospodarkę w momencie, gdy wiele polskich firm z trudem radzi sobie z utrzymaniem płynności. Ale kryzys się skończy, a „nowa normalność” powinna być bardziej zrównoważona, bardziej zielona.

Trudno promować zieloną gospodarkę w momencie, gdy wiele polskich firm z trudem radzi sobie z utrzymaniem płynności. Ale kryzys się skończy, a „nowa normalność” powinna być bardziej zrównoważona, bardziej zielona.źródło: ShutterStock

- „Nowa normalność” powinna być bardziej zrównoważona, bardziej zielona. Dotyczy to m.in. gospodarek Europy Środkowo-Wschodniej, które po 30 latach przemian wciąż są dość energochłonne - mówi w rozmowie z DGP Grzegorz Zieliński, szef Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju na Europę Środkową i kraje bałtyckie.

Czy pandemia i recesja w Polsce zmieni strategię Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju w naszym kraju?

Obowiązuje strategia przyjęta przez Radę Dyrektorów dwa lata temu. Ona ma trzy podstawowe filary. Jeden to przejście na gospodarkę niskoemisyjną. Drugi to wspieranie konkurencyjności polskich przedsiębiorstw i gospodarki. Trzeci to szeroko rozumiany rozwój lokalnego rynku kapitałowego. Nie widzimy potrzeby, by od żadnego z tych trzech filarów odchodzić, aczkolwiek pandemia i nowa sytuacja sprawia, że musimy na naszą działalność spojrzeć trochę inaczej.

Czyli jak?


Pozostało 90% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie