Dyscyplinarki dla związkowców z Enei. Wyciekły dane 5000 osób

autor: Karolina Baca-Pogorzelska22.08.2019, 10:33; Aktualizacja: 22.08.2019, 10:36
Prąd

Związek Zawodowy Synergia liczy ok. 300 członków, ale prawie wszyscy to wyższy szczebel z centrali (Enea SA)źródło: ShutterStock

W lipcu władze poznańskiej grupy zwolniły pięciu pracowników pionu bezpieczeństwa, w tym dwóch byłych członków rady nadzorczej – ustalił DGP.

Z naszych informacji wynika, że cała piątka została zwolniona dyscyplinarnie, jednak na razie skutecznie wypowiedzenia udało się wręczyć dwóm osobom. – Trzy pozostałe uciekły na zwolnienia lekarskie po tym, jak zgodnie z procedurą o zamiarze dyscyplinarki powiadomiony został związek zawodowy Synergia, którego wszyscy byli członkami – mówi nam osoba znająca sprawę.

Pięciu mężczyzn miało skopiować i wynieść z firmy dane osobowe ok. 5 tys. pracowników, przechowywać je na prywatnym serwerze jednego z nich tak, by wreszcie użyć do wewnętrznej walki między związkami zawodowymi. Sprawę bada prokuratura, a konkretnie jej wielkopolski oddział.

Tydzień przed wyborami na członków Rady Nadzorczej Enei z ramienia załogi, które odbywały się 14 marca, na skrzynki służbowe niemal 5 tys. pracowników spółek Enea Centrum i Enea Operator trafił e-mail zniechęcający do głosowania. – Przekaz był jasny: jeśli zagłosujesz, to podpadniesz szefom Synergii i kiedyś za to zapłacisz. Zresztą jeden z tych panów przy innej okazji mówił wprost: „Zagłosujecie to zobaczycie, załatwimy wam wypi…..e zaraz po wyborach” – relacjonują nasi rozmówcy.


Pozostało jeszcze 73% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Zenon(2019-08-22 17:48) Zgłoś naruszenie 72

    Zawsze tak jest jak , gdy działacze związkowi idą w układ z dyrekcją lub co gorsze z politykami. Od czego jest Komisja Rewizyjna, u mnie w firmie już by ich odwołano.

    Odpowiedz
  • taka nasza pomroczność(2019-08-22 21:52) Zgłoś naruszenie 80

    Dane wrażliwe klientów wyciekają ze spółek jak goowna z oczyszczalni ścieków. Trudno się dziwić że już tylu wnuczków wydymało przybrane babcie....

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie