statystyki

Dziś zmieniają się zasady liczenia rekompensat za wyższe ceny energii elektrycznej

autor: Karolina Baca-Pogorzelska, Tomasz Żółciak01.07.2019, 07:33; Aktualizacja: 01.07.2019, 10:55
Zanim znowu wyłączą nam prąd

Zanim znowu wyłączą nam prądźródło: ShutterStock

Dziś zmieniają się zasady liczenia rekompensat za wyższe ceny energii elektrycznej. Prezydent podpisał ustawę, rozporządzenia nie ma

W II półroczu już nie wszyscy będą mieli zamrożone ceny prądu, jak miało to miejsce w pierwszych sześciu miesiącach 2019 r.. Choć to „mrożenie” i tak na razie odbywało się jedynie na papierze, czyli w ustawie, bo zasady naliczania rekompensat, które będą działały wstecz, określi rozporządzenie.

– W ustawie jest termin. Termin musi być dotrzymany, wszyscy czekają na pieniądze. Jest 21 dni od opublikowania ustawy, żeby rozporządzenie weszło w życie i wtedy będą wnioski o rekompensaty. Jest 16 firm, które mają wykorzystane pieniądze z limitu de minimis, ale one naprawdę na tym skorzystały, bo miały dotacje z różnych innych źródeł i one się tym specjalnie nie przejmują – powiedział DGP minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Zmiany w żaden sposób nie dotykają odbiorców indywidualnych (taryfa G) – tu stawki ubiegłoroczne utrzymał prezes Urzędu Regulacji Energetyki tuż po pierwszej wersji ustawy prądowej z grudnia 2018 r. Obniżona została też akcyza i opłata przejściowa.


Pozostało jeszcze 80% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie