statystyki

Dodatkowe 4,5 mld zł na ciepłownictwo również dla firm

autor: Jakub Pawłowski19.02.2019, 07:51
20 mln zł ma wynieść dofinansowanie NFOŚiGW do jednej inwestycji ciepłowniczej

20 mln zł ma wynieść dofinansowanie NFOŚiGW do jednej inwestycji ciepłowniczejźródło: ShutterStock

Samorządy i przedsiębiorcy zyskają nowe narzędzia do walki ze smogiem. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) rozszerza ofertę wsparcia finansowego o dwa nowe programy, których budżety opiewają łącznie na ponad 4,5 mld zł. Nabory w programach „Energia plus” oraz „Ciepłownictwo powiatowe” ruszą już 1 marca i potrwają do 20 grudnia br.

Programy te pozwalają na dofinansowanie inwestycji przyczyniających się do ograniczenia szkodliwych emisji (nie tylko związanych ze spalaniem paliw, ale też wynikających z działalności przemysłowej), działań termomodernizacyjnych, a także instalacji nowych ekologicznych i odnawialnych źródeł ciepła.

Pierwszy instrument „Energia plus” jest skrojony pod przedsiębiorców. Pozwoli im skorzystać z preferencyjnych pożyczek, z których będzie można sfinansować m.in. poprawę efektywności energetycznej oraz rozbudowę i modernizację sieci ciepłowniczej. Część wypłaconych dofinansowań będzie można umorzyć, co w praktyce oznacza jeszcze większą preferencję.


Pozostało jeszcze 44% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie