statystyki

Dodatkowe 4,5 mld zł na ciepłownictwo również dla firm

autor: Jakub Pawłowski19.02.2019, 07:51
20 mln zł ma wynieść dofinansowanie NFOŚiGW do jednej inwestycji ciepłowniczej

20 mln zł ma wynieść dofinansowanie NFOŚiGW do jednej inwestycji ciepłowniczejźródło: ShutterStock

Samorządy i przedsiębiorcy zyskają nowe narzędzia do walki ze smogiem. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) rozszerza ofertę wsparcia finansowego o dwa nowe programy, których budżety opiewają łącznie na ponad 4,5 mld zł. Nabory w programach „Energia plus” oraz „Ciepłownictwo powiatowe” ruszą już 1 marca i potrwają do 20 grudnia br.

Programy te pozwalają na dofinansowanie inwestycji przyczyniających się do ograniczenia szkodliwych emisji (nie tylko związanych ze spalaniem paliw, ale też wynikających z działalności przemysłowej), działań termomodernizacyjnych, a także instalacji nowych ekologicznych i odnawialnych źródeł ciepła.

Pierwszy instrument „Energia plus” jest skrojony pod przedsiębiorców. Pozwoli im skorzystać z preferencyjnych pożyczek, z których będzie można sfinansować m.in. poprawę efektywności energetycznej oraz rozbudowę i modernizację sieci ciepłowniczej. Część wypłaconych dofinansowań będzie można umorzyć, co w praktyce oznacza jeszcze większą preferencję.


Pozostało 44% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie