statystyki

W walce z zanieczyszczeniem powietrza potrzebna jest wspólna strategia

autor: Magdalena Biernacka20.02.2019, 09:00; Aktualizacja: 20.02.2019, 12:30
Zdaniem samorządowców do osiągnięcia pozytywnych efektów w walce ze smogiem potrzebne jest też kreowanie wśród mieszkańców odpowiednich postaw i wypracowanie w życiu codziennym prospołecznych i ekologicznych zachowań. Jak podkreślają, ważne jest prowadzenie szerokich kampanii informacyjno-edukacyjnych w celu podniesienia świadomości mieszkańców.

Zdaniem samorządowców do osiągnięcia pozytywnych efektów w walce ze smogiem potrzebne jest też kreowanie wśród mieszkańców odpowiednich postaw i wypracowanie w życiu codziennym prospołecznych i ekologicznych zachowań. Jak podkreślają, ważne jest prowadzenie szerokich kampanii informacyjno-edukacyjnych w celu podniesienia świadomości mieszkańców.źródło: ShutterStock

Walka o czyste powietrze trwa już od kilku lat. Jak na razie jednak efekty są mizerne, o czym alarmują wciąż przekraczane normy zanieczyszczeń.

Ostatnie lata przyniosły wysyp regulacji i programów mających na celu poprawę jakości powietrza w Polsce. Ich celem jest nie tylko wyeliminowanie z użytkowania kotłów starej generacji, ustalenie zakazu sprzedaży kiepskiej jakości węgla, ale też wspomożenie mieszkańców w modernizacji systemów grzewczych czy termomodernizacji budynków.

– Aktualne rozwiązania prawne wpłyną na poprawę stanu powietrza w miastach. Należy jednak pamiętać o tym, że wymiana pieców, w których spalany jest kiepski opał i niekiedy różnego rodzaju odpady, w tym plastiki drewno z powłoką lakierniczą, ale też zmiana układów drogowych celem wyłączenia ruchu pojazdów silnikowych z centrów miast jest procesem kosztownym i wieloletnim – zauważa Magdalena Stremplewska, rzecznik prasowy prezydenta Torunia.


Pozostało jeszcze 89% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane