Likwidacja pracodawcy: Kiedy należy się świadczenie przedemerytalne

15.09.2016, 07:00
Kiedy należy się świadczenie przedemerytalne

Kiedy należy się świadczenie przedemerytalneźródło: ShutterStock

Świadczenie przedemerytalne przysługuje także za pracę u przedsiębiorcy, który zlikwiduje działalność gospodarczą i założy kolejną.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • dramat(2016-09-15 07:46) Zgłoś naruszenie 110

    A co z ludzmi,którzy prowadzili działalność gospodarczą / małe firmy np.1 osobowe /musieli zakończyć działalność z powodów ekonomicznych /sytuacja na rynku /.Zakończyli,sumiennie się rozliczyli,nie kombinowali z upadłością itp.Przepracowali 40+lat,opłacali składki,mają wypracowany kapitał i co g---o.Pozostają bez żadnych środków do życia .Są w wieku np.59+ i całkowity śmietnik,dramat.Nie przysługuje im żadne świadczenie.Mają pracować w tym kraju 52 lata tzn.do śmierci .Nikt ich nie zatrudni w tym wieku,zasiłek dla bezrobotnych /8 m-cy / skończył się.Wizyty w urzędzie pracy to kpina i żarty .To jest dramat,tylko w Polsce .W świecie nikt w takim wieku i z takim stażem nie pozostawiony jest na śmietniku.

    Odpowiedz
  • Jaromir(2016-11-12 18:34) Zgłoś naruszenie 20

    Likwidacja pracodawcy?! Urzędasy mają w d... gdy właściciele kończą działalność z dnia na dzień, BEZ ŻADNEJ LIKWIDACJI! Urzędasy powinni przeprowadzić likwidację, ale oni mają "ZA DUŻO" pracy i od 8 lat nie zabrali się nawet za czytanie przepisów, które zobowiązują ich do przeprowadzenia likwidacji prywatnej firmy. I ta firma prawnie i formalnie istnieje, ale NIE DZIAŁA, a właściciele i urzędasy mają to ... GŁĘBOKO! I dobrze się stało, że nie czekałem na zakończenie likwidacji, bo ona nawet się nie zaczęła, a ja już na emeryturze.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Polecane