Nie będzie obniżenia wieku emerytalnego od stycznia 2017 r.?

07.06.2016, 13:10; Aktualizacja: 07.06.2016, 13:32
emeryt, emerytura

Samo wdrożenie niekoniecznie od 1 stycznia mogłoby się dokonaćźródło: ShutterStock

Najbardziej realną datą wejścia w życie jednolitego podatku, nad którym pracuje rząd, jest styczeń 2018 roku - poinformował szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk. Dodał, że wdrożenie obniżki wieku emerytalnego nie dokona się raczej od stycznia 2017 r.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (46)

  • teresa(2016-08-16 14:24) Zgłoś naruszenie 00

    Ja zaczęłam pracę w 1973 wcześniej uczęszczałam do przyzakładowej szkoły 2 lata łącznie mam 45 lat pracy bez żadnych przerw, bezrobocia i innych. Zadaję więc pytanie CZY NIE WYSTARCZY? już dawno przebiłam wymagany staż 35 dla kobiety i 40 lat dla mężczyzny. Już jestem spracowana nie mam zdrowia i siły a pracodawca wymagania ma jak sprzed dwudziestu laty i zabiera premię i ma za półdarmo pracownika bo nie zwolnię się gdyż nie mam prawa do emerytury. Za tak długi staż pracy powinnam przejść bez względu na wiek- w październiku skończę 60 lat i jeszcze mam czekać? Czemu nikt nie myśli aby za długi staż pracy wynagradzać a ludzie młodzi siedzą na zasiłkach dla bezrobotnych i darmo biorą pieniądze. Zusy nie mają pieniędzy? skąd mają mieć? ludzie mają emerytury+pracują niby a tak naprawdę siedzą na zwolnieniach i ZUS płaci emeryturę+ zwolnienie.To samo naciąganych zwolnień lekarskich .Przykład wczasów w trakcie zwolnienia. Kiedyś nie było zasiłków dla bezrobotnych i ludzie pracowali a dziś pół roku pracuje drugie pół roku bierze zasiłek a Państwo się martwi, ze nie będzie komu pracować- pogonić zasiłkowiczów do pracy a nie dawać im kasę. zwiń

    Odpowiedz
  • xxx(2016-06-09 10:58) Zgłoś naruszenie 30

    oszukali nas, bo nie chcą obniżyć wieku emerytalnego

    Odpowiedz
  • gopść(2016-06-09 10:18) Zgłoś naruszenie 40

    Pan Prezydent obiecał, jeżeli w ciągu roku od jego wyboru nie będzie ustawy, obniżającej wiek emerytalny kobiet mężczyzn 60/65 ( powrót do ustawy z 2012r) to poda się do dymisji !!1

    Odpowiedz
  • Prorok(2016-06-08 11:26) Zgłoś naruszenie 31

    Obiecanka przedwyborcza o obniżeniu wieku emerytalnego, to była kiełbasa wyborcza dla naiwnych i "ciemny lud" to kupił, a teraz żałuje... Teraz to uważajcie, bo jak Wam PIS da, to będzie PISda...

    Odpowiedz
  • EM62(2016-06-08 09:32) Zgłoś naruszenie 31

    Jeżeli nasi rządzący chcą, abyśmy pracowali dłużej, to niech dadzą pracę dla osób 60+

    Odpowiedz
  • czytelnik(2016-06-08 08:25) Zgłoś naruszenie 40

    Czytam te komentarze i jestem pewna że to ludzie którzy głosowali na PIS i teraz są wielce rozczarowani przecież oni już też rządzili i co nie pamiętacie jacy byli także butni jak każda partia rządząca tylko obiecanki a Duda nie jest prezydentem społeczeństwa Polskiego tylko Kaczyńskiego zresztą jak P. premier wszyscy kłamią ,klamali i zakłamanie będzie a ten rząd jeżeli będzie rządził przez 4 lata to zastaniemy Polskę w Ruinie

    Odpowiedz
  • Polak(2016-06-08 07:56) Zgłoś naruszenie 70

    A mial byc wiek emerytalny wprowadzony w ciągu 100 dni od wyborow !! Dochodznie w Polsce do władzy polega na oszukiwanie za wszelką cenę wyborców w kampani wyborczej ,po wygranych wyborach juz nie pamietaja o programie wyborczym. W takim kraju juz nie chce sie zyć, bo kazdy kandydat na posła ,senatora, prezydenta oszukuje ludzi. Juz nigdy nie pojde na wybory.

    Odpowiedz
  • zmianowiec nocny(2016-06-08 07:56) Zgłoś naruszenie 60

    praca w godzinach nocnych po 60 to koszmar powinna byc uwzgledniona w przepisach emerytalnych..

    Odpowiedz
  • Polak potrafi(2016-06-07 22:37) Zgłoś naruszenie 50

    Wiedziałem, że tak będzie i dlatego się nie podkręcam. Kampania wyborcza, to polityczne obiecanki cacanki i trzeba na to patrzeć z dużym przymrużeniem oka. Osobiście mam w nosie obniżenie wieku emerytalnego, Pracuję już 44 lata i pozostało mi 22 miesiące od wydłużonego wieku emerytalnego, najwyżej skorzystam z emerytury częściowej przez te szesnaście miesięcy, albo będę pracował do grobowej dechy, dzięki Bogu i PiS-owi.

    Odpowiedz
  • zostawmy tą kałużę błota,co zrobiła solidarnościow(2016-06-07 21:56) Zgłoś naruszenie 50

    hołota.Głosować przez 25 lat i nic jako obywatel tej dżungli nie można uzyskać od złodziejskiego państwa.Ludzie okradzeni z emerytur grzebią po śmietnikach od 2008r. a agenci ala Tomek i inne dziwadła wyprodukowane przez to państwo mają się dobrze,ale wychodzą na ulice bo uważają że im żle.A ludzie po 40 latach pracy są nadal olewani---a tak miało być normalnie i uczciwie,a zrobiło się jak w kabarecie.Jasiu podkreśl grubą linią-----tak jest panie majster.

    Odpowiedz
  • hahahaha(2016-06-07 20:48) Zgłoś naruszenie 50

    No wyborcy pis - róbta dzieci to dostanieta tanie mieszkania za 2 dychy za metr to jest za 50 metrów =1000zeta. A jak więcej dzieci narobita to i 100 metrów za 2 tysiące dadzą czyli wezmą to co dali na dzieci i tak was wydymają i wyjdą na swoje - ale cieszta się wyborcy dobrą zmianą

    Odpowiedz
  • qer(2016-06-07 19:31) Zgłoś naruszenie 80

    Kłamcy !

    Odpowiedz
  • nie wytrzymam(2016-06-07 19:11) Zgłoś naruszenie 425

    kuźwa 500+ za leżenie się i rozmnażanie jak króliki szybko im poszło, ale za pracę nie, ja ******** chyba sobie sznurek założę, bo mam dosyć pracy za jałmużnę po 37 latach pracy, duda do dymisji, co obiecał, że jak nie wprowadzi to się poda do dymisji, tylko po to szłam glosować

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jasnygwint(2016-06-07 19:08) Zgłoś naruszenie 22

    Tusk z Wincentym zakręcili kurek tak skutecznie że Kaczyński i spółka nie są w stanie tego odkręcić.

    Odpowiedz
  • KAT(2016-06-07 18:39) Zgłoś naruszenie 404

    nigdy więcej nie zagłosuję na bandę pis.maliniak plastuś podaj się do dymisji OSZUSTWO WYBORCZE!.

    Odpowiedz
  • wewe(2016-06-07 18:33) Zgłoś naruszenie 414

    A gdzie jest Duda związkowiec.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Basia(2016-06-07 18:16) Zgłoś naruszenie 30

    Pan Prezydent obiecał powrót do starej ustawy, Dyskryminowane kobiety ur. w 1953 czekają na naprawienie art. 25 ustawy z 01.01.2013. Mamy zawieszone emerytury powszechne chociaż przepracowałyśmy często ponad 35 lat i mamy wymagany wiek. Wadliwa ustawa zabiera nam z kapitału początkowego pobrane wcześniejsze emerytury od 2008 roku. CZY USTAWA MOŻE DZIAŁAĆ WSTECZ PIĘĆ LAT I CZY MOŻE TAK BARDZO DYSKRYMINOWAĆ NAJSŁABSZYCH KOBIETY EMERYTKI, CZY PAN PREZYDENT NAPRAWI ART. 25????

    Odpowiedz
  • jk(2016-06-07 17:35) Zgłoś naruszenie 335

    I dobrze sie stalo, ze PIS doszedl do wladzy, PO druga kadencje nic nie robilo ale dopiero PIS rozwali wszystko. Ale do rzeczy, podnoszenie i obnizanie wieku emerytalnego bez przeprowadzenia organicznei reformy emerytanej mija sie z celem, zwykla propaganda, ktòra wiele kosztuje. Przede wszystkim nalezy zlikwidowac przywileje emerytalne, OFE i wszystkich wlaczyc do ZUS-u, dodatkowo nalezy zlikwidowac nauke religii w szkolach, kler ma byc utrzymywany przez wiernych a nie na koszt panstwa. Nastepnie nalezy przeprowadzic audyt samego ZUS-u, za wiele nas ta instytucja kosztuje Teraz dopiero mozna mòwic o reformie emerytalnej, ktòra powinna sie bazowac na realnej sredniej wieku umieralnosci spoleczenstwa, w Polsce na dzien dzisiejszy srednia wieku umieralnosci mezczyzn jest okolo 74-75 lat, dla kobiet 79-80 lat. Nie bede wchodzil w szczegòly techniczne, Sadzicie ze PIS jest merytorycznie i kulturowo zdolny dokonac tych zmian ?, wszyscy w Polsce o tym wiedza ale nikt przez 25 lat nie dokonal tej reformy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Rozgoryczony(2016-06-07 17:20) Zgłoś naruszenie 672

    Dzisiejsze planowane na 17.00 posiedzenie Podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia przedstawionego przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej projektu ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 62) ZOSTAŁO ODWOŁANE. JESTEŚCIE NAJWIĘKSZYMI KŁAMCAMI. OSZUKALIŚCIE NAS. Nie różnicie się niczym od poprzedników z PO. Możecie zapomnieć o głosach poparcia w następnych wyborach , o ile dotrwacie obłudnicy, hipokryci i kłamcy.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • 1500 100 900(2016-06-07 17:10) Zgłoś naruszenie 428

    OSZUŚCi - i jarek, i duda. Następne wybory przegrają !

    Odpowiedz