Kaczyński: Obniżenie wieku emerytalnego od 2017 roku

01.03.2016, 12:53
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyńskiźródło: PAP
autor zdjęcia: Jakub Kamiński

Jarosław Kaczyński podczas wystąpienia w Mońkach zapowiedział obniżenie wieku emerytalnego od przyszłego roku. Poinformował zgromadzonych, że obietnice Prawa i Sprawiedliwości są realizowane, lecz nie wszystkie da się spełnić od raz - donosi tvn24bis.pl

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: Źródło zewnętrzne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (28)

  • smietnik(2016-03-02 09:23) Zgłoś naruszenie 10

    Najbardziej sprawiedliwy system emerytalny ,to taki.Ludzie po 40 latach pracy ,płaconych składkach,powinni mieć dobrowolne prawo przejścia na emeryturę.Mają wypracowany kapitał,żadna łaska.Są i tacy którzy chcą pracować dalej,to proszę bardzo.Ale są i tacy,którzy po tylu latach są bez żadnych środków do życia.Za młodzi na emeryturę,za staży do pracy.Po zasiłku dla bezrobotnych ,pozostał im tylko śmietnik.Ich kapitał rozkradany jest przez niby emerytów po 15,20 latach pracy np.agent Tomek.A takich Tomków w kraju są tysiące .Zlikwidować takich pasożytów i są pieniądze dla tych,którzy sumiennie przepracowali 40 lat.Czy to aż takie trudne,NIBY WOLNA POLSKO .

    Odpowiedz
  • pl(2016-03-02 17:48) Zgłoś naruszenie 104

    Ja czekam na 40 lat pracy myślę że od stycznia 2017 r wejdzie ta ustawa tez o 40 l pracy.

    Odpowiedz
  • Wdzięczna(2016-03-02 20:19) Zgłoś naruszenie 10

    A ja szczerze dziękuję, dlatego na was głosowałam!!!!! Gdyby PO dalej rządziło emeryturę otrzymałabym 4 lata później.

    Odpowiedz
  • 64latek(2016-03-04 21:20) Zgłoś naruszenie 20

    Jak się obiecuje to się realizuje.Powrót do poprzedniego wieku emerytalnego powinien zostać uchwalony jak najprędzej bo już są pracownicy którzy mają ponad 65 lat i muszą pracować a woleli by otrzymać emeryturę a nie mają do niej prawa mimo nieraz prawie 50 lat stażu pracy na produkcji.Dość takiego prawa uchwalonego przez TUSKA I JEGO POpleczników

    Odpowiedz
  • EWE(2016-03-20 08:19) Zgłoś naruszenie 20

    OBIECYWALISCIE PRZEJSCIE NA EMERYTURE PO 40 LATACH PRACY I CO ........

    Odpowiedz
  • WOLNY(2016-04-27 19:54) Zgłoś naruszenie 00

    ZA KOMUNY PRAWO JAK DOBRZE PAMIĘTAM NIE OBOWIĄZYWAŁO W STECZ. PODPISAŁEM UMOWĘ O PRACĘ W ROKU OSIEMDZIESIĄTYM EMERYTURA W CHWILI PODPISYWANIA UMOWY 65 LAT WIEK 40 LAT SKŁADKOWYCH - PEŁNA. PO 1989 ILU SZMACIARZY NIE DORWAŁO SIĘ DO KORYTA TYLE ZMIAN I CHORYCH POMYSŁÓW . W POLSCE DLATEGO MŁODZI LUDZIE NIE CHCĄ PRACOWAĆ I ŹYĆ TO JAKŚ MATRIX. PRAWO USTAWY JAK MOGĄ DZIAŁAĆ WSTECZ . CZY ODPOWIEDŹIĄ NA TĄ SYTUACJĘ JEST STRONA Z PRAWDZIWYMI NAZWISKAMI NA STRONIE " III RP ELYTY" RZĄDZĄCYCH PRZEZ TEN OKRES . MOTTEM TYCH LUDZI CHBA JEST IM GORZEJ TYM LEPIEJ - DLA RZĄDZĄCYCH.

    Odpowiedz
  • stary pracownik(2016-07-07 19:58) Zgłoś naruszenie 10

    PO przepracowaniu 35 lat przez kobiety i 40 lat przez mężczyzn, traktując ten staż, jako osobną przesłankę do uzyskania prawa do emerytury. Tyle lat pracy wystarczy. Uchwalić ustawę i się nie lenić ,nie czekać aż minie kadencja! ZUS – Zakład Utylizacji Składek To ma być sprawiedliwość!!!

    Odpowiedz
  • Szu(2016-12-02 07:43) Zgłoś naruszenie 00

    A dlaczego kobiety mają iść w wieku 60. Co jakieś lepsze są? Tak bardzo domagają się równouprawnienia. Niech działają jak mężczyźni do 65. Będzie. Budżet zrównoważony

    Odpowiedz