Kaczyński: Obniżenie wieku emerytalnego od 2017 roku

01.03.2016, 12:53
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyńskiźródło: PAP
autor zdjęcia: Jakub Kamiński

Jarosław Kaczyński podczas wystąpienia w Mońkach zapowiedział obniżenie wieku emerytalnego od przyszłego roku. Poinformował zgromadzonych, że obietnice Prawa i Sprawiedliwości są realizowane, lecz nie wszystkie da się spełnić od raz - donosi tvn24bis.pl

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: Źródło zewnętrzne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (28)

  • Szu(2016-12-02 07:43) Zgłoś naruszenie 00

    A dlaczego kobiety mają iść w wieku 60. Co jakieś lepsze są? Tak bardzo domagają się równouprawnienia. Niech działają jak mężczyźni do 65. Będzie. Budżet zrównoważony

    Odpowiedz
  • stary pracownik(2016-07-07 19:58) Zgłoś naruszenie 10

    PO przepracowaniu 35 lat przez kobiety i 40 lat przez mężczyzn, traktując ten staż, jako osobną przesłankę do uzyskania prawa do emerytury. Tyle lat pracy wystarczy. Uchwalić ustawę i się nie lenić ,nie czekać aż minie kadencja! ZUS – Zakład Utylizacji Składek To ma być sprawiedliwość!!!

    Odpowiedz
  • WOLNY(2016-04-27 19:54) Zgłoś naruszenie 00

    ZA KOMUNY PRAWO JAK DOBRZE PAMIĘTAM NIE OBOWIĄZYWAŁO W STECZ. PODPISAŁEM UMOWĘ O PRACĘ W ROKU OSIEMDZIESIĄTYM EMERYTURA W CHWILI PODPISYWANIA UMOWY 65 LAT WIEK 40 LAT SKŁADKOWYCH - PEŁNA. PO 1989 ILU SZMACIARZY NIE DORWAŁO SIĘ DO KORYTA TYLE ZMIAN I CHORYCH POMYSŁÓW . W POLSCE DLATEGO MŁODZI LUDZIE NIE CHCĄ PRACOWAĆ I ŹYĆ TO JAKŚ MATRIX. PRAWO USTAWY JAK MOGĄ DZIAŁAĆ WSTECZ . CZY ODPOWIEDŹIĄ NA TĄ SYTUACJĘ JEST STRONA Z PRAWDZIWYMI NAZWISKAMI NA STRONIE " III RP ELYTY" RZĄDZĄCYCH PRZEZ TEN OKRES . MOTTEM TYCH LUDZI CHBA JEST IM GORZEJ TYM LEPIEJ - DLA RZĄDZĄCYCH.

    Odpowiedz
  • EWE(2016-03-20 08:19) Zgłoś naruszenie 20

    OBIECYWALISCIE PRZEJSCIE NA EMERYTURE PO 40 LATACH PRACY I CO ........

    Odpowiedz
  • 64latek(2016-03-04 21:20) Zgłoś naruszenie 20

    Jak się obiecuje to się realizuje.Powrót do poprzedniego wieku emerytalnego powinien zostać uchwalony jak najprędzej bo już są pracownicy którzy mają ponad 65 lat i muszą pracować a woleli by otrzymać emeryturę a nie mają do niej prawa mimo nieraz prawie 50 lat stażu pracy na produkcji.Dość takiego prawa uchwalonego przez TUSKA I JEGO POpleczników

    Odpowiedz
  • Wdzięczna(2016-03-02 20:19) Zgłoś naruszenie 10

    A ja szczerze dziękuję, dlatego na was głosowałam!!!!! Gdyby PO dalej rządziło emeryturę otrzymałabym 4 lata później.

    Odpowiedz
  • pl(2016-03-02 17:48) Zgłoś naruszenie 104

    Ja czekam na 40 lat pracy myślę że od stycznia 2017 r wejdzie ta ustawa tez o 40 l pracy.

    Odpowiedz
  • smietnik(2016-03-02 09:23) Zgłoś naruszenie 10

    Najbardziej sprawiedliwy system emerytalny ,to taki.Ludzie po 40 latach pracy ,płaconych składkach,powinni mieć dobrowolne prawo przejścia na emeryturę.Mają wypracowany kapitał,żadna łaska.Są i tacy którzy chcą pracować dalej,to proszę bardzo.Ale są i tacy,którzy po tylu latach są bez żadnych środków do życia.Za młodzi na emeryturę,za staży do pracy.Po zasiłku dla bezrobotnych ,pozostał im tylko śmietnik.Ich kapitał rozkradany jest przez niby emerytów po 15,20 latach pracy np.agent Tomek.A takich Tomków w kraju są tysiące .Zlikwidować takich pasożytów i są pieniądze dla tych,którzy sumiennie przepracowali 40 lat.Czy to aż takie trudne,NIBY WOLNA POLSKO .

    Odpowiedz
  • Letopis(2016-03-02 07:34) Zgłoś naruszenie 10

    Populizm uber alles

    Odpowiedz
  • spadek(2016-03-02 07:00) Zgłoś naruszenie 82

    Nie pojmuję tylko tego,dlaczego prezydent Duda wniósł projekt ustawy emerytalnej w listopadzie?Czyżby chciał miec czyste sumienie jak Rydzyk?Brać ile sie da a nie dać nic w zamian?To hańba dla nas wszystkich,zostalismy tak oszukani,że najlepszy oszust by tego nie wymyślił.Po co te udawanie,po co te wnoszenie do sejmu projektów które były od razu skazane na śmietnik?Po co to wszystko było?Ale w ciągu roku prezydent będzie musiał podać sie do dymysji to sa jego słowa.

    Odpowiedz
  • szachownica(2016-03-02 06:54) Zgłoś naruszenie 121

    Poszedłem do wyborów bo obiecaliście od 2016 roku obniżenie wieku emerytalnego,myślałem,że ZUS nie zabierze mi połowy emerytury po 48 latach pracy.Niestety zostałem perfidnie oszukany omamiony i mam tylko połowkę emerytury.Czy za rok ktoś mi ja zwróci?Rok 2017 to musztarda po obiedzie roczników 1950,1951 te roczniki zostana okradzione i chyba PiS o to chodzi.Ale my nie podarujemy będziemy sie sądzic o zwrot swoich własnych pieniędzy.Nikt mi nie powie,że PiS i prezydent o tym nie wiedzieli,nie sa ułomami i doskonale wiedzieli,że nie spełnia żadnej obietnicy,jakim trzeba być człowiekiem żeby w żywe oczy społeczeństwu pluć?

    Odpowiedz
  • okradziony przez peło i chłopskie beztalencia z...(2016-03-01 20:38) Zgłoś naruszenie 131

    należnej emerytury.Od 2008r. grzebanie po śmietnikach z braku pracy i pomocy socjalnej państwa po dzień dzisiejszy.Obecnie wiek 64 lata,w przyszłym roku dacie mi połowiczne gówno Tuska,które zostawił ludziom długopracującym po 40 latach pracy,czyli 800 zł.Powielicie tylko niedolę takich ludzi,a mieliście pomóc P.Jarosławie.Pewnie pomożecie jak pomogliście w 2005r.przez premiera Marcinkiewicza---było jes...jes....i do dziś jest jes...jes a nie jesz już jesz i żyjesz jak przystało robotnikowi po tylu latach pracy i jego zabezpieczenia przez państwo w zamian za składki ,które opłacał.Ale wy ludzi nie szanujecie w niepodległej RP.Patrzycie na siebie i tych co was otaczają.,,,reszta potrzebna przy wyborach.Dożyjemy--zapamiętamy !!!!!!!

    Odpowiedz
  • tola(2016-03-01 20:15) Zgłoś naruszenie 145

    40 tat pracy dla kobiet i mężczyzn wiek > 60 = emerytura

    Odpowiedz
  • Bozena58(2016-03-01 20:05) Zgłoś naruszenie 140

    Oraz ci,ktorym trzeci raz zabrano prawa nabyte-trzeci raz podwyzszono wiek emerytalny!

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2016-03-01 19:47) Zgłoś naruszenie 82

    .........Zanim dojdzie do obniżenia wieku emerytalnego jakże pożądane i sprawiedliwie społecznie było by ustalenie maksymalnego składkowego stażu pracy który uprawniał by pracownika do przejścia na emeryturę bez względu na wiek.! Czy to będzie 50 lat składkowych (tak, tak chociaż to nie wiarygodne i taki staż jest obecnie możliwy bez prawa do emerytury), czy to będzie 45 lat, czy 40 pozostawmy to mądrości Ustawodawcy ale granica tak przyjętego składkowego stażu pracy powinna być wyznaczona zanim dojdzie do ogólnego obniżenia wieku emerytalnego . Tylko wówczas zachowamy jako społeczeństwo właściwe proporcje poczucia sprawiedliwości społecznej i spełnimy sprawiedliwie oczekiwania tak wielu spracowanych już obywateli

    Odpowiedz
  • pokolenie oszukane(2016-03-01 19:42) Zgłoś naruszenie 436

    Nie będę Panu dziękował , bo nie ma za co. Jesteście kolejną ekipą kłamców. W 2017 roku to bez łaski nabywam praw do emerytury mając 66 lat i blisko 51 lat składkowych.Dla osób o takim stażu jak ja to wystarczy przecież drobna zmiana ustawy o emeryturach częściowych - pełna emerytura, bez potraceń. Ale to wymaga uczciwości.

    Odpowiedz
  • Kasia(2016-03-01 18:48) Zgłoś naruszenie 113

    BEDA OBIECANKI PRZED SAMYMI NASTEPNYMI WYBORAMI

    Odpowiedz
  • Anna(2016-03-01 18:47) Zgłoś naruszenie 73

    Obiecanki cacanki a głupiemu RADOSC

    Odpowiedz
  • młodzież(2016-03-01 18:20) Zgłoś naruszenie 384

    Przede wszystkim ludzie o 40 letnim stażu pracy powinni mieć prawo do przejścia na emeryturę .

    Odpowiedz
  • Bozena58(2016-03-01 18:11) Zgłoś naruszenie 123

    Taaaa,tylko pytanie czy od stycznia 2017 czy od grudnia 2017(jesli wogole cofna wiek emerytalny).

    Odpowiedz