Pracodawca może zwolnić pracownika w wieku ochronnym, jeśli pobiera rentę z tytułu całkowitej niezdolności do pracy

autor: Artur Radwan28.01.2016, 07:31; Aktualizacja: 28.01.2016, 08:20
Emerytka

Pracodawca może zwolnić pracownika w wieku ochronnym, jeśli ten pobiera rentę z tytułu całkowitej niezdolności do pracy.źródło: ShutterStock

Pracodawca może zwolnić pracownika w wieku ochronnym, jeśli ten pobiera rentę z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Taką uchwałę podjął wczoraj Sąd Najwyższy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • sara(2016-10-20 21:03) Zgłoś naruszenie 00

  Jeżeli jest całkowita niezdolność do pracy to dlaczego pracują bo mi się teraz pomyliło w głowie czy te przepisy są normalne w naszym kraju?

  Odpowiedz
 • ki(2016-01-28 11:15) Zgłoś naruszenie 11

  Kuriozum go kuriozum . Osoby całkowiecie niezdolne do pracy , pracując z takimi orzeczeniami nabyli prawa do emerutury tzw. z prupą i ci emeryci maja dofinasowanie do wynagrodzeń z PFRON to znaczy pracodawca. To dopiero paradoks I i II gr na emeruturze moze dorabiąć dużo pieniedzy do końca życia , bo PFRON finansuje. A zdrowy wywlany z pracy.

  Odpowiedz
 • Klimek(2016-01-28 09:28) Zgłoś naruszenie 11

  To po co, tacy ludzie z całkowitą niezdolnością do pracy są zatrudniani skoro mają środki do życia, oczywiście często gęsto na granicy ubustwa?. To po co, przepisy pozwalają na dofinansowywanie z PEFRON zakładów zatrudniający ludzi z całkowitą niezdolnością do pracy i to w kwocie wyższej w odniesieniu do osób z częściową niezdolnością do pracy. Gdzie tu spójność przepisów? Czy działa tu zasada punkt widzenia od pkt. siedzenia.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Polecane