Obniżenie wieku emerytalnego? SN: Tylko z ograniczeniem dorabiania do świadczenia

autor: Patryk Słowik26.01.2016, 07:14; Aktualizacja: 26.01.2016, 11:42
Emeryt w pracy

Emeryt w pracyźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Ewentualne obniżenie wieku emerytalnego powinno być połączone z ograniczeniem dorabiania do świadczeń z ZUS. Taki postulat zgłosił do prezydenckiego projektu Sąd Najwyższy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (46)

  • stary pracownik(2017-09-02 20:22) Zgłoś naruszenie 10

    Wieloletni pracownicy z ponad 40 letnim stażem pracy ,którzy nie osiągnęli wieku nie mają żadnych praw! Paranoja!!! Wstyd dla całego PARLAMENTU dbającego o spracowanych Polaków!!!

    Odpowiedz
  • Gosiek (2016-05-17 11:40) Zgłoś naruszenie 00

    Ty idioto,te paniusie zapierdalaja więcej,,, na dwa etaty,praca i dom

    Odpowiedz
  • a po wam to(2016-02-04 18:13) Zgłoś naruszenie 00

    To po jakiego wała rządzący trzymaja wysokie emerytury za niskie lata pracy mundurowych i to co zrobił MerkelDonald z banda oszukańczą.

    Odpowiedz
  • Tina12(2016-01-29 21:28) Zgłoś naruszenie 10

    Reforma Platformy miała być odwrócona a nie przekombinowana inaczej wielu krzyknie Platformo wróć!

    Odpowiedz
  • brak zaufania(2016-01-29 07:31) Zgłoś naruszenie 10

    Emerytury w żadnym wypadku nie moga byc uzależnione od zgromadzonego kapitału tylko od stażu pracy i wieku.Osoby o niskich zarobkach przez całe życie zgromadzą niewiele kapitału a po długim stażu pracy należy im sie emerytura jak koniowi kopyto i już.Jak w końcu rząd obniży wiek emerytalny to co zrobi z osobami które przez wydłużenie wieku dostały tylko połowe emerytury?w jaki sposób im to zostanie zwrócone?Jak na razie nikt nic od rządu nie dostał choc obietnic było multum.wszystko sie rozpływa tylko podatków przybywa bo za nie my wszyscy zapłacimy.W kazdym razie ja osobiście juz na żadne wybory nie pójde bo nie chcę byc wciąż oszukiwany.

    Odpowiedz
  • Eliza(2016-01-28 23:12) Zgłoś naruszenie 10

    Przeszedłeś na wcześniejszą emeryturę -zero pracy! Zwłaszcza górnicy, którzy mając 3250złotych na rękę emerytury i 47 lat jeszcze dorabiają, bo im się nudzi siedzieć w domu. Po co poszedł na emeryturę?! Tylko nie piszcie, że tyle nie mają, bo mam takiego w najbliższej rodzinie

    Odpowiedz
  • DZIADEK -63 LATA -STAZ 48 LAT-16 WARUNKI SZKODLIWE(2016-01-28 14:27) Zgłoś naruszenie 20

    A CO Z TYMNI PANI PROFESOR SO OSZUKANI I OKRADANI PRZEZ SYSTEM.PRACE ZACZYNALISMY OD 15 ROKU ZYCIA,TO ODTEJ PORY POBIERANO OD NAS PODATKI.MAMY DZISIEJ 63 LATA STAZ 48 LAT WARUNKI SZKODLIWE 16 LAT NIE UZNANE PRZEZ SOD I ZUS BO ZATRZYMAL TUSK..SWIADCZENIE PO 48 LATACH PRACY JEST 880 ZL .BO PARTJA SLD-UP-PSLOBNIZYLA ZE160% DO80% I NATYM ZAKONCZONO.DOROBIC MORZESZ TYLKO KTO CHCE PRZYJODZ NA10 DNI PO 12 GODZIN. TAKIEGO KLIENTA.TU ZOSTALISMY POTRAKTOWANI JAK SMIECI I ONAS NIC SIE NIE MOWI.

    Odpowiedz
  • 64latek(2016-01-27 21:48) Zgłoś naruszenie 40

    a co ma zrobić 64 latek który pracuje na produkcji i ma 48 lat stażu pracy.który chce otrzymać emeryturę a mądre głowy wymyśliły pracę do 67lat. a pracodawca płaci stawkę miejszą niż naliczana emerytura przez zus.PO CO MI TAKA ROBOTA ZŁODZIEJE Z PO.MA WRÓCIĆ 65 i 60 lat tak jak obiecywał PAN PREZYDENT.

    Odpowiedz
  • świadomość(2016-01-27 07:37) Zgłoś naruszenie 40

    Każdy z tych pseudoekspertów wymyśla co raz to co innego po to żeby odwlec jak najdłużej zmiane wieku emerytalnego.A tak naprawde maja gdzieś starszych spracowanych i schorowanych ludzi.Gdyby chcieli im pomóc to ustawa emerytalna weszła by już od 1 stycznia 2016r.to jest gra na zwłoke a może ludzie zapomną i nie beda sie upominać?NIE ludzie nie zapomna i sie będa upominać będa żądać tego co im na sto procent obiecano i będa chcieli jak najszybciej bo cvzas leci.Nie można z ludzi robić idiotów i dziwię się prezydentowi,że nic w tej kwestii nie robi.Tak im obiecał.Inni się smieja,że ludzie uwierzyli,że myśleli o lepszym życiu czyżby to była gra?

    Odpowiedz
  • as(2016-01-27 02:26) Zgłoś naruszenie 30

    emeryt wczesniejszy powinien wiedziec ze jego emerytura jest jedynym srodkiem na utrzymanie a dopiero po osiagnieciu wieku 65-67 moze podjac prace , ja przeszłem na wczesniejsza po 39latch pracy ale nie mam mozliwosci dorobic ze wzgledu na zdrowie i moze nie doczekam ustawowego wieku ale takie osiłki po 15 latach czy po 25 to oni zdrowi jak deby powinni miec ograniczeni to by sie zastanowili czy emerytura czy dalsza praca

    Odpowiedz
  • dosyć poniżania pracujących(2016-01-26 21:44) Zgłoś naruszenie 11

    najlepiej to na emerytach zróbcie eutanazje bo po mają pobierać swoje wypracowane pieniądze a na to konto dajcie rozmnażającej się patologii nie po 500 zł na dziecko a po 1 tys. będą mieć na więcej na chlanie

    Odpowiedz
  • jezeli sad wystepuje z głupimi postulatami,to ....(2016-01-26 21:14) Zgłoś naruszenie 122

    niech wystapi o anomalię i patologię skonstruowanego prawa pod siebie.Tak prokuratorzy,sędziowie,służby,górnicy ,nauczyciele,posłowie,lewi renciści z 1 grupą po otrzymaniu świadczenia emerytalnego mogą dorabiać przy wykonywaniu wszelkich prac tylko fizycznych,adrugi warunek przekroczenie 130 % średniej krajowej jako dochód pozbawienie wypłaty emerytury.Rolnik zaś musi sprzedac ziemię obcemu a sam osiąść na 1000m działce wraz z budynkiem mieszkalnym,może dorobić tak jak inni.RównouprawnieniaK/M muszą być akceptowane według zasad równości plci.Czyli K/M emerytura 65 lat od zaraz,następna sprawa to po 40 latach stażu i wieku 60 lat można skorzystać 5 lat przed osiągnięciem emerytury,naliczanie na tych samych zasadach lecz z dorabianiem tylko na 1/2 etatu przy pracach fizycznych dla pokrzepienia zdrowia i wprowadzania młodych w wykonywanie zawodu.Popieram wszystkich,którzy umią myśleć a nikomu chleba nie zabraknie i nie będzie musiał grzebać po śmietnikach po przepracowaniu 45 lat i wieku 64 lat.Tak jak to zrobiła PO+PSL dając rolnikom bonus w postaci 5 letniego okresu przejsciowego,aby mogli spełnić wiek 60 lat a resztę ludzi zablokowali w chamsko-złodziejski sposób i zamiast wypracowanej emerytury do dziś grzebią po śmietnikach.TK oraz KE nie dopatrzyła się niezgodności prawnych i społecznych.....niech im idzie na zdrowie ale nigdy nie będą już przy żłobie !!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • SKANDAL!!!!(2016-01-26 20:39) Zgłoś naruszenie 22

    UWAŻAM, że osoby które łączą etat z emeryturą to na pewno robią to z powodu niskich emerytur a nie dlatego, że tak im się podoba.Są osoby samotne których nie stać będzie na opłacenie czynszu czy wykupienie lekarstw. Musimy korzystać ze specjalistów prywatnie. Uważam, że nie należy zmuszać ich żeby odeszli bo sami to zrobią dobrowolnie jak przyjdzie na to pora. OWSZEM SĄ EMERYCI TACY JAK POSŁOWIE KTÓRYCH STAĆ SIĘ UTRZYMAĆ Z EMERYTURY!!!!! Ale mnie NIE stać będzie na NIC po 43 latach pracy!!!! Od kiedy prawo działa wstecznie?!

    Odpowiedz
  • qwerty(2016-01-26 20:20) Zgłoś naruszenie 40

    Skąd pewność, że emerytury 60/65 będą miały status "wcześniejszych" ? Wg mnie to będą emerytury POWSZECHNE, a ze wczesniejsze w stosunku do obecnych, to zupełnie coś innego...... Z drugiej strony, od wynagrodzeń emerytów jest pobierana składka emerytalna, więc dlaczego karać pracujacego emeryta limitami wynagrodzenia ? Z zawisci czy komunizmu, że ma wiecej ?

    Odpowiedz
  • 62 lat i nagina nadal(2016-01-26 20:16) Zgłoś naruszenie 11

    A po co Rudy z watacha puscił na emerytury tych co nie maja 60 lat. To sa mundurowi, osoby po przyzakłądowych szkołach, tylko po 8 klasach. Ci co maja technika i zawodówkach( nie maja lewej ziemi) przyszło im naginać do smierci. Nieuk Rudy zawsze dobrze robił mniej wykształconym i zesterowanym mundurowym. Tu jest pies pogrzebany. Lewa ziemia załatwiła system emerytalny jak i krótki okres pracy ponizej 40 lat menów.

    Odpowiedz
  • sonia(2016-01-26 18:27) Zgłoś naruszenie 156

    PROSZE JAK NAJSZYBCIEJ PRZYWRÓCIĆ POPRZEDNI WIEK EMERYTALNY,60 dla kobiet 65 dla mężczyzn nie zeby to spracowane pokolenie stało w MOPS GOPS PO ZASIŁKI 150 ZŁ NA MIESIĄC ,WSTYD LUDZIE KTÓRZY MAJA DUŻY STAŻ PRACY , PANIE PREZYDENCIE BABCIE NIECH BAWIĄ WNUKI JA POMOGŁAM PRZY TRZECH

    Odpowiedz
  • Barbara (2016-01-26 18:24) Zgłoś naruszenie 301

    Mundurowe służby są przenoszone w stan spoczynku i dostają emerytury z MSWiA oraz z ministerstwa obrony. Na te emerytury musi być kasa, a reszta może glodować lub nie posiadać kasy na lekarstwa, a posła, osły maja wszystko.

    Odpowiedz
  • Aga(2016-01-26 18:20) Zgłoś naruszenie 322

    Jeżeli ma być zakaz pracy dla emerytów (jestem za) to uważam, że to powinno obowiązywać wszystkich - górników, policjantów, nauczycieli - bo ich najwięcej pracuje na emeryturze.

    Odpowiedz
  • cd (2016-01-26 18:01) Zgłoś naruszenie 20

    Płeć, czyli różnice w budowie ciała człowieka nie powinny decydować o wieku przejścia na emeryturę. Matki natomiast mogłyby mieć możliwość przejścia na wcześniejszą emeryturę w zależności od liczby dzieci ( tak jest w Niemczech i Francji). Przyjęte do tej pory rozwiązania wyraźnie dyskryminują mężczyzn, ze względu na różny wiek przejścia na emeryturę i przyjęcie tzw. średniego dalszego trwania życia. To ostatnie powoduje zmniejszenie emerytur mężczyzn o kilkaset złotych...

    Odpowiedz
  • jaga(2016-01-26 17:52) Zgłoś naruszenie 393

    Ograniczenie jest konieczne. Dzisiaj dorabiają przede wszystkim emeryci mundurowi i to powszechnie. 50-letni emeryt wojskowy natychmiast przechodzi na stanowisko cywilne. odbierają pracę innym .

    Odpowiedz