Celnicy chcą włączenia do systemu emerytur mundurowych. Złożyli projekt ustawy

28.08.2015, 14:45; Aktualizacja: 28.08.2015, 14:45
Pieniądze

W marcu Trybunał Konstytucyjny orzekł, że zróżnicowanie sytuacji prawnej funkcjonariuszy Służby Celnej względem innych służb mundurowych jest arbitralne i dyskryminujące.źródło: ShutterStock

Obecnie celnicy nabywają uprawnienia emerytalne w wieku 67 lat. Żołnierze zawodowi oraz funkcjonariusze 10 innych formacji mundurowych - po 55. roku życia i 25 latach służby.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • malinka(2016-01-12 19:17) Zgłoś naruszenie 00

    pracownicy biurowi a to zdecydowana większość celników powinna być przekształcona w zwykłych pracowników bo jacy z nich funkcjonariusze a przywileje mają takie same jak granica i grupy mobilne: roczny płatny urlop na podratowanie zdrowia, odpoczynek w sanatorium a na koncie kasa jak zawsze, bilety pkp ,baseny , dopłaty do wypoczynku, zwrot za dojazd do pracy, mundurowe , po 10 dni urlopu dodatkowego każdego roku, dodatki za stopnie służbowe, jednym słowem bajka a przecież robią to samo co ta garstka cywili pracująca razem z nimi w biurach, I jeszcze ciągłe żale o złe traktowanie ,niech się zwolnią,chętnie przyjdą młodzi zdolni,

    Odpowiedz
  • znikające komentare(2015-08-31 23:49) Zgłoś naruszenie 00

    Wszy się rozłażą

    Odpowiedz
  • cywil(2015-08-31 23:46) Zgłoś naruszenie 00

    Jaka jest największa kara dla celnika - wysłać go na roczny pełnopłatny urlop wypoczynkowy!

    Odpowiedz
  • pogrą_żony w bulu(2015-08-31 23:44) Zgłoś naruszenie 00

    A to mendy, nieroby i parchy. Jaka jest największa kara dla celnika ...? wysłać go na pełnopłatny roczny urlop wypoczynkowy!

    Odpowiedz
  • Naszym kosztem , te pasożyty żerują.(2015-08-31 10:39) Zgłoś naruszenie 00

    Jakby napisali do TUSKOeBUZKA do Brukseli.
    To by mieli uchwalone już PO Niedzieli.

    Odpowiedz
  • myślący(2015-08-30 20:42) Zgłoś naruszenie 00

    Jeszcze następnych nierobów,na nasze utrzymanie w wieku 50 lat.Dość ,w kopalniach przyjmują.

    Odpowiedz
  • tk(2015-08-29 00:28) Zgłoś naruszenie 00

    urzedas mundurowy- 55 lat , emerytura 3000 zł, urzedas zwykły 67 lat , emerytura 1200..

    Odpowiedz
  • warunek(2015-08-29 00:22) Zgłoś naruszenie 00

    pasibrzuchy wy wszyscy- ok min 25 lat pracy, ale w terenie, nie za biurkiem!!! i wtedy 50% bym dał i dalej max 2 proc za kazdy rok ponad 25 lat. nic wiecej

    Odpowiedz
  • I co jeszcze? Każdemu sztabke złota na odprawę?(2015-08-28 21:16) Zgłoś naruszenie 00

    A kto na was będzie robił? Bo ja ochoty nie mam. Nic wam nie zawdzięczam. A państwo powinno wynająć firmę ochroniarską zamiast was, byłoby taniej.
    Tak samo z wojskiem. Taniej byłoby wynająć najemników na kontrakt niż płacić przez kilkadziesiąt lat gigantyczne w stosunku do ZUS-owskich emerytury.

    Odpowiedz
  • Rychu(2015-08-28 18:49) Zgłoś naruszenie 00

    Nie ma żadnego racjonalnego powodu, aby kombinować z nową ustawą emerytalną dla urzędników celnych.
    Wystarczy tylko przywrócić sprawdzone rozwiązanie przedwojenne, a w szczególności ustawę z dnia 11 grudnia 1923 r. o zaopatrzeniu emerytalnem funkcjonarjuszów państwowych i zawodowych wojskowych (Dz. U. R. P. z 1924 r. Nr. 6, poz. 46)

    Odpowiedz
  • niezdazy(2015-08-28 17:49) Zgłoś naruszenie 00

    Praca w świątki, piątki, niedzielę, w dzień i nocy, na rozkaz, kontrole itp, często niebezpiecznie, p.kapica nie dba o tych funkcjonariuszy,

    Odpowiedz
  • ops(2015-08-28 17:32) Zgłoś naruszenie 00

    brawo !! kolejni w kolejce to straźnicy miejscy

    Odpowiedz
  • w I)\/pach się poprzewracało(2015-08-28 16:46) Zgłoś naruszenie 00

    Haaahahahahahaha. Chyba ich Bóg opuścił. Nie chcecie robić to się zwolnijcie. Nikt płakał nie będzie.

    Odpowiedz
  • zapracowany(2015-08-28 15:20) Zgłoś naruszenie 00

    panom sie d... poprzewracało, Może jeszcze talku do d... w kremie sobie zażyczą nieroby leniwe. uhhhhhh

    Odpowiedz