400 zł dla emerytów możliwe jeszcze w tym roku. Skąd Ewa Kopacz weźmie pieniądze?

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki01.07.2015, 07:38; Aktualizacja: 01.07.2015, 08:55
Premier Ewa Kopacz,  PAP/Paweł Supernak

Premier Ewa Kopacz, fot. PAP/Paweł Supernakźródło: PAP
autor zdjęcia: Paweł Supernak

Wypłata dodatków jeszcze we wrześniu? Z naszych rozmów z członkami rządu wynika, że takiego wariantu nie można wykluczyć. To kwestia decyzji politycznej. Jednorazowe dodatki dla emerytów to jeden z pomysłów, jakie analizuje rząd w ramach całej palety działań, które miałyby pozwolić Polakom odczuć, że skończył się kryzys. PO i PSL liczą, że tego typu gestami zyskają przychylność wyborców.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (38)

  • amen(2015-07-17 14:27) Zgłoś naruszenie 10

    Przestac oplacac kler katolicki, budowe kosciolow, i danine za konkordat to suma ok. 20 mliardow złotych da nam jeszcze ok 17 miliardow czystego zysku na chore i glodne polaskie dzieci i starcow o emerytach nie wspomne

    Odpowiedz
  • 400 zł ...(2015-07-16 11:29) Zgłoś naruszenie 10

    ... to 1/3 ośmiorniczek zeżartych u Sowy. Kpina w biały dzień.

    Odpowiedz
  • żabka(2015-07-15 13:54) Zgłoś naruszenie 10

    Jednorazowe dodatki dla emerytów to jeden z pomysłów, jakie analizuje rząd w ramach całej palety działań, które miałyby pozwolić Polakom odczuć, że skończył się kryzys. PO i PSL liczą, że tego typu gestami zyskają przychylność wyborców. PRZECIEŻ W POLSCE NIE BYŁO KRYZYSU!ZNOWU KŁAMSTWA.TO PO-PSL NIECH W KOŃCU OKREŚLĄ CZY ZA ICH RZĄDÓW BYŁ KRYZYS CZY NIE.

    Odpowiedz
  • Marek(2015-07-07 11:15) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram lecz co z rencistami ,którzy mają rentę wypadkową niecałe 700złotych i nie mogą nigdzie pracować żyć się nie da a umrzeć też nie łatwo .Pani Premier czy przywilej tylko dla wybranych Samotni renciści i nie pracujący nie maja na utrzymanie i leki ,czy robi się pod publiczkę a nie kieruje realiami

    Odpowiedz
  • Jacek(2015-07-02 11:16) Zgłoś naruszenie 00

    A ILE ŻEŚCIE NAM ZABRALI OSZUŚCI !

    Odpowiedz
  • podwyższyc niskie emerytury na trwale(2015-07-01 23:58) Zgłoś naruszenie 01

    A dlaczego ma to być jednorazowa podwyżka? Czyli, że w następnym miesiącu znów będzie jałmużna emerytalna?
    Emerytury niskie winny byc na trwale podwyższone, a te bardzo wysokie - wcale! Przecież ty chodzi o likwidację kominów emerytalnych, a nie o kiełbasę wyborczą! Elity wybrańców mają stanowczo za wysoką emeryturę w stosunku do pozostałych emerytów.

    Odpowiedz
  • Kłamstwa i manipulacje(2015-07-01 22:54) Zgłoś naruszenie 10

    Dotacja budżetowa dotyczy wszystkich wydatków ZUS a nie systemu emerytalnego.

    System emerytalny w zasadzie się bilansuje (wyłączając górników).
    Deficyt powodują inne świadczenia - głównie RENTY RODZINNE

    Odpowiedz
  • Złodziejom politycznym już nikt nie zawierzy......(2015-07-01 22:31) Zgłoś naruszenie 00

    przez 8 lat grabili obywateli wmawiając im kryzys,wydłużyli wiek emerytalny,okradli ludzi z wypracowanymi warunkami do emerytur,z rolników zrobili kobiety gdyż umożliwiono im przejście na emeryturę wraz z kobietami ,,wprowadzając dla rolniczych GENDER 5-cio letnie okresy przejściowe aby uzyskali 60 lat wiek.i mogli przechodzić na emerytury.Rostkowski ,Komorowski i reszta drani PO+PSL,krzyczało o emeryturach po 40 latach stażu,że rozwalą budżet a sami chcą na koniec po 450 zł dla żołnierzy ,po 400 zł dla emeryta.Komorowski był tak zadufany i pazxerny dla wyborców,że nawet wycofał się z ustawy po 40 latach=emerytura.Odeszła by garstka ludzi a on napewno uzyskałby dużo więcej głosów.Dziś odchodzą na emerytury ludzie z 37-letnim stażem,a będą odchodzić z coraz to mniejszym.Platfusy zapędzili naród na śmietnik a dziś 5 min,...przed wyborami stają się dobroduszni -plugawcy???

    Odpowiedz
  • qwerty(2015-07-01 21:08) Zgłoś naruszenie 00

    Przy okazji - o przywróceniu wieku emerytalnego - co mówi matematyka i jakie są z tego wnioski ? Proszę nie przerażać się - będzie bardzo przystępnie dla każdego. Piękno matematyki na to pozwala.
    Emerytura minimalna wynosi dziś 880zł, a płaca minimalna 1750zł. Składka emerytalna to ok. 1/5 wynagrodzenia. Wiek dożycia wynosi ok. 82 lata, czyli emerytura wyliczana jest na 15 lat.. Aby otrzymać emeryturę minimalną trzeba będzie przez 25 lat płacić składkę emerytalną. Teraz liczymy. Lata składek dzielone przez lata na emeryturze to 25/15, czyli 5/3. Skoro 1/5 wynagrodzenia jest składką emerytalną, to wyliczona emerytura wyniesie 1750/3 (bo 5 razy 1/5 jest 1), czyli ok. 580zł. Ale spełnione są warunki emerytury minimalnej, więc trzeba dopłacić
    300zł. Ma znaczenie, czy ta dopłata będzie od 67 roku życia, czy od 60, jak się proponuje. To o 7 lat dłuzej dopłat wartych łącznie 25200zł. Gdyby wprowadzić warunek 40 lat płacenia składek - sytuacja się zmienia, gdyż wtedy wyliczona emerytura przekroczy 930zł (40/15 czyli 8/3 razy 350zł składki emerytalnej), więc dopłacać do emerytury minimalnej nie potrzeba. Tyle, że te 930zł/mc trzeba ze składek emerytalnych następnego pokolenia i tak płacić przez 7 lat dłuzej (łącznie 78120zł). Dlatego rząd nie chce zgodzić się ani na jedno, ani na drugie rozwiązanie. Dla niego najtaniej jest, aby wiek emerytalny wynosił 67 lat (a jeszcze taniej - 70 lat)

    Odpowiedz
  • Polak(2015-07-01 19:51) Zgłoś naruszenie 10

    3 mld zł dodatkowego długu to nic jak jest widmo utraty władzy. Wystarczy tylko obiecac głupim Polakom ze dostana 400 zł wiecej i zaraz wszyscy poleca do urn głosowac na PO. Ale sciema na to znalezli pieniadze ale jak Duda chce obnizyc wiek emerytalny to na to juz nie ma kasy bo to pomysł PISu. Tak działa mafia która jest bezwzgledna ludzi ma za nic steruje nimi jak chce. Trzeba powiedziec stanowcze stop głuPOcie Popapranców juz dosc nakradli.

    Odpowiedz
  • ali(2015-07-01 19:02) Zgłoś naruszenie 10

    tylko wygrana po, da nam szansezycia w dobrobycie. ale nie dawac nugusom po 400zl mogli t yrac iplacic skladki . precz z utrzymywaniem nugusow darmozjadow

    Odpowiedz
  • ewer(2015-07-01 18:48) Zgłoś naruszenie 10

    Strach ich ogromny.Odpowiedzialnosć-rozliczenie-osądzenie - KARA = wasza jesień.Polacy wam już nie wierzą,8 lar państwa kolesi,rozgrabiania majątku,afer i przekrętów - DOŚĆ.

    Odpowiedz
  • Jaromir(2015-07-01 18:48) Zgłoś naruszenie 00

    Do: 20: Sylwia z IP: 83.21.115.* i do innych z takimi samymi żołądkami
    EMERYTURA RÓWNA DLA WSZYSTKICH, to TYLKO CZĘŚĆ emerytury starej, tzw. część socjalna wynosi 24% kwoty bazowej - od 1 marca 2015 r. jest to 3.308,33 zł. A więc ta część socjalna dzisiaj to 827 zł, tylko o 53 zł niższa od najniższej emerytury. I to właśnie jest EMERYTURA RÓWNA DLA WSZYSTKICH z takim samym stażem pracy lub inaczej dla wszystkich, co to mają takie same żołądki. Pozostała część emerytury uzależniona była od wynagrodzenia, czyli wpłaconych składek, stażu pracy (1,3% za każdy rok pracy) i od okresów nieskładkowych, czyli chorobowego (0,7% za każdy rok stażu pracy). To był stary system wyliczania emerytury, a nowy jest prostszy - ile odłożyłeś składek, tyle dzielisz na miesiące pozostałe ci do przeżycia i masz wysokość emerytury/m-c. Ja nie miałem okresów nieskładkowych - NIE CHOROWAŁEM i stąd wszystkie 41 lat pracy były mnożone przez 1,3%. Do tego średnia wynagrodzeń z 10 kolejnych lat 220% przeciętnego wynagrodzenia. Suma summarum mam 4.000 emerytury. Pozdrawiam myślących i zapobiegliwych.
    Oto recepta na godną emeryturę: Emerytura jest pochodną mądrości > wykształcenia > umiejętności i pracowitości (liczy się także ilość i jakość pracy) > wynagrodzenia za pracę > zapobiegliwości, uczciwości, przewidywania i kształtowania swojej przyszłości, aż do późnej starości. A efekty właśnie są na starość. Pozdrawiam!

    Odpowiedz
  • jeszcze zdrowy(2015-07-01 18:44) Zgłoś naruszenie 00

    po- oszalalo zlodzieje do kryminalu

    Odpowiedz
  • Emeryt(2015-07-01 18:30) Zgłoś naruszenie 10

    Co za idiotyczne tytuły "Dodatek po 400 zł dla emeryta" Powinno być dla emerytów z KRUS-u i tych którzy przepracowali minimalną ilość lat lub odprowadzali niskie składki emerytalno-rentowe!!!1

    Odpowiedz
  • starzec51(2015-07-01 16:40) Zgłoś naruszenie 10

    ... odgrodzona władza od społeczeństwa murem obłudy, pilnuje tylko swojego darmowego żłobu a Kowalskich karmi gruszkami na wierzbie

    Odpowiedz
  • osukany i okradziony(2015-07-01 15:47) Zgłoś naruszenie 00

    Rząd RP okradł polskich emerytów złodziejskim nie konstytucyjnym dodatkiem kwotowym udzielonym w zamian waloryzacji procentowej emerytur w 2012 roku.
    Rozbój ten skutkuje co miesięcznym okradaniem polskiego emeryta aż po dzień jego śmierci.
    Tego bandyckiego czynu nie naprawią żadnymi pozornymi oszukańczymi dodatkami.
    PO i PSL to najgorsi wrogowie polskiego narodu.

    Odpowiedz
  • takatamemerytka(2015-07-01 15:45) Zgłoś naruszenie 00

    Komu chce dodać 400 złotych? tym tzw najuboższym... Podam przykład: Ola pracowała w kraju 10 lat, wyjechała do USA tam dorobiła się emerytury dolarowej, którą stany przelewają na konto w dolarkach ( malutkie 1500$). Wróciła do polski z chwilą kiedy ukończyła wiek emerytalny, dostała najniższą emeryturę... Inny przykład... Zosia nie pracowała bo mąż prowadził działalność gospodarczą, posiadał jedno autko na którym robił przewozy( na dziko zatrudniał rencistów za kierowców) a teściowa była w stanach więc ostro słała dolarową pomoc... Żonka chorowała więc mąż zatrudnił ją na niby, jako pracownika,( w tamtych czasach potrzeba było tylko 5 lat aby otrzymać rentę), otrzymała najniższe świadczenie. Dzisiaj i on jest na najniższej rencie bo nie opłacało się płacić składek. TO SĄ TE BIEDAKI KTÓRE DOSTANĄ PO 400,- ZŁOTYCH. Przyglądam się swojej emeryturze po 35 latach pracy, po malutku zbliżam się do nich... KOPACZ KOPNIJ SIĘ zanim coś postanowisz.

    Odpowiedz
  • Sylwia(2015-07-01 14:57) Zgłoś naruszenie 01

    co? ! oszalała !! raczej biedny rencista powinien dostać który ledwo ciągnie z biednej renciny a nie emeryt który ma i tak wysoką emeryturę ...i jeszcze narzekają ,ale tak to jest ten kto ma zawsze narzeka a biedny siedzi cicho i ostatni grosz by dał... Jestem stanowczo za NIE !!

    Odpowiedz
  • Instytut Segregacji Rasowej PO.(2015-07-01 14:00) Zgłoś naruszenie 00

    Dzisiaj wg pseudo reformy emerytalnej 67 lat TUSKOeBUZKA mamy:
    POdludzi zmuszonych robić średnio aż o 24 lata! dłużej od uprzywilejowanych wczesnych emerytów górników i mundurowych.

    Odpowiedz