Emerytury 2015: Świadczenie może próbować podwyższyć nawet ten, kto nie pracował po jej przyznaniu

autor: Marek Opolski11.06.2015, 09:02; Aktualizacja: 11.06.2015, 10:17
Są trzy różne możliwości przeliczenia podstawy wymiaru emerytury przy zastosowaniu starej kwoty bazowej.

Są trzy różne możliwości przeliczenia podstawy wymiaru emerytury przy zastosowaniu starej kwoty bazowej.źródło: ShutterStock

O ponowne wyliczenie świadczenia taka osoba może się ubiegać wtedy, gdy odnalazła dane o zarobkach sprzed decyzji ZUS. Muszą być one jednak wyższe od uwzględnionych wcześniej w podstawie wymiaru.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

 • as(2015-06-15 09:53) Zgłoś naruszenie 72

  a co z dokumentami do 79roku ktore zostaly zniszczone przez rzady Buzeka Suchockiej a wiele ludzi w tym okresie ciezko pracowali i zarobki mieli wysokie ( huta Katowice ) nie ma sladu w zadnym archiwum i w sadach wszyscy przegrywaja tylko oszusci mogli tak zrobic a i w ksiazeczkach zdrowia tez zarobki sa wpisane od 79roku co wy na to

  Odpowiedz
 • Kolejny skandal(2015-06-13 15:37) Zgłoś naruszenie 72

  To jest typowy przykład uchwalania prawa pod ściśle określoną grupę , w kraju zwanym Polska , a działającym wg schematów bananowych Republik Ameryki Łacińskiej.

  Korzystają w 100 %, Posłowie ,Senatorowie, oraz elity ,które prowadziły działalność po przejściu na emeryturę.
  Reszta "motłochu " niech zapomni o konfiturach.

  Kwota bazowa rośnie zdecydowanie szybciej niż oszukańcza waloryzacja emerytur , dlatego elity uchwaliły ustawę która im wyrównuje stratę , ale motłoch niech zdycha , czym szybciej tym lepiej,dla ZUS.

  Odpowiedz
 • wijownik(2015-08-09 13:12) Zgłoś naruszenie 76

  Tusk to mega oszust i jego mafia Po!obaluc mafie Po!

  Odpowiedz
 • DZIADEK-47 LAT PRACY -16 LAT WARUNKI SZKODLIWE -(2015-06-12 08:05) Zgłoś naruszenie 62

  CALY CZAS PISZE O TYCH CO PRACOWALI OD 15 ROKU I W SZKODLIWYCH WARUNKACH.CZY TEN RZOD JEST GLUCHY CZY UDAJE.NIKT Z NAS NIE CHCE JUZ PRACOWAC.BO MAMY PO 47 LAT PRACY WIEK 62 A NAWET WIECEJ.W 2020 BYSMY MIELI 52 LATA PRACY.OPAMIETAJCIE SIE BO TUSK WYWALIL RAKIETE I UCIEK JAK SZCZUR.ZATO POWINIEN BYC ROZLICZONY.NIKT Z NARODEM NIE ROZMAWIAL BO POCO TYLKO CHUZIA NA JOZIA.ZWRACAM SIE DO WSZYSTKICH ZWIOZKOW W POLSCE I PROSZE WAS ZRUBCIE COS NA LITOS BOSKO.POMUSZCIE TYM LUDZIOM BO ONI TRACO JUZ SILY.JUZ ZAROBILI NA SWOJE EMERYTURY.

  Odpowiedz
 • Instytut Segregacji Rasowej III RP.(2015-06-11 09:52) Zgłoś naruszenie 66

  "Świadczenia".
  Dzisiaj wg pseudo reformy emerytalnej 67 lat TUSKOeBUZKA mamy:
  POdludzi zmuszonych robić aż o średnio 24 lata! dłużej od uprzywilejowanych wczesnych emerytów górników i mundurowych.

  Odpowiedz
 • Inspektor Pracy(2015-06-11 14:16) Zgłoś naruszenie 41

  -Premier Lekarz czy Lekarz Premier a może dr o mentalności Mengele!
  Jak można aby Lekarz który złożył przysięge Hipokratesa zgodził się ludzi zatrudnianych od 15 roku zycia na umowy o prace ,zatrudnianych w ówczesnych komunistycznych szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy ( w soboty ,w święta ) bez dni zamiennie wolnych -ponad ustawowo zmuszać do 52 lat pracy aby doczekali emerytury !- czy to jest lekarz- absolutnie !

  Pamiętacie że były juz premier „i były Ćpun” ze Świetlika ogłosił, ” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " a co zrobił z robotnikami zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w szkodliwych.. Jak to jest że pierwszy Ćpun uciekł tam gdzie dają emerytury w 62r życia
  .
  Kim jest ta Kopacz która popierając to wszystko , tak wielu ludzi skazała na egzystencje lub nie dożycie emerytury gdyż każdego Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )-- bez renty ani emerytury.
  Oni zyją w strachu ,spracowani ,przerażeni,często chorzy -chodzą do pracy gdyż wiedzą że jak sie przyznają do swoich dolegliwości to stracą środki do zycia !
  .. Kim Ona jest: -Lekarzem POlskiego obozu pracy w stylu Oświęcim?
  Codziennie spotykam ludzi którzy takich jak Oni przeklinają z nienawiścią!

  Odpowiedz
 • wdowa(2018-12-09 18:54) Zgłoś naruszenie 10

  Dlaczego z przeliczeń starego portfela są wykluczeni nie pracujący emeryci i renciści którym nienależnie ograniczono podstawę wymiaru do 250%? Np. wdowom zaniżono świadczenia renty rodzinnej już po śmierci męża, który wcześniej nie podlegał żadnym ograniczeniom, tym bardziej ustawa rewaloryzacyjna z 1992r została uchylona przez TK. W takiej sytuacji ZUS z urzędu winien zwracać poszkodowanym bezprawnie odebrane świadczenia.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • nowa baza(2018-12-09 19:05) Zgłoś naruszenie 10

  Ustawa z maja 2015r dająca możliwość przeliczenia świadczeń emerytalnych pracującym bez ograniczenia podstawy wymiaru do 250% dyskryminuje i narusza zasady współżycia społecznego, godzi w prawa człowieka i państwo prawa.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Polecane