Przyszłe renty znacząco wyższe niż emerytury

16.04.2015, 09:42; Aktualizacja: 27.10.2015, 19:45
Autorzy raportu proponują wprowadzenie nowego mechanizmu obliczania wysokości renty dla osób urodzonych po 1948 roku

Autorzy raportu proponują wprowadzenie nowego mechanizmu obliczania wysokości renty dla osób urodzonych po 1948 rokuźródło: ShutterStock

Wprowadzenie systemu zdefiniowanej składki w miejsce dotychczasowej formuły wyliczania rent wpłynęłoby pozytywnie na wynik funduszu rentowego i tym samym na finanse publiczne, choć wiązałoby się ze spadkiem wysokości świadczeń.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Informacja prasowa
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • Anna(2015-04-18 17:19) Zgłoś naruszenie 10

    do 8
    niestety zostanie ukradziona w majestacie prawa. Płącimy 2 składki na emeryture i na rentę - korzystamy tylko z jednego świadczzenia albo emerytury albo renty (chyba ,że jesteśmy mundurowymi ale oni wogóle nie płacą skłądek) . dlaczego składka emer-rentowa nie jest gromadzona na jednym koncie a na dwóch??? I jedna z nich przepada???

    Odpowiedz
  • qwerty(2015-04-16 14:28) Zgłoś naruszenie 00

    Znowu brednie oparte na idiotyźmie o emeryturze na poziomie 30% wynagrodzenia. Jak nie umie się liczyć, pisze się bzdury. Składka emerytalna to 19,52% wynagrodzenia. Płacona przez 48 lat przy emeryturze liczonej na 15 lat (3 razy krócej) MUSI dać 3 x 19,52% emerytury w stosunku do wynagrodzenia a to jest 58,56%. No chyba, ze ktoś chce pracować przez 24 lata, no to dostanie 24,28% wynagrodzenia... Jaka praca, taka emerytura...

    Odpowiedz
  • OB(2015-04-20 09:46) Zgłoś naruszenie 00

    Aby rozwiazac problem rent w systemie skladki zdefiniowanej /ile odlozysz tyle masz/ nalezy zarowno do swiadczen emerytalnych jak i rentowych dolozyc dodatek socjalny. Tak jak we Wloszech, ktore znacznie pozniej niz Polska wprowadzily system zdefiniowanej skladki przy naliczaniu swiadczen.

    Wedlug mnie dodatek socjalny powinien byc na poziomie kwoty okreslajacej minimum egzystencji czyli na dzien dzisiejsz okolo 600 zl netto /okolo 800 zl brutto / czyli 20% sredniej pensji krajowej brutto. Byc moze nalezaloby go wprowadzic w sposob degresywny, im wyzsze swiadczenie tym nizszy dodatek socjalny.

    Renta powinna przyslugiwac wszystkim niepelnosprawnym niezaleznie od lat pracy.

    Jestesmy krajem cywilizowanym i w sposob cywilizowany powinnismy rozwiazac problem rent, aby system emerytalno-rentowy byl spojny i przynajmniej minimum egzystencji bylo zapewnione dla kazdego niepelnosprawnego.

    Odpowiedz
  • niepelnosprawni dorosli.(2015-04-16 15:33) Zgłoś naruszenie 01

    tylko nie komoroski oszust pognebil niepelnosprawnych. nie glosujemy na niego...

    Odpowiedz
  • Znawca(2015-04-16 19:00) Zgłoś naruszenie 01

    To kolejna ściema PO i Gajowego.
    Kto dostanie rentę z ZUS...no Kto???

    Odpowiedz
  • wjw(2015-04-16 15:42) Zgłoś naruszenie 01

    Niech wreszcie wiocha i inne święte krowy zaczną płacić składki jak inni...

    Odpowiedz
  • Przyczyna deficytu ZUS - renty rodzinne(2015-04-16 15:33) Zgłoś naruszenie 01

    W artykule - jak ognia - omija się podstawowego problemu deficytu ZUS. tj. rent rodzinnych.
    Wysokość tych rent ciagle rośnie i za kilka lat przeciętnw renta rodzinna będzie wyższa od przeciętnej emerytury !!!
    Jest to specyficzne źwiadczenie gdyż beneficjent może nie płacić żadnych składek, niepracować całe życie - a taką rentę otrzymyje.
    W Polsce pracuje jedynie nieco ponad 50 % społeczeństwa w wieku produkcyjnym.
    Z czasem dla tych niepracujących będą wysokie "renty rodzinne"

    Odpowiedz
  • ???(2015-04-18 14:31) Zgłoś naruszenie 02

    Gdzie idzie moja składka rentowa,jeśli z renty nigdy nie skorzystam? Czy wliczy się ją do kapitału z ktorego kiedyś będę pobierał emeryturę,czy zwyczajnie mi jej się po bandycku pozbawi?

    Odpowiedz
  • mi(2015-04-17 08:15) Zgłoś naruszenie 02

    JUż obecnie renty sa wyższe od nowych emerytur.

    Odpowiedz
  • axa(2015-04-16 14:23) Zgłoś naruszenie 01

    Dlatego wszyscy rozsądni i uczciwi ludzie powinni głosować na Andrzeja Dudę aby nie dopuścić do władzy oszusta Komorowskiego . P.O. ,P.S.L., i Komorowski to oszuści i złodzieje którzy okradli wszystkich pracowników którym wydłużyli wiek emerytalny okradając ich z wypracowanej emerytury, zresztą nie jeden raz

    Odpowiedz