Pracujący emeryt bez chorobowego po utracie zatrudnienia

autor: Bożena Wiktorowska18.06.2014, 07:11; Aktualizacja: 18.06.2014, 08:13
Emeryci

Emeryciźródło: ShutterStock

Emeryci i renciści obowiązkowo opłacający składki na ubezpieczenie chorobowe nie mają prawa do zasiłku chorobowego, jeśli stracą zatrudnienie. Nie mogą być traktowani tak samo jak pracownicy, mają bowiem prawo do renty lub emerytury.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • Albert (2018-11-05 11:15) Zgłoś naruszenie 11

    Albo pobieranie składek na rzecz zus od pracującego emeryta jest bezwzględnym złodziejstwem albo niewypłacanie zatrudnionemu emerytowi należnego mu zasiłku chorobowego z tytułu opłacanych składek.Ten system byłby bardzo dochodowy dla barów, przychodzi pracujący emeryt do baru zamawia obiadzik , opłaca należną kwotę za danie , po chwili przychodzi kelner stwierdzają c że jest emerytem i jedzenie się nie należy wystarczy że ma zapłacone a to że jest głodny to już nie sprawa życia tylko głupiej pracy na emeryturze

    Odpowiedz
  • ivan(2015-03-09 10:05) Zgłoś naruszenie 10

    A żeby było weselej, to płacisz składkę zdrowotną od KAŻDEGO ŹRÓDŁA PRZYCHODÓW!!!
    To jest dopiero skur... państwo i jego trybunał prostytucyjny.

    Odpowiedz
  • Co wy na to ?(2014-06-22 11:09) Zgłoś naruszenie 10

    Zdaniem TK celem emerytury lub renty jest zapewnienie warunków do życia mimo utraty zdolności zarobkowej !
    Gdzie więc logika TK i ustawodawców wcześniejsza emerytura plus praca na pełnym etacie ?
    Zgodnie z wyrokiem TK osoby które nabyły prawo do emerytury powinny co do zasady opuścić rynek ?

    Odpowiedz
  • itd(2014-06-19 18:04) Zgłoś naruszenie 02

    jestem na emeryturze pracuję na umowę o pracę i opłacam składki rentowe.Na rencie nigdy nie będę.Co na to rządzący złodzieje???na h.j ja płacę tą rentową???

    Odpowiedz
  • Emeryt(2014-06-18 12:50) Zgłoś naruszenie 00

    Emeryci pracujący płacą też składki rentowe chociaż nigdy z nich nie skorzystają. A może tak nasz idiotyczny Sejm RP uchwali, że emeryci powinni płacić za używanie tlenu do oddychania. Polska jest najbardziej złodziejskim państwem na świecie.

    Odpowiedz
  • do wjw(2014-06-18 12:22) Zgłoś naruszenie 00

    Nie komuna, tylko UBEZPIECZENIE. Podobnie, jak OC. Jedni płacą, inni maja stłuczki.

    Odpowiedz
  • wjw(2014-06-18 09:40) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli nadal komuna. Jedni płacą inni korzystają.

    Odpowiedz
  • Znawca(2014-06-18 09:32) Zgłoś naruszenie 10

    Emeryci i renciści tracą zatrudnienie?
    Tuskoebusa POj.bało

    Odpowiedz
  • do 1(2014-06-18 09:30) Zgłoś naruszenie 10

    Musicie wreszcie zrozumiec, że nie płacicie ZADNEJ ze składek do ZUS na siebie czy dla siebie.

    Odpowiedz
  • benek(2014-06-18 08:27) Zgłoś naruszenie 20

    Nie otrzymają chorobowego i nie powinny płacić ubezpieczenia chorobowego. Sejm do roboty bo znowu uchwaliliście jakieś prawne ******

    Odpowiedz