KRUS nie do reformy. Rolnicy nadal nie będą płacić składek

autor: Bożena Wiktorowska28.05.2014, 07:41; Aktualizacja: 28.05.2014, 11:57

Rolnicy jeszcze długo nie będą płacić składek od swoich dochodów. Resort rolnictwa nie zamierza wprowadzać zmian w ubezpieczeniach

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (54)

  • Koniec eldorado z Unii(2016-05-06 11:42) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli rolnicy w dobrej sytuacji teraz się śmieją, to po 2020 roku, bez dopłat, przestaną się śmiać.

    Odpowiedz
  • swiete krowy(2015-04-26 23:05) Zgłoś naruszenie 00

    Indie maja swiete krowy, a my swietych rolnikow. Nierobow zyjacych na koszt reszty spoleczenstwa. I ani komoruski ani duda, ani zaden kandydat na pozal sie boze prezydenta tego socjalistycznego grajdola nie odwazy sie zrownac obywateli zgodnie z konstytucja RP, ten papier to nadaje sie tylko do sracza.

    Odpowiedz
  • rtv(2014-12-30 19:49) Zgłoś naruszenie 00

    niech wywalą trochę urzędasów z biur,to zaraz będzie więcej kasy,bo ich przybyło trzykrotnie;

    Odpowiedz
  • Jaromir(2014-06-02 09:28) Zgłoś naruszenie 00

    „Rolnicy nadal nie będą płacić składek”, ale emerytury będą nadal brać?!
    Co to jest do cholery?!

    Do: 12 rolnik z IP: 37.7.35.*
    Ta „malutka” emerytura 850 zł nie jest z KRUS-u, tylko od podatników! Rolnik płaci 85 zł składek, a otrzymuje 850 zł! Gdzie wypłacają 10 razy więcej niż się wpłaca?

    Do: 17 Cleo z IP: 145.237.2.*
    Takie bolszewickie „argumenty” opowiadaj w Korei Północnej i na Kubie! Jeszcze nigdy nie słyszałem, żeby ktoś miał lekką pracę – wszyscy narzekają, że mają lub mieli ciężką.

    Do: 18: rolnik z IP: 46.169.93.*
    Jak to nie przybędzie? Przybędzie, to znaczy mniej ubędzie jeżeli będę płacił mniej podatków, z których rolnicy dostają emerytury - płacą jedynie 10% tego co otrzymują! I jeszcze dziwisz się? Nie znasz podstaw arytmetyki!
    Znasz tylko jej jedno działanie – branie!

    Odpowiedz
  • krus(2014-05-31 14:50) Zgłoś naruszenie 00

    Rolnika niestac na płacenie wyszych składek krusu. ale stac ich na zatrudnianie na czarno do pracy w polu od wiosny do jesieni . Kto sie tym interesyje

    Odpowiedz
  • EWA(2014-05-30 17:52) Zgłoś naruszenie 00

    Do były rolnik.Do sanatorium można jechać płacąc 50%,a rolnik jedzie za darmo!!!.A co do emerytury to i tak macie za dużo ,bo ja przepracowałam 35 lat w tym 14 l. prowadziłam DZ.G płacąc składki .I mam ok.1tys.emerytury.

    Odpowiedz
  • Jack(2014-05-30 14:46) Zgłoś naruszenie 00

    Skala przywilejów dla rolników jest ogromna i dotyczy przeróżnych dziedzin. Za przywilejami idą zwykłe krętactwa wykorzystujące prawo i oszustwa. Chłop żywemu nie przepuści. Może ktoś by zrobił takie zestawienie wszystkich przywilejów rolników.

    Odpowiedz
  • 212(2014-05-30 12:03) Zgłoś naruszenie 00

    Sawicki powiedział, jak będzie, i żadna marionetka mu nie podskoczy.

    Odpowiedz
  • maryna(2014-05-30 07:18) Zgłoś naruszenie 00

    Jak mogą płacić uczciwie podatki kiedy ten przywilej pozwala PSL utrzymać się przy władzy.Za pieniądze wszystkich uczciwie płacących podatki utrzymujemy czołówkę PSL-owskich posłów przy życiu.

    Odpowiedz
  • byly rolnik(2014-05-29 19:02) Zgłoś naruszenie 00

    P.Ewo do sanatorium to moze Pani jechac raz na rok lub teraz co 18-mcy.Rolnik nawet nate darmowe turnusy nie moze sobie pozwolic bo nikt za niego pracy nie wykona,nawet 3-y tygodniowa rehabilitacja w szpitalu odpada.44-ry lata pracy/15 ZUS i 29 KRUS/emerytura 1.100 zl wiec czego zazdroscic.Dzieci przeszly na ZUS w miescie,moze przyjedzie Pani do nas troche popracowac i na wlasne oczy przyjrzec sie pracy i dochodom.Jako emeryt rolny place podatek i skladke zdrowotna od dochodu.

    Odpowiedz
  • malinovy(2014-05-29 16:24) Zgłoś naruszenie 00

    Z przykrością stwierdziłem, że wielu moich znajomych ubezpieczonych jest w KRUS, nie zajmując się bezpośrednio rolnictwem. Nie oszukują, nie kradną, bo jest to zgodne z przepisami. Mam ich przestać lubić? Przecież płacę za nich...

    Odpowiedz
  • malinovy(2014-05-29 16:19) Zgłoś naruszenie 00

    Jestem drobnym przedsiębiorcą, z dochodami nieregularnymi na tyle, że obniżony o 50% ZUS przekracza czasem moje miesięczne dochody. Co mam zrobić? Odpowiedź jest prosta - przejść do szarej strefy, bo żyć za coś trzeba... A faktury? Moi klienci wcale ich nie potrzebują. Gdzie logika takiego opodatkowania?

    Odpowiedz
  • płatnik zusu(2014-05-29 13:12) Zgłoś naruszenie 00

    W międzyczasie ustaliłem,że rolnicy płacą składkę zdrowotną,więksi podwójną składkę emerytalno-rentową,że nie jest prawdą dopłata do hektara 1000 zł.a jest to dopłata unijna(dużo niższa niż w innych krajach unii)dla rolników.Od 40 lat regularnie zaglądam na wieś i widzę ,że się wyludnia i stoją opuszczone gospodarstwa.Wszyscy w tych komentarzach piszecie jak to na wsi rolnikowi jest dobrze,ale wszyscy to miejsce omijacie szerokim łukiem,bo ciężko bo śmierdzi.A ja rolników szanuje,bo wiem że chleb nie pochodzi z biedronki,Ci ludzie w znacznej części są biedni i nie w głowie im przekręty podatkowe po prostu żyją wg.takiego prawa jakie im stworzono.Jeśli politycy to prawo zmienią Oni się do niego dostosują.Tylko czy Wam wtedy będzie lepiej?Poszkodowani przez afery uważają ,że państwo powinno ich chronić,zwolnieni z pracy-państwo zalani przez powódź-państwo,skrzywdzeni przez żywioły-państwo,a jak zabraknie chleba powiecie ,że wina państwa.A może państwo już chroni Was aby nie zabrakło chleba.Rolnicy(ci prawdziwi)nie jeżdżą na wczasy rzadko odpoczywają ,a każdy grosz inwestują w maszyny środki do produkcji,materiały budowlane i uważam ,że jeżeli rolnicy będą bogaci to i nam będzie lepiej i nie trzeba będzie narzekać.

    Odpowiedz
  • EWA(2014-05-29 12:33) Zgłoś naruszenie 00

    Należy skończyć darmozjadami i niech zobaczą jak to jest gdy się płaci składki na ZUS.Emeryci więcej płacą skladkę zdrowotną niż rolnicy,którzy mają więcej przywileji np.za sanatoria darmo .

    Odpowiedz
  • Milena(2014-05-29 12:18) Zgłoś naruszenie 00

    Po 15 latach prowadzenia DZ.G.( w sumie 35 latach pracy )płacąc składkę na ZUS dostałam 870zł emerytury,a rolnik płacąc KRUS tyle samo.TO JEST KPINA!!!

    Odpowiedz
  • płatnik zusu(2014-05-29 09:27) Zgłoś naruszenie 00

    Czytelnicy z klapkami na oczach ,rolnik sam musi wypracować swoje grosze często w pocie czoła,a jak zapłaci swoje śmieszne składki to otrzyma równie śmieszną emeryturę.Patrzcie na służby mundurowe gdzie od 36 roku życia rzesza zdrowych i młodych facetów pobiera emerytury po 3,5 tys,zł i często z nudów zajmuje młodym miejsca pracy.Popatrzcie na budżetówkę ,która ma pobory z waszych podatków,ich podatki są z waszych podatków i emerytury też.Zaznaczam,że całkiem spore.A rolnik przynajmniej daje początek różnym sektorom gospodarki,które to muszą utrzymać prawdziwych darmozjadów.A w sprawie podatków w rolnictwie to niech ktoś mi podpowie jaka jest amortyzacja od konia ? .Bo to ponoć proste

    Odpowiedz
  • jerzy(2014-05-29 08:08) Zgłoś naruszenie 00

    Po raz kolejny kpina z prawa równego dla wszystkich.Od dwudziestu lat placę skladki na ZUS obecnie ok. 1000zl i często wychodzę ledwo na swoje a znajomi hodujący bydło dla mleka mając zysk ok 7000zl miesięcznie płacą minimalne składki na Krus i śmieją się ze mnie.Czy to jest demokracja?

    Odpowiedz
  • jive(2014-05-29 08:02) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego moje podatki przeznacza się na dopłaty dla rolników / min. 1000zl do hektara/a nie do trzeciego lub czwartego dziecka. żywność pomimo dopłat jest bardzo droga. Tam gdzie nie ma dopłat jest tanio-warzywa owoce
    jajka. Przy takich dopłatach biurokracja PSL rozbudowała się w sposób niekontrolowany,jest olbrzymia .Rolnik płaci grosze na KRUS ,ma dopłaty do paliwa,dostaje min. 1000 zl do hektara ktoś musi na te przywileje pracować. Robotnik w mieście musi pracować jeszcze na Kartę Nauczyciela górnika na płace rad nadzorczych , na wojnę w Afganistanie
    na młodych emerytów mundurowych, itp.Dlatego młodzieży droga wyjeżdżajcie z kraju tuska,albo róbcie bunt jeżeli nie chcecie być na banicji ekonobicznej. Nie oglądajcie tych kłamców w telewizji ,te gęby kłamią.

    Odpowiedz
  • 1!(2014-05-29 07:25) Zgłoś naruszenie 00

    Powinno zlikwidować się KRUS, bo ZUS i KRUS, to jedno i to samo. Tyle w temacie. Dziękuję, dobranoc.

    Odpowiedz
  • Arogancja PSL(2014-05-28 23:22) Zgłoś naruszenie 20

    Arogancja PSL, uprawiającego polityczną prostytucję od lat, rośnie w siłę. W 2012 roku płatnicy ZUS zwaloryzowali emerytury z KRUS, niech pan Minister Rolnictwa upubliczni ile środków finansowych w setkach milionów zł. przesunięto z ZUS do KRUS, żeby ta waloryzacja się dokonała. Spodobało się, a ponieważ waloryzacja kwotowa jest niezgodna z Konstytucją, to PSL dąży obecnie do zmiany Konstytucji. Nie płacą podatków, składki zdrowotnej, dopłaty mają w każdej dziedzinie, więc teraz jeszcze marzy im się waloryzacja, która im będzie podwyższała emerytury a tym co płacili wysokie składki świadczenie będzie sukcesywnie obniżane (...) Jak widać z wyroków TK też sobie ta partia nic nie robi (...)

    Odpowiedz