Rząd zapomniał zmienić przepisy: będziesz żyć bez etatu i emerytury

autor: Bożena Wiktorowska16.07.2012, 07:00; Aktualizacja: 16.07.2012, 08:25
65-letni docent z publicznej uczelni straci pracę z powodu wieku.

65-letni docent z publicznej uczelni straci pracę z powodu wieku.źródło: ShutterStock

Rząd, wydłużając wiek emerytalny do 67. roku życia, zapomniał o zmianie istotnych przepisów. Dlatego przedstawiciele niektórych grup zawodowych u schyłku kariery mogą się znaleźć bez środków do życia. To wykładowcy, pracownicy samorządów, urzędnicy służby cywilnej oraz pracownicy urzędów państwowych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (51)

  • Michał(2012-07-16 08:00) Zgłoś naruszenie 00

    Kłopotek ostatnio stwierdził, że nikt z posłów/senatorów nie jest alfą i omega żeby wszystko wiedzieć i dlatego błędy się zdarzają. Oczywiście, zgadzam się z tym, ale... po to właśnie do jasnej cholery jest ich tam kilkuset żeby takie głupie błędy zauważać i je eliminować na etapie legislacji! Ludzie, to się w głowie nie mieści! Dno i siedem metrów mułu...

    Odpowiedz
  • 1(2012-07-16 08:04) Zgłoś naruszenie 00

    "Rząd, wydłużając wiek emerytalny do 67. roku życia, zapomniał o zmianie istotnych przepisów. Dlatego przedstawiciele niektórych grup zawodowych u schyłku kariery mogą się znaleźć bez środków do życia. To wykładowcy, pracownicy samorządów, urzędnicy służby cywilnej oraz pracownicy urzędów państwowych."

    ...a ludzie którzy zostaną zwolnieni z pracy i nie znajdą nowej to co z nimi będzie? Też zostaną bez środków do życia nie?

    Odpowiedz
  • urzędnik(2012-07-16 08:33) Zgłoś naruszenie 00

    Należy pogratulować fabryce RCL kolanowych ustaw !!!

    Odpowiedz
  • real(2012-07-16 08:38) Zgłoś naruszenie 00

    Tylko wybory bezpośrednie,okregi jednomandatowe,100 posłow,likwidacja urzędu prezydenta i likwidacja senatu.

    Odpowiedz
  • ble(2012-07-16 08:46) Zgłoś naruszenie 00

    Aż chce się emigrować ...

    Odpowiedz
  • 007KAL(2012-07-16 08:59) Zgłoś naruszenie 00

    To się oczywiście "załata, w trybie pilnym", ale zostaje problem jakości pracy (ważnych) urzędników III RP, którzy za źle wykonywaną pracę biorą noramalne pensje,.. Proponuję wprowadzić ISO-9000:2000 na usługę pn. przygotowywanie, wdrażanie i zamiana prawa...

    Odpowiedz
  • niestety(2012-07-16 09:11) Zgłoś naruszenie 00

    Jaki rząd, takie ustawy. Czy ktoś poważny mówi jeszcze o zaufaniu obywateli do państwa?

    Odpowiedz
  • RYSZARD(2012-07-16 09:13) Zgłoś naruszenie 00

    TAK SIĘ ZAJMUJĄ SONDAŻAMI , ŻE TWORZĄ BUBLE . A KTO ZA TO ZAPŁACI , RZĄDZĄCY CZY RZĄDZENI ??? W NORMALNEJ PRACY NIE DO POMYŚLENIA , ZARAZ WYLECIELI BY NA BRUK !!!

    Odpowiedz
  • IG(2012-07-16 09:39) Zgłoś naruszenie 00

    Nie ma już w samorządzie pracowników mianowanych - więc problem opisany w artykule w tym przypadku jest wirtualny

    Odpowiedz
  • IG(2012-07-16 09:40) Zgłoś naruszenie 00

    Ustawa o pracownikach samorządowych: Art. 54. 1. Stosunek pracy osób zatrudnionych na podstawie mianowania na zasadach określonych w ustawie uchylanej w art. 60 przekształca się z dniem 1 stycznia 2012 r. w stosunek pracy na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony.

    Odpowiedz
  • PHI(2012-07-16 09:46) Zgłoś naruszenie 00

    A może by tak sprzedać KORYTO...nie mieliby się czego trzymać nasi wybrańcy i od razu byłoby lepiej w ZA-rządzie

    Odpowiedz
  • klakier(2012-07-16 11:02) Zgłoś naruszenie 00

    Rząd przewidział i to, przecież wiedzą,ze do 67 lat-TERAZ,a za kilka lat podniosą do 70 lat -NIKT nie dożyje . DLATEGO PROSZĘ, aby:

    KAŻDY Polak, zrywał KLEPSYDRY z tablic, zmarłych poniżej 67 lat i WYSYŁAŁ w kopercie bez znaczka do p.Prezyd. Kraju i p.Prem. rządu p.Tuska.. Może dotrze do nich WŁAŚCIWY wiek umierających Ludzi, chociaż u Nich ciężko z myśleniem - za Nich myślą plebani, po to porobili Sobie KAPLICE i zatrudnili plebana na państwowym etacie-ZBRODNIA !!.

    Odpowiedz
  • marianna(2012-07-16 11:12) Zgłoś naruszenie 00

    Wydaje mi się że w tej Warszawie ludzie myślą jakoś inaczej. Napewno nie
    o obywatelu i jego spokoju i dobru. Ja w swoim mieście ze swojej
    dzielnicy autobusem dojade do każdej innej dzielnicy, tak są poukładane
    autobusy i ich rozkłady. Jak pojechałam do Warszawy , to żeby z Bielan
    dojechać do centrum musiałam jechać dwoma autobusami i metrem.
    Innej opcji nie ma . Nie ma bezpośredniego autobusu ani tramwaju.
    To dopiero dbałość o obywatela. Niech skacze z autobusu na autobus,
    niech ćwiczy. Po co ma mieć lekko. Żle wspominam to.

    Odpowiedz
  • Janusz(2012-07-16 11:27) Zgłoś naruszenie 00

    To jest właśnie jaskrawy dowód jaka ciemna masa jest w PO i Rządzie

    Odpowiedz
  • wertyui(2012-07-16 11:45) Zgłoś naruszenie 00

    do IG: co oznacza, że Gazeta Prawna też nie ma pojęcia o obowiązujących przepisach...

    Odpowiedz
  • wertyui(2012-07-16 11:50) Zgłoś naruszenie 00

    do Janusz - wydaje mi się, że ustawy póki co uchwala Sejm a nie PO i rząd. czyli ciemna masa jest we wszystkich partiach obecnych w Sejmie. Tego typu błędy były dobrym argumentem do "uwalenia" ustawy, ale lepiej było krzyczeć NIE, BO NIE!

    Odpowiedz
  • M(2012-07-16 12:04) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież się dzieje ta grocholada Po. Wywalony z roboty 57-latek nie będzie miał pracy, bo jest cacy chroniony 3 lata do emerytury dziś. Emerytura jutra, jak się kopie z dziś, to lepiej kisić kapustę, niż łaknąć coś zrozumieć. PO do tlumaczenia obywatelom takiego zboka, masz lat 57 i się wrąbaj w tę kapustę? XXI wiek i po.

    Odpowiedz
  • Mirko(2012-07-16 12:06) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego mężczyzn dalej się dyskryminuje i kobiety osiągają wiek emerytalny 67lat dopiero 20lat później?

    Odpowiedz
  • jaga(2012-07-16 12:38) Zgłoś naruszenie 00

    cyt"Rząd zapomniał zmienić przepisy: będziesz żyć bez etatu i emerytury".
    1. Przepisy w formie ustaw uchwala Sejm.Nawet jeśli projekt pochodzi od rządu to Sejm zanim ostatecznie zagłosuje ma dużo czasu i możliwości aby nie wydać knota. To kolejny przykład na to żeby projekty ustaw konsultować z pracującymi na tych ustawach instytucjami.
    2. W gazecie która chce nazywać się prawną oczekuję informacji zgodnych z prawem. Pani redaktor była uprzejma dopuścić się nieprawdy np. o mianowanych pracownikach samorządowych. Również brzmiący jak wyrocznia tytuł artykułu to bzdura wyzwalająca złe emocje ludzi którzy czytając to nie wiedzą jak jest albo może być naprawdę.

    Odpowiedz
  • Zwykły człowiek,(2012-07-16 14:13) Zgłoś naruszenie 00

    Witam, Jaki rząd ?, tepych idiotów , ktorzy podpieraja sie opinią tępych idiotów,specjalistów od wszystkiego, poczytajcie Państwo następne artykuły bubel prawny goni bubla prawnego.Ja zostałem w tym kraju , gdy mogłem wyjechać, ale myślałem ze sie coś zmieni , i też uważam ze jestem idiotą .Pozdrawiam

    Odpowiedz