NSA: Zwolniony pogranicznik musi zwrócić mieszkanie

autor: Bożena Wiktorowska09.10.2019, 18:00
A w tym konkretnym przypadku zainteresowany został zwolniony bez prawa do emerytury.

A w tym konkretnym przypadku zainteresowany został zwolniony bez prawa do emerytury.źródło: ShutterStock

Prawo do zachowania lokalu służbowego mają tylko te osoby zwolnione ze służby, które są uprawnione do emerytury lub renty – wskazał sąd, rozpatrujący skargę funkcjonariusza Straży Granicznej.

We wrześniu 1999 r. skarżący otrzymał mieszkanie służbowe. We wrześniu 2001 r. został jednak zwolniony ze służby. Ponieważ nie miał wymaganego stażu, nie nabył prawa do emerytury z systemu zaopatrzeniowego. Już po zwolnieniu uzyskał tytuł własności domu jednorodzinnego. Jednak ani zwolnienie ze służby, ani nabycie prawa do własnego domu nie spowodowały jego eksmisji z lokalu służbowego. Dopiero w grudniu 2016 r. wydano decyzję o opróżnieniu mieszkania. Ale były funkcjonariusz nie chciał się wyprowadzić, złożył wniosek o ponowne rozpatrzenie jego sprawy. Utrzymano jednak w mocy poprzednie rozstrzygnięcie, uznając, że przepisy ustawy o Straży Granicznej mają również zastosowanie do byłych funkcjonariuszy zajmujących lokale pozostające w dyspozycji jednostek organizacyjnych MSWiA.


Pozostało jeszcze 59% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Polecane