Zmiany w emeryturach służb mundurowych. Sejm uchwalił nowelizację

19.07.2019, 12:42; Aktualizacja: 19.07.2019, 12:57
Wniosek o skorzystanie z czasu wolnego od służby za przepracowane nadgodziny, funkcjonariusze będą mogli złożyć w ciągu 10 dni.

Wniosek o skorzystanie z czasu wolnego od służby za przepracowane nadgodziny, funkcjonariusze będą mogli złożyć w ciągu 10 dni.źródło: ShutterStock

Sejm uchwalił w piątek nowelizację ustawy, która przyznaje pracownikom mundurowym prawo do emerytury po 25 latach służby bez konieczności ukończenia 55 lat oraz 100 proc. płatnych nadgodzin. Przepisy mają zacząć obowiązywać z mocą wsteczną od 1 lipca 2019 r.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (20)

  • Andrzej(2019-07-19 13:29) Zgłoś naruszenie 284

    Widać jak szybko dział sejm dla wojska policji oraz innych , a by wprowadzić EMERYTURY STAŻOWE 35 lat pracy kobiety i 40 lat pracy mężczyzni nic nie robią ci po 25 latach pracy mogą iść na emeryturę a my nie po 40 latach , coś mi się wydaje że my pracujący od 15 roku życia jesteśmy jakąś zakałą dla PREZYDENTA SEJMU ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH oraz PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI żw wszyscy nas olewają .Pozdrawiam wszystkich 44 lata pracy i dalej muszę harować by 25 letni emeryci odpoczywali . DZIĘKUJEMY WAM WSZYSTKIM .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Piotr(2019-07-19 14:39) Zgłoś naruszenie 37

    AlE MI NOWINA I TAK WIADOMO ŻE TO SIĘ GRYZŁO SKORO PO 25 LATACH MASZ PRAWO DO EMERYTURY DO CZEMU MASZ JE NIE MIEĆ TO TYLE.

    Odpowiedz
  • mon(2019-07-19 19:14) Zgłoś naruszenie 32

    No zobaczymy jak to w praktyce wyjdzie z nadgodzinami dla wojska na poligonach :D

    Odpowiedz
  • Iza(2019-07-19 21:50) Zgłoś naruszenie 41

    Dlaczego nie mozna dodac komentarza...za prawdziwy

    Odpowiedz
  • Iza(2019-07-19 21:55) Zgłoś naruszenie 91

    A co z pracownikami korpusu sluzby cywilnej...sluzba cywilna w rozsypce ludzie odchodza lawinowo...za duza roznica w zarobkach z mundurowymj.siedzimy biurko w biurko..bez dodatku..bez dodatkowego urlopu....a obowiazkiow przybywa.....a emerytura glodowa po 40 latach pracy ....czy jakis polityk zainteresuje sie problemem wielu tysiecy rodzin..wybory blisko..

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • sort65(2019-07-19 22:46) Zgłoś naruszenie 93

    nasze emerytury też działają z mocą wsteczną aż o 40 lat i zabrać 5 lat za szkodliwe też można . Brawo pis.

    Odpowiedz
  • jan(2019-07-20 11:47) Zgłoś naruszenie 22

    Kocham was za waszą sprawiedliwość..........................

    Odpowiedz
  • Rencista(2019-07-20 15:18) Zgłoś naruszenie 83

    A kiedy policja będzie wypłacała ekwiwalent za niewykorzystany urlop?

    Odpowiedz
  • Nic się nie zmieniło--Inspektor Pracy(2019-07-22 12:53) Zgłoś naruszenie 63

    ..To tylko w Polsce jest możliwe aby życiowy nierób, pijak i ćpunek , słowem chłystek parający się od czasu do czasu jakimś zajęciem ,....gdy został Premierem (bo obiecał frajerom likwidacje abonamentu RTV) mógł publicznie ogłosić a reszta nierobów sejmowych go poprzeć i pracujących od 15 r życia wynaturzony cwaniaczek zmuszał do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w soboty i święta bez dni zamiennie wolnych jak to kiedyś bywało i pracy w szkodliwych oraz nieb warunkach..Powiedział także Im ”Cieszcie się że mieliście prace „-on nic nie umiał -to jej nie miał. Stwierdził tez ,że jak "będą się Sądzić o to to podniesie koszty sądowe" - i to uczynił podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. Dz.U. 2015 poz. 1800 RMS. natomiast ogłosił też..” Policji i wojsku nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " ale reszta jak Kopaczka ,ponoć lekarka mu wtórowała chociaż powinna wiedzieć”,Kogo lekarz nie dopuści na zajmowanym stanowisku (np ze starości lub zdrowia ) do dalszej pracy można zwolnić bez wypowiedzenia z pracy (wyrok SN z 16 grudnia 1999r. sygn .akt I PKN 469/99 )”-- bez renty ani emerytury co już jest grozą—tacy ludzie nie tylko nie dożywają obecnych emerytur a dożywszy żyją może rok/dwa na nich .Oni też często są zwalniani z pracy i chodzą po śmietnikach za chlebem „.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • neverpis(2019-07-23 12:40) Zgłoś naruszenie 70

    Jak słyszę Joachim bredzinski to od razu przechodzą mnie ciary - skąd ten człowiek się wywodzi,kto to wogule jest !?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • r63(2019-07-23 21:12) Zgłoś naruszenie 62

    W państwie policyjnym sejm musiał uchwalić taką ustawę.

    Odpowiedz
  • edd(2019-07-25 08:31) Zgłoś naruszenie 31

    Ciekawa jestem jak to będzie z ppk, czy mundurowi mają możliwość do nich przystąpić czy u nich jest coś innego?

    Odpowiedz
  • już dość(2019-07-25 17:33) Zgłoś naruszenie 10

    Pracuję w administracji państwowej. Właśnie przyszła do mnie korespondencja z ZUS ile będę miał emerytury. Za takie pieniądze jakie mi przedstawili to przecież nie da się przeżyć. Na razie jestem związany lojalką z państwem. Ale jak skończy się lojalka odchodzę do innej pracy. To państwo zrobiło sobie z nas tanią siłę roboczą. Wymogi nie wiadomo jakie, a zarobki takie, że wyć się chce.

    Odpowiedz
  • Efka(2019-07-31 08:06) Zgłoś naruszenie 00

    Zbyt dużo w naszym kraju takich co nie sieją a zbierają.W mundurówkach może 25% nadaje się do tych przywilejów.Do tego dochodzą inne ,,ciężkie zawody,,w wymiarze tzw.sprawiedliwości , przemyśle wydobywczym oraz niezliczone liczby kapelanów wszelkiej maści oraz Rodzinne Stanowiska Pracy i hordy dobrze opłacanych i z przywilejami politykierów.Do tego Kościół Katolicki który doi nasze podatki aż mu się ulewa i ciągle mu mało.(w imię Boże). Na końcu tego ,,przewodu pokarmowego,, są w więkrzości ci którzy do niego ,,wkładają,,.

    Odpowiedz
  • ffrrr(2019-07-31 09:16) Zgłoś naruszenie 02

    nie ma problemu ale po zakonczeniu słuzby zakaz podejmowania pracy , zakładania działalnosci itd ma zyc tylko z emerytury

    Odpowiedz