Emerytura po emeryturze może być niższa

autor: Bożena Wiktorowska18.06.2019, 07:23; Aktualizacja: 18.06.2019, 11:38
emeryci, emerytura, seniorzy, emeryt

Nowa emerytura przysługuje po osiągnięciu wieku emerytalnego, bez względu na wymiar udowodnionych okresów składkowych i nieskładkowych, bowiem wystarczy zewidencjonowanie na koncie ubezpieczonego składki emerytalnej za jeden dzień.źródło: ShutterStock

21 czerwca mija termin na złożenie skargi do sądu, w którym zapadł wyrok w sprawie zaniżonej emerytury po emeryturze. Termin ten dotyczy jednak tylko tych pań, które w przeszłości odwołały się do sądu od negatywnej dla siebie decyzji ZUS.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (17)

  • Ssss(2019-06-18 10:11) Zgłoś naruszenie 1917

    Tusk i jego banda zwyczajnie okradli nas,

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ja BABA(2019-06-18 18:01) Zgłoś naruszenie 154

    Robi sie niedobrze. Sprawdzić ZUS! Sa tacy co biorą 80 tys. miesięcznie! Po to płaciłam składki aby mieć ś w I a d c z e n I a, gdy ich będę potrzebować. ZUS dużo bierze a niewiele daje zwykłym składkowiczom. Cwaniacy maja raj. Rozwiąząć ZUS! Są instytucje ubezpieczeniowe. Kontrolować je przez KNF. Niech każdy inwestuke w to, czego potrzebuje a tymczasem do lekarza prywatnie, na rehabilitacje prywatnie, usługi protetyczne prywatnie, ubezpieczenie pobytu w szpitalu prywatnie, za jazde samochodem prywatnie itp. itd.! Rent odmawiają, emerytury głodowe. Cwaniacy składek nie płaca I cieszą się rozmawitymi przywilejami.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kurpuanka wcześniejsza emerytka(2019-06-18 08:42) Zgłoś naruszenie 117

    Nikt nikogo nie informował o takim krzywdzącym zapisie. Ani ZUS ani związki zawodowe ani pracodawca.. Rozumiem,że mieli z tego wymiernne korzyści. Ale obowiązek wobec zainteresowanego obywatela polskiego został zaniechany. Ukryto przed potencjalnym emerytem ten zapis. Dlaczego odliczenie pobranej emerytur? 40 lat pracy i odprowadzanych składek nigdy nie odbierzemy na emeryturze. Chyba że dożyjemy 100 i więcek lat. A wtedy emerytura specjalna!

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • as(2019-06-18 17:10) Zgłoś naruszenie 912

    ja rocznik 50 bylem na wcześniejszej od 2010 roku i straciłem na tej operacji pokaźną kwotę okolo 600zl miesiecznie gdybym wiedział w 2010 roku ze potem potrącą to bym jeszcze popracował to banda rudego mnie okradła a duzy wklad ponosza sedziowie konstytucyjni u nich prawo działa wstecz u policji nie dobrze ze ta kaste troche pogonili brawo Ziobro

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz