Operacja OFE: PiS chce oddać ludziom to, co jeszcze zostało

autor: Grzegorz Osiecki, Bartek Chądzyński02.04.2019, 07:30; Aktualizacja: 02.04.2019, 07:36
Ministerstwo Finansów nie musiałoby wypłacać pełnej dotacji do FUS, co z kolei obniżyłoby potrzeby pożyczkowe budżetu, czyli rząd mógłby wyemitować mniej obligacji.

Ministerstwo Finansów nie musiałoby wypłacać pełnej dotacji do FUS, co z kolei obniżyłoby potrzeby pożyczkowe budżetu, czyli rząd mógłby wyemitować mniej obligacji.źródło: ShutterStock

Wkrótce się rozstrzygnie, czy przed wyborami ruszy proces mający doprowadzić do reprywatyzacji pieniędzy zgromadzonych w otwartych funduszach emerytalnych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

  • Krzysztof(2019-04-04 12:34) Zgłoś naruszenie 10

    Niedoszły emeryt Jak to uwłaszczenie ma się do konstytucyjnego prawa równości obywateli. Dlaczego mają finansować te poczynania ci którzy przystąpili do II filaru dobrowolnie i ci którzy do niego zostali zmuszeni ? Korzystać będą też ci co nie skorzystali z tego "dobrodziejstwa". Zachłanne kolejne rządy bezpardonowo wyciągają łapę po pieniądze obywateli, na których gromadzenie z OFE spisane były umowy cywilnoprawne. Za zgodą rządu utworzono kolejną piramidę finansową, która jest największą aferą III rzeczypospolitej. Czy kiedyś powstanie kolejna komisja do rozliczenia jej twórców ? Chyba po ich śmierci, aby jak zwykle odpowiedzialność została rozmyta.

    Odpowiedz
  • Krzysztof(2019-04-04 12:28) Zgłoś naruszenie 10

    Jak to uwłaszczenie ma się do konstytucyjnego prawa równości obywateli. Dlaczego mają finansować te poczynania ci którzy przystąpili do II filaru dobrowolnie i ci którzy do niego zostali zmuszeni ? Korzystać będą też ci co nie skorzystali z tego "dobrodziejstwa". Zachłanne kolejne rządy bezpardonowo wyciągają łapę po pieniądze obywateli, na których gromadzenie z OFE spisane były umowy cywilnoprawne. Za zgodą rządu utworzono kolejną piramidę finansową, która jest największą aferą III rzeczypospolitej. Czy kiedyś powstanie kolejna komisja do rozliczenia jej twórców ? Chyba po ich śmierci, aby jak zwykle odpowiedzialność została rozmyta.

    Odpowiedz
  • Orlen(2019-04-03 15:19) Zgłoś naruszenie 41

    ...pogubili się już, nie widzą co czynią. Morawiecki sam nie wierzy w to co mówi !

    Odpowiedz
  • Runnerr(2019-04-03 09:19) Zgłoś naruszenie 51

    Rząd Tuska ukradł Polakom 50% ich oszczedności z osobistych rachunków na OFE. Rząd PiS zastanawia się, czy ukrasć 25% czy 100% pozostałej kwoty. "Dobra zmiana?". Ja nie widzę żadnej.

    Odpowiedz
  • Tom(2019-04-02 21:04) Zgłoś naruszenie 40

    Niech oddadzą wpłacającym na OFE pieniądze z tym co zabrali wcześniej a nie znowu kombinują jak tu załatać dziurę prywatnymi oszczędnościami

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2019-04-02 16:34) Zgłoś naruszenie 87

    To jest wszystko pikuś ..Tusk i jego POmagierzey powinni za to siedzieć i nie nie tylko za to! Tusk nawoływał do nieplacenia abonamentu RTV a potem wysyłajać tym frajerom co mu uwierzyli komorników i to przez US uznał że nawoływał do nie płacenia POdatku RTV a jeżeli oni sie beda bronic ,że to nie byl podatek to znaczy że popełnił kolejne przestępstwo naduzyci gdyz tych komorników wyslał przez US.. Wszystkie te przestępstwa włącznie z defraudacja publicznych srodków na Wycieczke Życia do Maciu Piciu po Słońce Peru a moze nawet ustawienie słupa z wlasnej rodziny który za fakt bycia zatrudnionym brał co miesiąc wyplate w OIL EKSPRES to przestępstwa nie przedawnione.

    Odpowiedz
  • stop(2019-04-02 16:13) Zgłoś naruszenie 52

    Środki przekazać w 100% na indywidualne konta emerytalne wpłacających je ludzi, a nie na następny fundusz pis

    Odpowiedz
  • Poinformowany (2019-04-02 14:37) Zgłoś naruszenie 50

    Tej kasy tam nie ma ;)

    Odpowiedz
  • Łysy(2019-04-02 11:59) Zgłoś naruszenie 190

    Przelać ludziom pieniądze z OFE na prywatne konta. Niech oni sami rozdysponują je wg własnego upodobania.

    Odpowiedz
  • Emerytura publiczna bedzie nizsza(2019-04-02 11:15) Zgłoś naruszenie 41

    Emerytura publiczna bedzie nizsza. Czy ona bedzie nizsza o ponad 30%, czy o 15%? Czy moze ze skladki emerytalnej do ZUS po likwidacji OFE nie bedzie wyplywal na zewnatrz zaden odsetek, a jesli bedzie obowiazywal wyplyw to w jakiej wysokosci?

    Odpowiedz
  • aw(2019-04-02 09:06) Zgłoś naruszenie 100

    Wiekszosc zabiora.Reszta idzie na wirtualne kato osobiste.iszuztwo

    Odpowiedz
  • prawnik(2019-04-02 09:04) Zgłoś naruszenie 222

    Pomieszanie pojęć! "Reprywatyzacja" przez przelanie pieniędzy na Fundusz Rezerwy Demograficznej (do kieszeni budżetu sensu largo, z której politycy wybierają, jak chcą)?! Oddanie pieniędzy Polakom, przez zabranie ich z systemu PRYWATNEGO i włożenie do państwowego!? Dziennikarze! I wy kupujecie tą nowomowę!?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kasia(2019-04-02 08:02) Zgłoś naruszenie 49

    Jestem na 6 miesięcy przed emeryturą, środki z mojego OFE są już przelane na moje indywidualne konto emerytalne. Niech mi je spróbują przywłaszczyć!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz